Szanowny Panie Pośle

W wywiadzie udzielonym portalowi Prokapitalizm.pl, zamieszczonym 7 września 2009 roku powiedział Pan: „W najbliższym czasie będę wnosił o wystąpienie do Trybunału Konstytucyjnego celem orzeczenia czy ustawa ratyfikująca traktat lizboński jest zgodna z konstytucją”.

 

Od tamtego wywiadu upłynęło już kilka tygodni i jak dotąd – według posiadanej przeze mnie wiedzy – taki wniosek do Trybunału Konstytucyjnego nie wpłynął. Jestem przekonany, że złożona przez Pana Posła w wywiadzie deklaracja była szczera i że robi Pan wszystko, by ją wypełnić w imię właściwie rozumianego poczucia obowiązku wobec Polski i Polaków.

Zwracam się do Pana Posła z apelem o jak najszybsze złożenie wniosku do TK w powyższej sprawie. Czasu jest bowiem coraz mniej.

Z wyrazami szacunku
Paweł Sztąberek
www.prokapitalizm.pl
(28 września 2009)
P.S. Zachęcam Czytelników Prokapitalizm.pl i wszystkich ludzi, którym przyszłość Polski leży na sercu, do przyłączenia się do tego apelu i przesyłania go, z własnym podpisem, na adres mailowy Pana Posła Antoniego Macierewicza.
Antoni.Macierewicz@sejm.pl
oraz na adres biura poselskiego, na ręce asystenta Pana Posła
asystent@antonimacierewicz.pl
Kopię apelu proszę przesłać również na adres mailowy Prokapitalizm.pl
kapitalizm@poczta.onet.pl

16 KOMENTARZE

 1. Wyślę, ale mam też jedno zastrzeżenie – nie powinno być mowy tylko zgodności z konstytucją „ustawy ratyfikującej traktat” ile – wzorem niemieckim – o zgodności traktatu z konstytucją.

 2. Czy do apelu są włączane inne centro-prawe strony i środowiska? Referendum w Irlandii już za 5 dni. Należy powstrzymać Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego przed podpisem rozbiorowego traktatu z Lizbony. Może nalezy nacisnąć również samego Prezydenta, aby zaskarżył Traktat jako urzędująca Głowa Państwa do Trybunału Konstytującego, a po otrzeymaniu wyroku do przeprowadzenia w tej sprawie referendum, aby wszystko zostało wykorzystane i wyjasnione elitom i Narodowi, uprawnionym wyborcom.

 3. Podobno 16.o4.2008, jeszcze raz napiszę 16 kwietnia dwu tsięcznego ÓSMEGO roku, w nr 90 gazety „Nasz Dziennik” ukazała się informacja, że jest szykowaneprzez parlamentarzystów zaskarżenie Traktatu Europejskiego z Lizbony do Polskiego Trybunału Konstytucyjnego. I to szykowanie trwa do dziś. Mam nadzieję, że Prezydent Kaczyński Lech SAM, jako patriota i wielbiciel Powstańców Warszawskich i Powstania Warszawskiego, wpadnie na pomysł zaskarżenia lizbońskiego cyrografu do Trybunału Konstytucyjnego z odpowiednim uzasadnieniem. Może zyska w oczach mądrzejszej mniejszości niż straci, bo juz stracił w chorych emocjach demokratycznego motłochu. Oby!

 4. Oto odpowiedź jednego z posłów PiS, Bogusława Kowalskiego, do którego wysłany był apel o poparcie wniosku posła Macierewicza do TK:
  “Szanowny Panie!
  Pan Poseł A. Macierewicz nie zwracał się jeszcze do mnie z tą sprawą. Pański list jest pierwszą informacją, że taki wniosek jest przygotowany. Oczywiście jak najchętniej i jak najszybciej go podpiszę. Na najbliższym posiedzeniu
  sejmu w przyszłym tygodniu sam zapytam o to Posła Maciarewicza.
  Pozdrawiam
  Bogusław Kowalski”
  Robi się coraz dziwniej… Nie ustawajmy w naciskach. Może to własnie my mamy powodować, że zamiast od posła Macierewicza, inni posłowie dowiedzą się o wniosku od nas!!!

