Mike Pompeo zapewnia, że realizacja roszczeń żydowskich to dla niego priorytet

5
Foto.: ekspedyt.org

Jeśli ktoś myśli, że Ustawa 447 została w USA zapomniana to jest w błędzie. Poniżej publikujemy oświadczenie Sekretarza Stanu USA, Mike’a Pompeo w tej sprawie (przepraszamy za niedoskonałe tłumaczenie, ważne, że sens zostaje zachowany).

* * *

Holokaust był jednym z najbardziej przerażających okrucieństw w historii świata. Reżim nazistowski zamordował sześć milionów Żydów – w tym półtora miliona dzieci – i miliony innych osób, kierując się swoją wypaczoną ideologią i nienawiścią etniczną. Holokaust był także jedną z największych zorganizowanych kradzieży w historii ludzkości. Konfiskata, zajęcie i bezprawne przekazanie mienia Żydów przez reżim nazistowski miały na celu nie tylko wzbogacenie reżimu nazistowskiego kosztem europejskich Żydów, ale także trwałą eliminację wszystkich aspektów żydowskiego życia kulturalnego.

Po zakończeniu II wojny światowej w Europie, Stany Zjednoczone podjęły wysiłki zmierzające do wymierzenia sprawiedliwości w postaci restytucji lub odszkodowania dla osób, których majątek został skradziony podczas Holokaustu. Wysiłek rozpoczął się, gdy wojska alianckie wyzwalały Europę i trwa do dziś. W 2009 r. Stany Zjednoczone i 46 innych krajów zobowiązały się do naprawienia konsekwencji tych bezprawnych przejęć mienia i do promowania dobrobytu osób, które przeżyły Holokaust na całym świecie, popierając Deklarację z Terezina.

Wyrażam uznanie dla Kongresu za przyjęcie z szerokim, ponadpartyjnym poparciem Ustawy z 2017 r. „O wymiarze sprawiedliwości dla ocalałych” (JUST), P.L. 115-171, która została podpisana przez Prezydenta Trumpa w maju 2018 r. Ustawa nakłada na mnie obowiązek przedłożenia Kongresowi sprawozdania z postępów krajów w realizacji celów Deklaracji Terezińskiej. Raport JUST Act jest podstawowym narzędziem podkreślającym ważne działania, jakie kraje podjęły w celu zapewnienia restytucji lub odszkodowania za mienie skonfiskowane podczas Holokaustu lub następnie znacjonalizowane w czasach komunistycznych. Ujawni również luki we wdrażaniu deklaracji z Terezina, wyszczególni kluczowe prace, które pozostają do wykonania, i posłuży jako model najlepszych praktyk w celu wypełnienia zobowiązań, które kraje podjęły, popierając Deklarację Terezińską.

Minęło dużo czasu, a potrzeba działania jest pilna. Gdy obchodzimy 75. rocznicę zakończenia Holokaustu, dziedzictwo nazistowskich masowych grabieży pozostaje w zbyt wielu miejscach i w dużej mierze nieuwzględnione. Biorąc pod uwagę podeszły wiek ocalałych z Holokaustu, z których wielu żyje w ubóstwie, ustalenia niniejszego raportu służą jako przypomnienie, że kraje muszą działać z większą pilnością, aby zapewnić zwrot lub odszkodowanie za mienie bezprawnie zagarnięte ofiarom Holokaustu i inne ofiary nazistowskich prześladowań. Wszystkie ofiary nazistowskiego reżimu powinny móc godnie przeżyć resztę swoich dni.

Kiedy prezydent Trump podpisał w grudniu 2019 r. Przełomowe rozporządzenie wykonawcze w sprawie zwalczania antysemityzmu, podkreślił również znaczenie „wzmocnienia wysiłków restytucyjnych”, które leżą u podstaw Deklaracji Terezińskiej. Jestem dumny z nieustannych wysiłków Departamentu Stanu, aby zachęcić kraje do realizacji celów i zobowiązań, które podjęły, popierając Deklarację Terezińską, oraz do zapewnienia spóźnionej sprawiedliwości ocalałym z Holokaustu i ich rodzinom oraz społecznościom żydowskim zniszczonym przez Holokaust. Jako sekretarz stanu nadal będę traktować priorytetowo te wysiłki.

https://www.state.gov/reports/just-act-report-to-congress/

5 KOMENTARZE

 1. To niech im ten pompeo odda caly swoj majatek. Czy ten cwaniak chce zeby inni oddali a on nie odda? Kurde caly ten swiat dziadow brzuchatych jest po prostu obrzydliwy. Co te dziady z siebie robia? Troche szacunku do samych siebie dziady. Pokaz dziadu, ze oddales swoj majatek dopiero pozniej proponuj im to samo. To samo z redukcja populacji. Dajcie dziady przyklad jak sie redukowac mamy!!! Moze gil bates zredukuje sie pierwszy? Zredukuj sie dziadzie.

 2. Zydzi to mistrzowie w sianiu nienawisci.! Oni bez tego nie moga po prostu egzystowac. nie ma dnia żeby nie tworzyli jakis przez nich wymyslonych zalganych historii. To jest po prostu cięzko chory psychicznie rasistowski narod! No cóż….. żydzi żydom wrogami

 3. Murzyn, Żyd, i Polak złowili złotą rybkę. W nagrodę każdy z nich miał po jednym życzeniu.
  Pierwszy Murzyn
  – Złota Rybko, ja chciałbym, aby wszyscy Czarni Bracia zostali przeniesieni do Afryki, żebyśmy tam stworzyli swoje odrębne państwo, nie wtrącalibyśmy się do świata, ani świat do nas…
  Złota Rybka na to: – Nie ma sprawy.
  Następny w kolejce jest Żyd.
  – Ja w sumie mam bardzo podobne życzenie. Chce, aby wszyscy Żydzi zostali przeniesieni do Ziemi Świętej.
  Tam stworzymy swoje własne, odrębne państwo, nie będziemy się wtrącać do świata, ani świat do nas…
  Złota Rybka szybko spełniła życzenie, bo i tym razem nie widzialna żadnych przeszkód.
  W końcu do Złotej Rybki podchodzi Polak
  – Hmm, nooo…. Ja właściwie to już nie mam życzeń…

 4. Ten kraj jest dziwny, pomimo braku surowców mineralnych i całkowitej pustyni jest najbogatszym państwem świata, ma najlepszą armię i super sprzęt. Większość podludzi uważa, że ich kapitał jest głównie zagraniczny, dostają kasę od Niemców, Polski, Rosji i USA od roku 1945 i otrzymują nadal grożąc, że jak cofną finanse to ogłoszą ich antysemitami, doprowadzając do wojny. Duży udział w bogactwie Izraela mają też żydowskie banki.
  Każdy z pełnoletnich obywateli Izraela posiada dwa miejsca zatrudnienia: w Mossadzie i gdzieś jeszcze (chyba, że jest bezrobotny, wtedy pracuje tylko w Mossadzie i myśli nad cudownymi metodami ograbienia innych. Np ustawa 447.

 5. Dziwne, że określone środowiska i nacje zawsze popierają wszystkie inicjatywy mające zniszczyć tradycyjne wartości wiarę, rodzinę, patriotyzm, honor, itp a potem krzyczą że kto przeciw nim to faszysta, rasista, homofob i nie wiadomo kto jeszcze. Ale u siebie jak im coś nie odpowiada to zakazać, zamknąć a najlepiej zlikwidować. A może tak należy pozbyć się V kolumny z Polski i niech ryją u siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here