Ta informacja została autoryzowana przez Ministerstwo Gospodarki R.P! Nie wszyscy Polacy mają świadomość tego, że gospodarczy rozbiór Polski jest już faktem, ale sytuacja w której Republika Federalna Niemiec decyduje o handlu zagranicznym jednego ze strategicznych surowców jest już skandalem.

Analizując co-dwumiesięczne rachunki za gaz byłem zaskoczony, że mimo światowych obniżek cen tego surowca, Polacy płacą za gaz nadal najwyższe ceny w Unii Europejskiej! Zwróciłem się zatem 6 stycznia 2015 roku do Wicepremiera koalicji PO-PSL z następującymi pytaniami:

„Szanowny Pan Minister Gospodarki, Wicepremier Janusz  Piechociński.

Zwracam się o udzielenie informacji w następujących tematach:
1. Ile gazu ziemnego sprzedał, pożyczył lub podarował Rząd RP Ukrainie w 2014 roku?
2. Po jakiej cenie sprzedawano w 2014 roku gaz Ukrainie?
3. O ile ta cena gazu dla Ukrainy była niższa od cen jakie płaciła Polska w 2014 roku dostawcom z Rosji?
4. Dlaczego w Polsce nie było w ostatnim kwartale 2014
roku żadnych obniżek cen gazu dla gospodarstw domowych, mimo że ceny gazu na rynkach światowych poszły w dół?
5. Czy Ministerstwo Gospodarki planuje w pierwszym kwartale 2015 roku dokonać obniżki cen gazu ziemnego dla gospodarstw domowych w Polsce?

Licząc na szybką odpowiedź przekazuję wyrazy szacunku
Rajmund Pollak”

Odpowiedź jaką otrzymałem 16 stycznia jest bezczelnie zaskakująca! Oto jej wierna treść (kliknij aby powiększyć):

odp_mg_01

odp_mg_02

Pismo  Ministerstwa Gospodarki było opatrzone następującą klauzulą:

„Niniejsza wiadomosc jest wlasnoscia Ministerstwa Gospodarki i moze zawierac informacje poufne i/lub prawnie chronione. Jesli nie jestescie Panstwo wlasciwym adresatem lub otrzymaliscie Panstwo te wiadomosc na skutek pomylki, prosimy o tym fakcie niezwlocznie poinformowac nadawce i usunac otrzymana wiadomosc. Kazde nieautoryzowane kopiowanie, ujawnianie lub rozpowszechnianie zalaczonej informacji jest zabronione”.

Zastosowałem oryginalną pisownię, aby ukazać poziom znajomości języka polskiego wśród tajnych służb ministerstwa gospodarki.

Jednak zaryzykuję i wbrew  ostrzeżeniom Ministerstwa Gospodarki podam do publicznej wiadomości całą treść stanowiska Urzędu podległego Wicepremierowi Januszowi Piechocińskiemu! Kiedyś zamykano w Polsce za działalność antysocjalistyczną, czy teraz będą zamykać za ujawnianie niedołęstwa koalicji PO-PSL?

To się okaże już wkrótce po opublikowaniu mojego artykułu!

Mamy bowiem do czynienia z nową gigantyczną aferą, bo jeżeli wicepremier rządu, który ustala ceny gazu z Rosją  wie tylko tyle, że wtórnego obrotu tym gazem dokonują Niemcy pod przykrywką jakiejś prywatnej spółki RWE, to co właściwie wie Janusz Piechociński?

Co ciekawe, to nawet Ministerstwo Gospodarki nie raczyło poinformować, czy Niemcy płacą jakiekolwiek opłaty przesyłowe stronie polskiej za gaz, który płynie przez Polskę najpierw z Rosji, a potem z Niemiec na Ukrainę!

Druga afera to ceny gazu dla odbiorców prywatnych w Polsce! Gaz potaniał na świecie o 40%, a Polakom z wielkiej łaski na uciechę planuje się obniżyć ceny tylko od 1,6 do 3%! Toż to nie jest skandal, tylko rabunek w biały dzień.

Ciekawe, kto zagarnie pozostałe 37% obniżonej na świecie ceny gazu? Czy również to konsorcjum niemieckie, na które pan Piechociński nie chce mieć żadnego wpływu?

Nawiasem mówiąc, to za komuny skrót RWE oznaczał Radio Wolna Europa i ja się zastanawiam czy  ta niemiecka spółka gazowa powstała na gruzach zlikwidowanej RWE??? A może to w rozwinięciu oznacza….. Rosja Włada Eurogazem?

Rajmund Pollak

4 KOMENTARZE

  1. „Polacy mają świadomość tego, że gospodarczy rozbiór Polski jest już faktem, ale sytuacja w której Republika Federalna Niemiec decyduje o handlu zagranicznym jednego ze strategicznych surowców jest już skandalem.”
    Brak logiki w rozumowaniu. To nie skandal, lecz naturalna konsekwencja.

  2. Proszę wejść na „Wikipedię” i sprawdzić co kryje się pod skrótem „R W E”. Kto jest właścicielem tego konsorcjum i jakie podmioty wchodzą w jego skład to już pytanie do p.Kamila Kisiela, znawcy Niemiec i gospodarki IV Rzeszy. Jedno jest pewne firma ta jest notowana wśród 30 niemieckich firm na frankfurckiej giełdzie.

  3. Potwierdza się 'logik’ to trolek 'markoni’ czy jak tam muuuu było, który bardzo napastliwie walczył z p.Kamilę Kisielem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here