Kieszonkowe prawo, kieszonkowego dyktatora, dla kieszonkowego… ludu!

0
Skuteczność masek
Foto. pixabay.com

Kieszonkowe prawo (a może nawet… bezprawie?), bo przez kilka dni ukrywane, adresowane do kieszonkowego… ludu, który – uległszy celowo rozpętanej panice – bez szemrania pochował się do swoich „mysich dziur”! [A nawet zaczął – ze „szczerego serca” – dość masowo donosić na tych, którzy nie poddali się owemu szaleństwu!] A ponieważ ów wstępny test lud zdał celująco, więc – gdy już zaprowadzony zostanie globalny totalitaryzm – nie będzie potrzeby inwestowania w… areszty i więzienia, skoro lud sam „pozamyka się” we własnych aresztach domowych! [Kiedy nadejdzie – zaplanowany przecież – nawrót „pandemii”… strachu; co oznajmił nam (anonsując jakieś 2 lata) także nasz lokalny, kieszonkowy dyktator, min. Szumowski!]

Przejdźmy obecnie do owego „kieszonkowego prawa”. Jak każdy może sprawdzić (pod pierwszym linkiem) Rozporządzenie RM z dnia 10 kwietnia 2020 r. (a więc jeszcze sprzed Świąt) posiada status: „uchylone” i nigdy nie było nowelizowane, bo wówczas miałoby 2 wersje: „tekst ogłoszony” oraz „tekst ujednolicony”. [To jest normą na tej stronie, z której wiele razy korzystałem, ale niczego takiego (2 wersji) tu nie znajdziemy!]

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200000658

Zajrzyjmy więc do treści owego Rozporządzenia (ogłoszonego w Dzienniku Ustaw, Poz. 658; vide: poniższy link), w którym – na końcu strony 10. – znajduje się („jak wół”) następujący, nieubłagany (bo bez żadnych wyjątków) zapis: „§ 18. Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu.”

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200000658/O/D20200658.pdf

A teraz pytanie retoryczne – czy ktoś słyszał, podczas konferencji prasowej premiera oraz naszego kieszonkowego dyktatora (bodajże owego dnia 10 kwietnia; lub – 11.) choćby słówko zapowiedzi o tym (co było już obowiązującym „prawem”), że od 16 kwietnia br. będziemy zobowiązani do noszenia masek w przestrzeni publicznej?! Była więc mowa o przedłużeniu rozmaitych restrykcji – zwłaszcza tych najbardziej oburzających, co do „limitowania katolików” w kościołach (do pięciu) i to w trakcie Świąt Zmartwychwstania – ale ani słowa o owych kagańcach/maseczkach! „Tajemnica to wielka” – żeby zacytować Michalkiewicza – ale nie aż tak wielka, żebym nie mógł jej wyjaśnić bezzwłocznie!

Bowiem wyjaśnienie tej „tajemnicy wielkiej” jest tak proste, jak budowa cepa! Ponieważ przed owymi Świętami, odbyła się zaledwie rozmowa telefoniczna A. Dudy z prezydentem Chin. Zaś dopiero po Świętach mieliśmy owe epokowe wydarzenie, które zaszczycił sam premier i wicepremier (obaj jeszcze bez masek):

Dziś, dokładnie o godzinie 9:57, na warszawskim lotnisku Okęcie wylądował Antonow An-225 Mrija, największy transportowy samolot świata. Ogromna maszyna przywiozła do Polski niezbędne środki do walki z koronawirusem, m.in. maski ochronne i medyczne kombinezony.”

https://www.youtube.com/watch?v=gooP1HTjpZQ

No, a skoro już owe dziesiątki milionów kagańców dotarły do Polski, więc (ok. godz. 12, tego samego dnia, 14. kwietnia) premier mógł wystąpić na konferencji prasowej (wraz z naszym kieszonkowym dyktatorem) ogłaszając nakaz noszenia ich, od 16. kwietnia 2020 r.! [Skądinąd – dokładnie z tego samego powodu, tj. braku owych maseczek, nasz kieszonkowy dyktator – miesiąc wcześniej – wyśmiewał sens noszenia owych kagańców!]

