Szanowny Panie Pośle

W wywiadzie udzielonym portalowi Prokapitalizm.pl, zamieszczonym 7 września 2009 roku powiedział Pan: „W najbliższym czasie będę wnosił o wystąpienie do Trybunału Konstytucyjnego celem orzeczenia czy ustawa ratyfikująca traktat lizboński jest zgodna z konstytucją”.

 

Od tamtego wywiadu upłynęło już kilka tygodni i jak dotąd – według posiadanej przeze mnie wiedzy – taki wniosek do Trybunału Konstytucyjnego nie wpłynął. Jestem przekonany, że złożona przez Pana Posła w wywiadzie deklaracja była szczera i że robi Pan wszystko, by ją wypełnić w imię właściwie rozumianego poczucia obowiązku wobec Polski i Polaków.

Zwracam się do Pana Posła z apelem o jak najszybsze złożenie wniosku do TK w powyższej sprawie. Czasu jest bowiem coraz mniej.

Z wyrazami szacunku
Paweł Sztąberek
www.prokapitalizm.pl
(28 września 2009)
P.S. Zachęcam Czytelników Prokapitalizm.pl i wszystkich ludzi, którym przyszłość Polski leży na sercu, do przyłączenia się do tego apelu i przesyłania go, z własnym podpisem, na adres mailowy Pana Posła Antoniego Macierewicza.
Antoni.Macierewicz@sejm.pl
oraz na adres biura poselskiego, na ręce asystenta Pana Posła
asystent@antonimacierewicz.pl
Kopię apelu proszę przesłać również na adres mailowy Prokapitalizm.pl
kapitalizm@poczta.onet.pl

16 KOMENTARZE

 1. Wyślę, ale mam też jedno zastrzeżenie – nie powinno być mowy tylko zgodności z konstytucją „ustawy ratyfikującej traktat” ile – wzorem niemieckim – o zgodności traktatu z konstytucją.

 2. Czy do apelu są włączane inne centro-prawe strony i środowiska? Referendum w Irlandii już za 5 dni. Należy powstrzymać Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego przed podpisem rozbiorowego traktatu z Lizbony. Może nalezy nacisnąć również samego Prezydenta, aby zaskarżył Traktat jako urzędująca Głowa Państwa do Trybunału Konstytującego, a po otrzeymaniu wyroku do przeprowadzenia w tej sprawie referendum, aby wszystko zostało wykorzystane i wyjasnione elitom i Narodowi, uprawnionym wyborcom.

 3. Podobno 16.o4.2008, jeszcze raz napiszę 16 kwietnia dwu tsięcznego ÓSMEGO roku, w nr 90 gazety „Nasz Dziennik” ukazała się informacja, że jest szykowaneprzez parlamentarzystów zaskarżenie Traktatu Europejskiego z Lizbony do Polskiego Trybunału Konstytucyjnego. I to szykowanie trwa do dziś. Mam nadzieję, że Prezydent Kaczyński Lech SAM, jako patriota i wielbiciel Powstańców Warszawskich i Powstania Warszawskiego, wpadnie na pomysł zaskarżenia lizbońskiego cyrografu do Trybunału Konstytucyjnego z odpowiednim uzasadnieniem. Może zyska w oczach mądrzejszej mniejszości niż straci, bo juz stracił w chorych emocjach demokratycznego motłochu. Oby!

 4. Oto odpowiedź jednego z posłów PiS, Bogusława Kowalskiego, do którego wysłany był apel o poparcie wniosku posła Macierewicza do TK:
  “Szanowny Panie!
  Pan Poseł A. Macierewicz nie zwracał się jeszcze do mnie z tą sprawą. Pański list jest pierwszą informacją, że taki wniosek jest przygotowany. Oczywiście jak najchętniej i jak najszybciej go podpiszę. Na najbliższym posiedzeniu
  sejmu w przyszłym tygodniu sam zapytam o to Posła Maciarewicza.
  Pozdrawiam
  Bogusław Kowalski”
  Robi się coraz dziwniej… Nie ustawajmy w naciskach. Może to własnie my mamy powodować, że zamiast od posła Macierewicza, inni posłowie dowiedzą się o wniosku od nas!!!

