Wymiana myśli ma sens tylko wtedy, gdy różnimy się z oponentem zasobem i ewentualnie źródłem wiedzy na dany temat, a nie dobrą wolą z jednej strony, a złą z drugiej. Taka rozmowa nie prowadzi bowiem dokądkolwiek. Kiedy dyskutanci zacietrzewiają się, najlepiej zgromadzenie opuścić, albo wyłączyć telewizor, bo wszyscy mówią naraz przekrzykując się i nikt nikogo nie słucha. Trudno cokolwiek zrozumieć.

    
Stały festiwal głupoty trwa w najlepsze. Do mediów przebija się tylko ten, kto plecie wyjątkowe androny. UltraNowoczesny Petru ze swoją świtą są niezawodni. To prawdziwi profesjonaliści. Należałoby ich jednak pokazywać wyłącznie w programach rozrywkowych pospołu z Bolkiem i KODomitami wszelkiej maści. Pytanie posłów PO o cokolwiek, to zupełna strata czasu. Nie muszą nawet znać pytania, odpowiedź jest zawsze ta sama – wszystkiemu winien jest PiS.
    
Dlaczego tak się dzieje? Postkomuna ma to do siebie, że swój byt opiera na kłamstwie, bez którego „uprawnione” złodziejstwo nie byłoby możliwe. Jedno i drugie nie jest możliwe bez „naukowego”, albo „dialektycznego” ogłupienia narodu. Póki tego nie zrozumiemy, będziemy dawać się wciągać w jakieś pyskówki, zamiast ignorować głupków i prowokatorów.
    
Czas zacząć rozmawiać poważnie, ale tylko z poważnymi ludźmi.

Małgorzata Todd

Autorka prowadzi swojego bloga Internetowy Kabaret…

1 KOMENTARZ

  1. Dlaczego pominęła Pani zwolenników PIS, skoro zjawisko to dotyka ich w takim samym stopniu?! Proszę spróbować komuś takiemu przemówić do rozsądku używając jak najbardziej racjonalnych argumentów dla zwrócenia uwagi na jakikolwiek problem powodowany przez obecną władzę. Nie ma szans na rzeczową dyskusję!!! A może po prostu Pani też to dotyczy i wstyd się przyznać? Albo na pewno nie dotyczy bo racja jest po Pani stronie zawsze, z zasady?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here