Nakładem Fundacji PAFERE ukazała się książka Kamili Wilczyńskiej „Ekonomia stosowana. Wstęp do wiedzy o społeczeństwie i przedsiębiorczości”. Jest to bardzo przystępnie napisany podręcznik ekonomii – zwłaszcza takiej, z którą każdy z nas – niezależnie od wieku – styka się codziennie.


Ten wciągający kurs uczy jak świadomie i skutecznie oszczędzać, pozwala zrozumieć mechanizmy rządzące obrotem pieniądza itd. To po prostu bardzo przystępny, pro-rynkowy kurs przedsiębiorczości. 

Sama Autorka tak zachęca do zapoznania się z nią:

„Pewnie nieraz zauważyliście, że otrzymane od Rodziców czy Dziadków pieniądze w dziwny sposób się rozchodzą… Nie zdarza się to, kiedy wpłacimy je na konto oszczędnościowe lub wrzucimy do skarbonki. Wtedy pieniądze są, nie znikają. Po pewnym czasie możemy zebrać większą kwotę i kupić sobie jakąś ciekawą książkę, grę komputerową, płyty z ulubioną muzyką albo jeszcze coś innego, upragnionego. I to właśnie jest sztuka gospodarowania zgromadzonymi, drobnymi nawet, oszczędnościami.

Książeczka pod tytułem „Ekonomia stosowana”, którą Wam przedstawiam, ma pomóc w doskonaleniu oszczędzania. Oczywiście nie ograniczamy się do rozporządzania jedynie własnym kieszonkowym. Z pomocą „rodziny Kowalskich” pragnęłam przedstawić Wam problemy dokonywania wyboru pomiędzy różnymi możliwościami przeznaczania pieniędzy, czyli wyboru ekonomicznego. Z wyborem ekonomicznym stykamy się ciągle, bo mało kto posiada tyle pieniędzy, by mógł nie zastanawiać się, na co je wydać, i zaspokajać wszystkie swoje potrzeby i zachcianki. Trzeba więc wybierać! Trzeba podejmować decyzje, na co najpierw wydać posiadane pieniądze, co można kupić później albo z czego trzeba w ogóle zrezygnować. To jest właśnie dokonywanie wyboru ekonomicznego”.

Zachęcamy do zakupu książki „Ekonomia stosowana” w internetowym sklepie Fundacji PAFERE!

s

2 KOMENTARZE

  1. Dzielo dla przyslowiowego „Wacka” o poziomie intelektualnym czlowieka z wyksztalceniem co najwyzej szkola podstawowej. Oszczedzaj Wacusiu czyli kupuj „gow…” do zarcia w Biedroneczce, sam sobie strzyz wlosy i ceruj dziurawe skarpety a sprawisz sobie albo synkowi Play Station albo zonce najnowszy model podwiazek. Kurcze, ale czasow doczekalismy. Intelektualnie to naprawde rynsztok.

  2. Po przeczytaniu tego o czym donosi cytatami 'żdżeledz’, krótko pisząc i mówiąc, stoimy u progu nowej epoki i nowego totalitaryzmu – KAPITALKOMUNIZMU !!!! A od 100 lat różni mędrcy z różnych stron świata prorokują, że będzie NOW – Nowy Porządek Świata z Światowym Rządem i prawie większość, której to dotyczy nie wierzy w tego rodzaju spisek. Spisek cwanej, bogatej mniejszości władającej większością, przy czym ta mniejszość będzie jeszcze bardziej bogata, a większość bardziej nędzna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here