Krzysztof Zawitkowski, działacz polonijny z USA, w wywiadzie dla Radia Wnet, wyraża swoje krytyczne zdanie na temat przyjętej przez Kongres USA ustawy umożliwiającej wysuwanie roszczeń żydowskich wobec Polski.

Jeśli ta ustawa wejdzie w życie, jeśli prezydent Trump ją podpisze, wówczas Polska będzie musiała przez sto lat płacić żydom haracz w wysokości 1 mld dolarów rocznie – twierdzi Zawitkowski. „To, co robi rząd w Warszawie to dziecinada. Nie ma poważnego stanowiska polskiego rządu w tej sprawie. Tymczasem Ameryka może na nas wywierać wielką presję” – uważa Zawitkowski.

Oto cały wywiad z Krzysztofem Zawitkowskim.

1 KOMENTARZ

  1. Artykuł pana Mariana Miaszalskiego, który dokładnie opisuje istotę problemu z amerykańskimi ustawami 1226 i 447 – marianmiszalski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=579&Itemid=1, ale czy ktokolwiek z Polaków i polityków w Polsce jest w stanie zrozumieć tak łopatologiczne i proste tłumaczenie? Mam wielkie wątpliwości. Świadczy o tym reakcja polityków tak z rządu, jaki i z opozycji oraz związanych z nimi i współpracującymi mediami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here