„Nowy Ład” Morawieckiego dobije polską klasę średnią

Zza horyzontu wyłaniają się kolejne czarne chmury dla małych firm i młodych ludzi. Media donoszą, że trwają prace nad ozusowaniem wszystkich umów zleceń i umów o dzieło. Według dziennikarzy, ta drastycznie podnosząca koszty pracy zmiana, może wejść jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku

1
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki (Foto. internet)

Premier Morawiecki zapowiadał, że w styczniu zaprezentuje swój nowy plan społeczno-gospodarczy, który ma być odpowiedzią na wyzwania, które będą nas czekać po kryzysie wywołanym walką z wirusem. Na czym ma polegać ten nowy ład?

Póki co możemy się tylko domyślać, ale wiele wskazuje na to, że nowy model gospodarczy ma prowadzić do odbicia po kryzysie w kształcie litery K. Korporacje i spółki Skarbu Państwa mają iść w górę, jak prawe ramię tej litery, a drobny, polski biznes w dół, jak jej noga. Co o tym świadczy?

Spójrzmy na owoce tego co tu się wyprawia od miesięcy. Biedronka, Lidl i Auchan mogą cały czas działać, a sklep z ubraniami na franczyzie nie. Do McDonald’s ustawiają się długie kolejki, a cała reszta właśnie zmierza ku bankructwu. Hotele są zamknięte, a oferty ich wykupienia składają korporacje i państwo. A kto stracił na opodatkowaniu spółek komandytowych? Polskie rodzinne firmy.

Od miesięcy drobny, lokalny biznes jest gnojony, a korporacje w spokoju sobie działają, korzystając z tanich kredytów i lobbując dla siebie wyłączenia z obostrzeń.

Teraz zza horyzontu wyłaniają się kolejne czarne chmury dla małych firm i młodych ludzi. Media donoszą, że trwają prace nad ozusowaniem wszystkich umów zleceń i umów o dzieło. Według dziennikarzy, ta drastycznie podnosząca koszty pracy zmiana, może wejść jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku. Jakie będą efekty? Koszty, a więc i ceny wzrosną, już najwyższa w UE inflacja będzie jeszcze wyższa, a wynagrodzenia spadną. Najbardziej po tyłku dostaną małe firmy, a państwo z korporacjami przejmą jeszcze większą część rynku.

Zapamiętajcie kształt litery K, symbolizujący los, jaki wam szykuje premier Morawiecki, jeżeli macie nieszczęście być na prawej nodze tej złowieszczej litery.

Sławomir Mentzen

Za facebook Autora

1 KOMENTARZ

  1. I co Ludzie ? Pozwolicie na to ?
    W Davos pokazali MM jak ma zniszczyć swój naród ..że maski na stałe, że rodzinne przedsiębiorstwa mają upaść, że mnóstwo tzw ,,POMOCY rządowej dostawać mają nadal Auchan, Biedronka, Lidl, Kaufland i inni którzy ani 1 dnia nie byli zamknięci i jeszcze za to mnóstwo milionów w ramach pomocy a Wy, Polacy z rodzimym biznesem -nic? I jeszcze pozwólmy , żeby szalony opętany informatyk/programista Gates zmuszał nas do szczepionek, a teraz jeszcze ten nienaukowiec- tylko bogaty i wyrzucony z koledżu chłoptaś ma plan zaćmić ludziom Słońce..ostatni bastion zdrowia dla ludzi…..- zaczynajcie myśleć ludzie ..!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here