Od dłuższego czasu telewizja publiczna w postaci  TVP1, TVP2 i TVP Info szerzyła propagandę o rzekomej misji! Sloganowi o wielkiej użyteczności telewizji prorządowej towarzyszył lament o abonament.

Redaktorzy „Wiadomości”, „Panoramy”, „Telexpresu” , „Minęła dwudziesta” itd. wygłaszali całe tyrady na temat konieczności płacenia dodatkowego podatku telewizyjnego, zwanego pieszczotliwie abonamentem. Padały dramatyczne słowa o zagrożonym rzekomo Teatrze Telewizji, groźbie wtórnego analfabetyzmu z powodu braku środków na audycje edukacyjne i tym podobne dyrdymały. Apelowano już nawet do sumień telewidzów i szukano dojścia do biskupów, aby słowo abonament weszło na ambony kościelne.

Aż tu nagle okazało się, że telewizja publiczna osiągnęła w 2014 roku niezły dochód. Z dnia na dzień dyrektorzy TVP1, TVP2 i TVP Info przepoczwarzyli się z misjonarzy w… przedsiębiorców! Jeden z nich będzie współdecydować o…Nagrodzie Gospodarczej Prezydenta R.P.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest uznawana w kręgach prorządowych za najcenniejsze wyróżnienie dla przedsiębiorstw, instytutów naukowo-badawczych oraz wynalazców w Polsce. Ten ofiarny lament dyrektorów TVP o abonament i zaśmiecanie publicznych mediów idiotycznymi reklamami znalazło uznanie u nie byle kogo, bo u Prezydenta Bronisława Komorowskiego, który oznajmił wszem i wobec kamer telewizyjnych co następuje: „Poprzez przedsiębiorczych ludzi wiedzie droga do rozwoju gospodarczego i rozwiązywania problemów społecznych. Bardzo się cieszę, że mogłem dzisiaj zaprosić do kapituły pana Tomasza Syguta!”

Dla niewtajemniczonych wyjaśnię, że Pan Tomasz Sygut jest dyrektorem TVP-Info!

Zatem droga do przedsiębiorczości i rozwoju całego kraju w roku 2015 będzie wiodła poprzez lament o abonament?

Jakoś tak mocno wątpię czy w TVP Info ukaże się jakakolwiek informacja na temat celowości podatku od posiadania telewizora dla zapewnienia wysokich pozycji członków Zarządu TVP1, TVP2 i TVP Info oraz organizacji imprez fetujących coraz to nowe przedsięwzięcia przedsiębiorczych dyrektorów i ich interlokutorów.

Rajmund Pollak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here