Posłowie PiS: Czesław Hoc (z lewej) i Paweł Rychlik. To oni wprowadzili do sejmu ustawę, która wprowadza dyskryminację olbrzymiej części Polaków - foto. internet

Posłowie PiS, Czesław Hoc i Paweł Rychlik zapowiedzieli wprowadzenie do sejmu projektu ustawy m. in. dającej pracodawcom możliwość weryfikacji swoich pracowników pod kątem tego czy przyjęli preparat zwany szczepionką na covid-19. Wcześniej z zamiarem zgłoszenia projektu takiej ustawy nosił się rząd. Ostatecznie jednak, do wniesienia do sejmu „ustawy sanitarystycznej” postanowiono wykorzystać posłów. Sprawa ta zbulwersowała wielu Polaków. Zaprotestowali nie tylko parlamentarzyści Konfederacji, czy nieliczni posłowie PiS. Swoimi przemyśleniami związanymi z projektem tej ustawy, z posłem Hocem postanowił podzielić się także Wojciech Popiela, przedsiębiorca, publicysta, były prezes UPR, który do parlamentarzysty PiS wystosował list otwarty. Oto jego treść:

Szanowny Panie Pośle,

słuchałem Pana nie raz w Radio Maryja i nie mam wątpliwości co do ogólnego obrazu, ale zastanawiam się, na podstawie danych z np. Gibraltaru*… 

(140% wyszczepionych/dawek + i najwyższe, złe wyniki od 01.2021

https://graphics.reuters.com/world-coronavirus-tracker-and-maps/countries-and-territories/gibraltar/ )

i na podstawie informacji CBA …

„Pfizer, w ramach zawartej z Departamentem Sprawiedliwości ugody, zgodził się zapłacić rekordową karę w wysokości 2 miliardów 300 milionów dolarów.(…)

Pod adresem koncernu padły także oskarżenia o korumpowanie osób ze środowiska medycznego. Za sponsorowane przez Pfizera wyjazdy i różnorakie atrakcje, lekarze mieli promować oraz przepisywać (…)

Sprawa ujrzała światło dzienne dzięki pięciu pracownikom Pfizera oraz lekarzowi z Pensylwanii, którzy odważyli się przeciwstawić gigantowi i głośno powiedzieć o jego poczynaniach. Czeka ich za to niemała nagroda. Jedno z postanowień zawartej ugody przewiduje bowiem dla nich 102 miliony dolarów do podziału.”

https://antykorupcja.gov.pl/ak/aktualnosci/4835,Rekordowa-grzywna-dla-Pfizera.html

…zastanawiam się więc, czy Państwa dwuletnie działania, w tym ostatni wykwit Waszych umysłów dotyczący inicjatywy poselskiej, to wynik możliwej korupcji czy bezbrzeżnej i bezdennej głupoty?

A może po prostu realizujecie plan nakreślony przez pana Morawieckiego, wówczas doradcy pana Tuska, 'u Sowy’ i „obniżacie oczekiwania’ – co quasi wojna covidowa „załatwia w 5 minut”?

Pozostaję w zadumie
Wojciech Popiela

Od redakcji: https://graphics.reuters.com/world-coronavirus-tracker-and-maps/countries-and-territories/gibraltar/

W chwili obecnej na Gibraltarze podano co najmniej 94 469 szczepionek przeciw COVID.
Zakładając, że każda osoba potrzebuje 2 dawek, wystarczy to do zaszczepienia około 140,2% populacji kraju (!)
*
Gibraltar
52%  wzrost i osìągnięty szczyt.
1379 przypadków infekcji na 100 tys. osób zarejestrowanych w ciągu ostatnich 7 dni
Gibraltar ma największą liczbę nowych infekcji od stycznia 2021

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here