Topnienie lodowców w Himalajach to wielka blaga! Taką informację przynosi dziś portal Onet.pl, który publikuje przeprosiny wiodącej komisji Organizacji Narodów Zjednoczonych, zajmującej się zmianami klimatycznymi. Przeprosiła ona za mylne dane opublikowane w raporcie z 2007 roku, w którym ostrzegano, że lodowce w Himalajach mogą stopić się do 2035 roku.
Oświadczenie wydano w dniu wczorajszym. Międzyrządowy Zespół do spraw Zmian Klimatu, w skrócie IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change), poinformował jak czytamy – „(…) że dane szacunkowe odnoszące się do tempa cofania się lodowców himalajskich, zawarte w Czwartym Raporcie Oceny (Fourth Assessment Report) zostały >>marnie uzasadnione<<, dodając, że >>odpowiednie standardy dowodowe nie zostały właściwie zastosowane<<.
Mimo że IPCC przyznała się do błędu, to jednak podtrzymuje obawy „związane z niebezpieczeństwem topnienia lodowców w regionie, który zamieszkuje ponad jedna szósta całej populacji światowej”.
„Przemawiając wczoraj podczas Światowego Szczytu Energii Przyszłości (World Future Energy Summit) w Abu Dhabi, przewodniczący IPCC, Rajendra Pachauri przyznał, że popełniono błędy, ale powiedział, że nie może to być wymówką dla kwestionowania całej nauki na temat globalnego ocieplenia. – Teoretycznie, powiedzmy, że pomyliliśmy się co do jednej liczby, ale nie sądzę, by miało to wpływ na przytłaczające dowody naukowe pokazujące co dzieje się z klimatem na ziemi – powiedział Pachauri, cytowany przez agencję informacyjną France-Presse.” – czytamy.
Cała relacja na Onet.pl…
Opr. PS

5 KOMENTARZE

  1. Topnienie lodowców jest faktem. Kto nie wierzy polecam niedaleką wycieczkę na lodowiec Pasterze w austriackich Taurach Wysokich.
    Oczywiście wpływ ludzkości na ten proces stoi pod dużym znakiem zapytania. Ale negowanie topnienia lodowców jest niepoważne. Również tych w Himalajach. Świadczy tylko i wyłącznie o braku podstawowej wiedzy autora.

  2. hichihacha! ocieplenie klimatu!!!właśnie wyglądam przez okno i…..A co z Arktyka i Antarktyką i Antarktydą???? One sie terz topiom? CO na to wiktor lat 17 i romek? tu jest problem do rozwiązania – jak przelać ocena durżlgiem.chichihihichachahaha!!!!

  3. Oczywiście istnieją tzw.zmiany klimatyczne nie globalne ocieplenie.A wpływ człowieka w oziębianie czy ocieplanie człowieka jest znikome maksymalnie ok 2%.

  4. Oszustwo ich skompromitowalo zupelnie. Tak samo bylo z H1N1 na co chcieli wprowadzic „zatrute” szczepionki. Szajce co chce rzadzic swiatem chodzi tylko o „STRACH”. Wlasnie strachem beda rzadzic. Jak obywatel sie boi rzadu to wtedy mamy tzw. absolutyzm. Jedyny rzad jest dobry, ktory rzadzi najmniej. W tym planie Klimatycznej Kontroli byl taki Maurice Strong, ktory razem z Edmund Rotszyld i Al Gore chcieli wlasnie wprowadzic GLOBALNA KONTROLE nad ludzkoscia. Maurice Strong mial nawet plan na GLOBALNY CENTRALNY BANK (World Conservation Bank).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here