Twardy, a może średnio miękki. Wykonany z lateksu czy na bazie sprężyn kieszeniowych? To tylko wybrane pytania, spośród licznych wątpliwości osób wybierających materace do swojej sypialni. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić, jakie produkty będą najlepsze. Decydująca często okazuje się jednak praktyka, dlatego należy wybierać ofertę tych sklepów, gdzie zakupione materace można przynajmniej przez jakiś czas przetestować.

Materace – najwyższa jakość już od kołyski

Najmłodszych członków rodziny także warto zaopatrzyć w wysokiej jakości materace. Takie produkty przede wszystkim wpisują się w zdrowy dziecięcy sen. A ponieważ dzieci sporo czasu spędzają w łóżku, powinny mieć tam możliwie najlepsze warunki. Kluczowy będzie tu właśnie materac, ponieważ to on wpływa na komfort snu, decydując jednocześnie o jego higienie. Z uwagi na tę ostatnią najlepszym rozwiązaniem są materace lateksowe, które zapewniają optymalną cyrkulację powietrza, jednocześnie utrudniając rozwój różnego rodzaju drobnoustrojów. Jeżeli lateks połączy się z innowacyjną pianką termoelastyczną, to tylko lepiej, ponieważ wówczas materac będzie nie tylko bardzo higieniczny, ale również przyjazny młodemu, wciąż rozwijającemu się kręgosłupowi. Produkty o umiarkowanej twardości, a także wysokiej elastyczności, są najlepsze dla najmłodszych. Poza tym materace wykonane z nowoczesnych materiałów wyróżniają się trwałością. Myśląc zatem perspektywicznie, można kupić większy materac, który zostanie z rosnącą pociechą na co najmniej kilka lat.

Materace dla dorosłych

W przypadku dorosłych konsumentów wybór materaca jest nieco bardziej skomplikowany. Otóż tutaj zasadnicza będzie masa ciała oraz preferowana pozycja spania. Najwięcej konsumentów wybiera materace o umiarkowanej twardości, a zatem średnio twarde i twarde, oznaczone odpowiednio symbolami H2 i H3. Odpowiada to masie ciała przeciętnego dorosłego, która mieści się pomiędzy 60 a 100 kilogramami. Sytuację utrudnia jednak fakt, że materace trzeba dopasować nie tylko do tego, ile się obecnie waży, ale również w jakiej pozycji spędza się w łóżku najwięcej czasu. Otóż w przypadku spania na plecach przyda się niezbyt twardy produkt, wykonany dodatkowo z elastycznego materiału, który dostosuje się do krzywizny ciała. Kluczowe znaczenie będzie tu miało przede wszystkim optymalne podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Jeżeli ktoś śpi raczej na boku, wówczas lepszą inwestycją okażą się materace twardsze. Jednak konsultant sklepu Materace dla Ciebie zachęca, by także w tym przypadku kierować uwagę na produkty możliwie najbardziej elastyczne. Przede wszystkim maksymalnie dostosowują się do ciała śpiącej na nich osoby, a poza tym są trwalsze.

Dodatkowe wymagania

Każdy człowiek jest inny. Ma jedyne w swoim rodzaju ciało, wyróżniają go również indywidualne preferencje odnośnie twardości powierzchni, na której przyjemnie się mu wypoczywa. Warto wybierać materace także z uwzględnieniem tych jednostkowych potrzeb. Ważny pozostaje też stan zdrowia, ponieważ osoby mające problemy ortopedyczne materac muszą wybierać szczególnie odpowiedzialnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here