30 listopada br. po południu Janusz Korwin-Mikke spalił flagę Unii Europejskiej. W trakcie pikiety, podczas której dokonał się akt spalenia flagi, były wieloletni prezes UPR, a obecnie lider nowej partii, Wolność i Praworządność, powiedział, że od 1 grudnia 2009 roku od północy Rzeczpospolita Polska traci suwerenność nad ziemiami polskimi.
„Od tej chwili suwerenem Polski nie jest już Rzeczypospolita Polska, ale Bruksela i Sejm na Wiejskiej staje się sejmikiem lokalnym” – stwierdził Korwin-Mikke. Dodał, że od tego momentu władze polskie tracą zupełnie na znaczeniu, a  „rząd krajowy nie będzie miał możliwości sprzeciwienia się decyzjom, które zapadną w Brukseli. Korwin-Mikke podkreślił, że wszelkie dyrektywy, które zostaną przyjęte przez UE, będą obowiązywały w kraju.”
Według Janusza Korwin-Mikke, to że sprawą interesuje się tak naprawdę jedynie garstka ludzi świadczy o tym, że państwo polskie nie funkcjonuje już od dawna.
PS za WP.PL

12 KOMENTARZE

 1. Jedyny co miał odwagę cokolwiek zrobić i powiedzieć. UPR nawet tego nie chciała czy nie potrafi pod obecną wadzą?

 2. I co ten czyn „zmienił” dla Polaków? Czy sześciolatki nie pójdą przymusowo do szkół? Czy pomoże to w walce z urzędniczą mafią? NIE, ale celebryta JKM – będzie w TVN (czy to on mówił, że to razwietkowa telewizja?).

 3. A czy musi coś konkretnego dawać? Nie można już robić czegoś po to tylko by zaprezentować swój sprzeciw i swoje odmienne zdanie? Może i nic nie zmieni, ale co Ty obserwatorze zrobiłeś żeby zmienić?

 4. Ze strony UPRu niestety brak jakiejkolwiek inicjatywy… Nie obchodzi mnie czy JKM robi to pod publiczkę czy żeby sprzedać kolejne książki – ważne, że czyni słusznie.

 5. na Blogu Janusza Korwin-Mikkego jest z 30.XI.2009 relacja wraz z przemówieniami panów JKM i STANISŁAWA MICHALKIEWICZA, ze spalenia tzw flagi tzw Unii Europejskiej. Jest również artykulik pt „Ślepota-systemu” Obie rzeczy warte obejrzenia, posłuchania i przeczytania.

 6. Zastanawiam się czy bardziej chodzi o prezentowanie własnego zdania, czy robienie show wokół siebie? Kim JKM chce być – politykiem czy publicystą-celebrytem? Jako polityk sprzedaje się wąskiej grupie, której część co jakiś czas odkrywa, że intencje jego nie są jasne. Jako publicysta sprzedaje się nieźle, ale co jakiś czas musi zrobić przedstawienie dla gawiedzi. Czapki z głów…..

 7. Jezu, a czy to ważne, że celebryta. Czy to ważne, że TVN to schwaszczone ubecją media. UPR, czy teraz WiP ma widać i słychać możliwie wszędzie, korzystając z każdej najmniejszej okazji na zaprezentowanie się. Dobrze, że Mikkego chociaż gdziekolwiek wpuszczają, bo pana Popieli to już w ogóle nie chcą, a pana Michalkiewicza po prostu się boją.

 8. Co ciekawe ze zaden z krytykankow nie odniols sie do istoty tego hapeningu,tzn. utraty niepodleglosci Polski. Bardzo symptomatyczne jest zwracanie uwagi na Korwina ale przeciez to wlasnie Polska byla tu na pierwszym planie.Rzeczywiscie jest prawda ze niewielu Polakow rozumie co jest warta niepodleglosc Polski.

 9. Obserwator. Skoro Pan nie zrobił opery dla myślących po europejsku to bardzo dobrze, że Pan Janusz zrobił przedstawienie dla gawiedzi. Może w końcu zacznie docierać do tej gawiedzi, że naprawdę utraciliśmy niepodległość i suwerenność. Przydałoby się więcej takich demonstracji. Naprawdę.

 10. Godła, flagi, hymny, herby i inne symbole przynależności narodowej czy kraju są ważnym czynnikiem jednoczącym wokół nich naród czy poddanych(obywateli)kraju. Dlatego prawie zaraz 1.XII czy 2.XII eurokomunistyczny prezydent UE zapowiedział, a kilku polityków eurokomunistycznych go poparło o likwidowaniu poszczególnych i indywidualnych wyróżników narodów i krajów. W świetle tego stwierdzenia inaczej wygląda orzeczenie trybunału eurokomuszego z Strasburga o likwidacji krzyży na początek w szkołach. Z biegiem czasu likwidacja będzie następować wszędzie. Pragnę przypomnieć, że krzyże, elementy chrześcijańskie lub klerykalne są na flagach i w godłach nie tylko członków UE, ale również w innych europejskich podmiotach, a są to: Andora, Belgia, Czarnogóra, Dania, Finlandia, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Serbia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Mołdawia, Monako, Norwegia, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Watykan, Wegry, Wielka Brytania, duńskie Wyspy Owcze, norweskie Jan Mayen, i Svalbard, brytyjskie Wyspy Normandzkie. Ciekawe czy zgodzą się na zlikwidowanie swej tradycyjnej i wielowiekowej symboliki i w jakich bólach te zgody będą następować, czy nie wywołają wojny? W roku 1996 jeszcze była wśród tych reakcyjnych symbolik Białoruś. To się skończy jednym wielkim rżnięciem i laniem posoki ludzkiej.

 11. cytat „Według Janusza Korwin-Mikke, to że sprawą interesuje się tak naprawdę jedynie garstka ludzi świadczy o tym, że państwo polskie nie funkcjonuje już od dawna.”
  Panie Korwin, skoro to prawda, to po traktacie lizbońskim Polska nie ma już czego stracić – to chyba logiczne 😀

 12. cytat „Godła, flagi, hymny, herby i inne symbole przynależności narodowej czy kraju są ważnym czynnikiem jednoczącym wokół nich naród czy poddanych(obywateli)kraju.”
  Zgadza się. Tak jak flaga Polski jednoczy Polaków, tak samo flaga z herbem Krakowa jednoczy Krakowiaków, a flaga z herbem Poznania jednoczy Poznaniaków 🙂 Podobnie flaga UE będzie jednoczyć obywateli UE, a w przyszłości może i Stanów Zjednoczonych Europy 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here