Najpierw wyjaśnienie: Według słów Jerzego Roberta Nowaka w Polsce istnieje podział nie na lewicę i prawicę lecz na polskich patriotów i resztę! Sztandarowa postać wśród patriotów zgodnie z tym podziałem to Poseł Antoni Macierewicz! Dlaczego tak uważam?

W dniu 4.09.2009 roku usłyszałem te słowa po raz pierwszy:

„…W najbliższym czasie będę wnosił o wystąpienie do Trybunału Konstytucyjnego celem orzeczenia czy ustawa ratyfikująca traktat lizboński jest zgodna z konstytucją. (…) W sprawie Traktatu ja bym się nie czepiał pana prezydenta… Żeby się nie stało tak, że pana prezydenta atakują zarówno ci, którzy żądają żeby natychmiast podpisał, jak i ci, którzy wprawdzie uważają, że nie powinien podpisać, ale na wszelki wypadek trzeba dokopać Kaczyńskiemu…” To są słowa Antoniego Macierewicza wypowiedziane dla Prokapitalizm.pl.
Kilkanaście dni później, gdy miałem możność spotkania się z posłem Antonim Macierewiczem przy innej okazji, ponownie usłyszałem z jego ust deklarację, że niebawem zaskarży ustawę ratyfikującą traktat z Lizbony do Polskiego Trybunału Konstytucyjnego!
PÓŹNIEJ NASTAŁA W TEJ SPRAWIE GŁĘBOKA CISZA!?
Także na antenie Radia Maryja, gdzie poseł Macierewicz ma stałe audycje, także ani słowa o planowanym zaskarżeniu traktatu lizbońskiego (no, chyba że coś mi umknęło – jeśli tak, proszę o sprostowanie..).
Potem jeszcze dwukrotnie, na forum jednego z lokalnych serwisów internetowych (Trybunalscy.pl), w Piotrkowie, gdzie pan Antoni Macierewicz jest posłem, zdarzyło mi się zadawać pytania dotyczącego obiecanego zaskarżenia traktatu. Pytałem tak:
„Na jakim etapie jest sprawa zaskarżenia Traktatu Lizbońskiego do Polskiego Trybunału Konstytucyjnego?”…
oraz…

„Może jestem nadgorliwy!
Termin kolejnego referendum w Irlandii nieubłaganie się zbliża! Jest już najwyższy czas i ostatni dzwonek, żeby wystąpić do polskiego Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem zaskarżającym Traktat z Lizbony! Uprzejmie proszę o pilną odpowiedź: co się dzieje z wnioskiem Pana Posła w tej bardzo ważnej sprawie?”

Odpowiedzi, ani na pierwsze, ani na drugie pytanie do dziś nie uzyskałem!
Tymczasem Niemcy ratyfikowały Traktat Lizboński jeszcze przed referendum w Irlandii!!!
Oby Pan Prezydent Kaczyński nie zrobił tego samego tuż po irlandzkim referendum!
Musimy zrobić wszystko, żeby do do tego nie doszło, naciskajmy więc w tej sprawie na Pana Macierewicza! To jest nasz obowiązek!
Wniosek zaskarżający TL musi podpisać piętnastu parlamentarzystów. Na kogo mógłby tu Pan Poseł Macierewicz liczyć? Może wybierać wśród  co najmniej 56 posłów, którzy powiedzieli „NIE Traktatowi z Lizbony” (m.in. Krzysztof Jurgiel, Anna Sobecka, Andrzej Dera, Bogusław Kowalski, Gabriela Masłowska, Artur Górski) i 12 posłów, którzy w tej sprawie się wstrzymali od głosowania (m.in. Nelli Rokita, Elżbieta Kruk i Jan Dziedziczak)!
Musimy przypominać posłom narodowym i radiomaryjnym (np. Masłowska) ich ostrzeżenia, że traktat lizboński to „de facto europejska konstytucja” stanowiąca ostatnie akordy w budowaniu jednolitego państwa unijnego”.

Piotr Korzeniowski

7 KOMENTARZE

 1. Ten artykuł powinien być rozkolportowany najszerzej jak tylko można. Czasu naprawdę jest niewiele. Ponieważ ostatnio pan prezydent Kaczyński miał kilka wpadek, które nieprzychylne mu media i politycy skwapliwie wykorzystali (m.in. słynny taniec na dożynkach tuż po tragedii w kopalni i dzień przed ogłoszeniem przez niego samego żałoby…). Dlatego może mu sie wydawać, że podpisanie traktatu służyć będzie odzyskaniu twarzy, wszak według sondaży większość Polaków popiera dalszą integrację polityczną w ramach UE. Ten artykuł powinien przede wszystkim dotrzeć do samego posła Macierewicza i innych, którzy deklarują, że są przeciwni traktatowi. Naprawdę, czasu jest niewiele!!!

 2. 25 września prezydent Niemiec Horst Köhler podpisał akt ratyfikujący Traktat Lizboński. Tym samym Niemcy zakończyły procedurę ratyfikacji traktatu reformującego Unię Europejską.
  Zostały jeszcze: Polska, Czechy i Irlandia.

 3. Popieram i łącze się w zapytaniu. Czy będzie oddzielna podstrona z możliwością podpisywania się skierowaną nie tylko do Pana Posła Macierewicza, również do innych posłów, senatorów z marszałkami obu izb na czele? Może inne prawe strony mają już podobne listy-zapytania i gdzie je można szukać, aby złożyć podpis? Patrioci wszystkich partii łączcie się w walce o suwerenność Ojczyzny!!

 4. A teraz emocje na bok.
  Jak powinno sie zachować państwo polskie w sytuacji, gdy Amerykanie wycofali się z Europy Środkowej?
  Co powinno zrobić państwo polskie by nie dać się stłamsić przez państwo niemieckie i przez państwo rosyjskie?
  Zastanówmy sie spokojnie. NA ZIMNO.
  Tworzy sie nowy (a może stary?) układ sił w Europie.
  A POLSKA????????
  A co z POLSKĄ?????????
  Czy wyjdzie z tego obronną ręką??????

 5. Amerykanie wycofali sie z Europy Środkowej bo postawili na Europę Wschodnią! Konkretnie – prezydent USA Barack Obama postawił na Rosję!!!!

 6. Zaskarżenie ustawy ratyfikującej Traktat z Lizbony przy pomocy wniosku, który byłby dokładną kopią skargi niemieckiej, która była rozpatrywana przez Trybunał Konstytucyjny Niemiec, to wcale nie jest skomplikowana sprawa
  i posłowie powinni to zrobić!

 7. jeśli Prezydent podpisze konstytucje
  lezbońską to bedzie skończonym draniem
  naciskanym przez masonerje i wszelkiej maści
  miedzynarodowe lewactwo.Ta konstytucja
  Polsce jest potrzebna jak psu piąta noga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here