 5. Czy są lub będą na to jakieś dowody? Wydaje mi się, że jeśli mieliby fałszować to zachowaliby jednak jakieś pozory i starali się wyważyć głosy tak, by nie było aż takiej rozpiętości pomiędzy TAK a NIE…

 6. W programie 1 TVP na telegazecie podano wczoraj, że Prezydent zastanawia się nad podpisaniem TL gdyż nie są oddzielone kompetencje rządu i prezydenta w sprawach zagranicznych oraz podobne problemy jak NIemczech co do Sejmu i Senatu. Czyli Prezydent chce miec poparcie środowisk podobnych do naszych aby mieć argument do zaskarżenia TL do TK. Pisać i naciskać na Prezydent i Jego Kancelarię z argumentami takimi jak przedstawił w „N.Cz.” p.Sommer; wszystkimi naraz lub każdy osobno. Zdaje się, że naciski na posłów i senatorów to jeszcze mało.

 7. Przed chwilą na KONSERWATYZM.PL przeczytałem, wiadomość(?) uzyskaną od „Dziennika”, że jutro tj. 7.X.2009 Prezydent Polski podpisze TL i stanie się namiestnikiem polskiej prowincji czy polskiego generalnego gubernatorstwa ze znamionami tylko niepodległości – godło, hymn, flaga i instytucje, które będą wykonywać rozkazy brukselskich biurokratów, nawr tych trzeciorzędnych czy niższej rangi. Pan Lech Kaczyński, o ile podpisze będzie wówczas ostatnim Prezydentem Niepodległej Polski i stanie się pierwszym urzędnikiem UE. Oby ta wiadomość była tylko próbą nacisku na Głowę Państwa, swego rodzaju presją niemieckich i innych nadorców z europejskich urzędów.

 8. Przed chwilą na KONSERWATYZM.PL przeczytałem, wiadomość(?) uzyskaną od „Dziennika”, że jutro tj. 7.X.2009 Prezydent Polski podpisze TL i stanie się namiestnikiem polskiej prowincji czy polskiego generalnego gubernatorstwa ze znamionami tylko niepodległości – godło, hymn, flaga i instytucje, które będą wykonywać rozkazy brukselskich biurokratów, nawet tych trzeciorzędnych czy niższej rangi. Pan Lech Kaczyński, o ile podpisze będzie wówczas ostatnim Prezydentem Niepodległej Polski i stanie się pierwszym urzędnikiem UE. Oby ta wiadomość była tylko próbą nacisku na Głowę Państwa, swego rodzaju presją niemieckich i innych nadorców z europejskich urzędów. Czy jest ta informacja prawdą czy kontrolowanym przeciekiem? Mam nadzieję, że Pan Kaczyński ma informacje ze środowisk eurosceptycznych i wie czym się stanie dla przyszłych pokoleń? Ma chyba resztki wstydu i sumienia oraz patriotyzmu, z którym lubi się tak bardzo obnosić.

 9. Jeżeli jest to prawdą, a nie działaniem odpowiednich sił to łudzę się jeszcze, że Prezydent Polski Pan Lech Kaczyński(po 10.X.2009 będzie pisany małą literą i jako namiestnik)wygłosi oświadczenie o nie podpisaniu TL, Barossa szlag trafi, Buzek zemdleje, a Szwed stanie się czarny, Tusk zaś zapieni się i wyłysieje. Fajnie byłoby.

 10. W DNIU KATASTROFY W SMOLENSKU W TELEWIZJI WYSTĄPIŁ CZŁOWIEK KTÓRY SŁYSZAŁ DWA WYBYCHy 1,JAKBY NIE POCHODZĄCY OD UDERZENIA 2 -GI OKROPNY,SAMOLOT NIE PALIŁ SIĘ DŁUGO .to pilna wiadomosc dla komisji ,już tego człowieka i wypowiedzi nie pokazano nigdy????????????? dlaczego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here