 5. Czy są lub będą na to jakieś dowody? Wydaje mi się, że jeśli mieliby fałszować to zachowaliby jednak jakieś pozory i starali się wyważyć głosy tak, by nie było aż takiej rozpiętości pomiędzy TAK a NIE…

 6. W programie 1 TVP na telegazecie podano wczoraj, że Prezydent zastanawia się nad podpisaniem TL gdyż nie są oddzielone kompetencje rządu i prezydenta w sprawach zagranicznych oraz podobne problemy jak NIemczech co do Sejmu i Senatu. Czyli Prezydent chce miec poparcie środowisk podobnych do naszych aby mieć argument do zaskarżenia TL do TK. Pisać i naciskać na Prezydent i Jego Kancelarię z argumentami takimi jak przedstawił w „N.Cz.” p.Sommer; wszystkimi naraz lub każdy osobno. Zdaje się, że naciski na posłów i senatorów to jeszcze mało.

 7. Hehechichi! Już tej informacji na telegazecie nie ma. To się nazywa manipulowanie informacjami.

 8. Przed chwilą na KONSERWATYZM.PL przeczytałem, wiadomość(?) uzyskaną od „Dziennika”, że jutro tj. 7.X.2009 Prezydent Polski podpisze TL i stanie się namiestnikiem polskiej prowincji czy polskiego generalnego gubernatorstwa ze znamionami tylko niepodległości – godło, hymn, flaga i instytucje, które będą wykonywać rozkazy brukselskich biurokratów, nawr tych trzeciorzędnych czy niższej rangi. Pan Lech Kaczyński, o ile podpisze będzie wówczas ostatnim Prezydentem Niepodległej Polski i stanie się pierwszym urzędnikiem UE. Oby ta wiadomość była tylko próbą nacisku na Głowę Państwa, swego rodzaju presją niemieckich i innych nadorców z europejskich urzędów.

 9. Przed chwilą na KONSERWATYZM.PL przeczytałem, wiadomość(?) uzyskaną od „Dziennika”, że jutro tj. 7.X.2009 Prezydent Polski podpisze TL i stanie się namiestnikiem polskiej prowincji czy polskiego generalnego gubernatorstwa ze znamionami tylko niepodległości – godło, hymn, flaga i instytucje, które będą wykonywać rozkazy brukselskich biurokratów, nawet tych trzeciorzędnych czy niższej rangi. Pan Lech Kaczyński, o ile podpisze będzie wówczas ostatnim Prezydentem Niepodległej Polski i stanie się pierwszym urzędnikiem UE. Oby ta wiadomość była tylko próbą nacisku na Głowę Państwa, swego rodzaju presją niemieckich i innych nadorców z europejskich urzędów. Czy jest ta informacja prawdą czy kontrolowanym przeciekiem? Mam nadzieję, że Pan Kaczyński ma informacje ze środowisk eurosceptycznych i wie czym się stanie dla przyszłych pokoleń? Ma chyba resztki wstydu i sumienia oraz patriotyzmu, z którym lubi się tak bardzo obnosić.

 10. Jeżeli jest to prawdą, a nie działaniem odpowiednich sił to łudzę się jeszcze, że Prezydent Polski Pan Lech Kaczyński(po 10.X.2009 będzie pisany małą literą i jako namiestnik)wygłosi oświadczenie o nie podpisaniu TL, Barossa szlag trafi, Buzek zemdleje, a Szwed stanie się czarny, Tusk zaś zapieni się i wyłysieje. Fajnie byłoby.

 11. W DNIU KATASTROFY W SMOLENSKU W TELEWIZJI WYSTĄPIŁ CZŁOWIEK KTÓRY SŁYSZAŁ DWA WYBYCHy 1,JAKBY NIE POCHODZĄCY OD UDERZENIA 2 -GI OKROPNY,SAMOLOT NIE PALIŁ SIĘ DŁUGO .to pilna wiadomosc dla komisji ,już tego człowieka i wypowiedzi nie pokazano nigdy????????????? dlaczego

Comments are closed.