I tegoż samego dnia (tj. 14 kwietnia 2020 r.) przyrządzono – w pośpiechu – litościwe Rozporządzenie RM, zawierające wyjątki od owego obowiązku noszenia kagańców, które do dzisiaj wisi jako projekt (bez żadnej daty!) na stronie rządowej:

https://www.gov.pl/web/zdrowie/rozporzadzenie-rady-ministrow-ws-obowiazku-zakrywania-ust-i-nosa-w-miejscach-publicznych

Każdy może sobie pobrać ów „projekt” z tej strony, zawierający (na jego str. 3) litościwe wyjątki od owego obowiązku. Zaś następnego dnia (15. kwietnia 2020 r.) wysmażono kolejne Rozporządzenie RM (z dnia 15 kwietnia 2020 r.), zawierające owe litościwe wyjątki (co do kagańców):

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200000673

co ogłoszono w Dzienniku Ustaw (pod poz. 673):

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200000673/O/D20200673.pdf

Jednak – co bardzo istotne w tym tekturowym państwie bezprawia – nadal obowiązywało także Rozporządzenie RM z dnia 10. kwietnia 2020 r. (przez kolejne 4 dni, bo nie zadbano o jego uchylenie!), sprzeczne z Rozporządzeniem z dnia 15. kwietnia 2020 r.; bo jeszcze nie przewidywało żadnych wyjątków od obowiązku noszenia kagańców!

I dopiero dnia 19 kwietnia 2020 r., ktoś w Kancelarii Rady Ministrów (podejrzewam, że jakiś przytomny – choć „szeregowy” – prawnik) skłonił jakiegoś dygnitarza Kancelarii, aby zakończyć wreszcie ów chaos prawny (a właściwie – „burdel”), doprowadzając do wydania Rozporządzenia RM z dnia 19 kwietnia 2020 r. (pod pozycją 697), rekapitulującego ten wielodniowy (od 10 kwietnia 2020 r.) burdel prawny i uchylającego Rozporządzenie RM z dnia 10 kwietnia 2020 r.! [Uwzględniając owe wyjątki od obowiązku noszenia kagańców, zamieszczone na str. 13 Rozporządzenia; zaś – na str. 14. – uchylono wreszcie Rozporządzenie RM z dnia 10 kwietnia 2020 r.]

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200000697/O/D20200697.pdf

Czym zaś zajmowała się – w owym czasie – tzw. opozycja, tak nieustannie zatroskana o praworządność, której emanacją (i zapleczem politycznym) jest – głównie – jedna ze szczujni telewizyjnych, tj. TVN? Nawet tego nie zauważyła, bo jest zajęta wyłącznie okładaniem się cepem – z drugą, rządową szczujnią telewizyjną, tj. Kurwizją – w sprawie tzw. wyborów! Przy czym obie szczujnie motywowane są – w tej sprawie – dokładnie tą samą przyczyną, tj.: „dorwaniem się” do – lub utrzymaniem – zewnętrznych znamion „władzy”! Bo zarówno jedni, jak i drudzy, będą wykonywać zlecenia „starszych i mądrzejszych”, które zostaną im zakomunikowane na bieżąco!

Bogdan Czajkowski

P. S. Na marginesie chciałbym zapytać min. J. Ardanowskiego, który tak żarliwie apelował, dwa dni temu (w „Gościu Wiadomości”), o oszczędzanie wody – bo rzeczywistym zagrożeniem dla nas jest straszliwa susza! – jak pogodzić to oszczędzanie wody z… wielokrotnie zwiększonym zużyciem wody, wskutek apelów o nieustanne mycie rąk?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here