Odnieśliśmy spektakularną klęskę. Władza i pieniądze w dużych miastach pozostaną w rękach Totalnej Targowicy. O budowie łuku triumfalnego Bitwy Warszawskiej możemy zapomnieć, za to o triumfie Stalina w postaci Pałacu Kultury zapomnieć się nie da. No, chyba, że zastąpi go równie okazały meczet.

Ciekawe czy zjednoczona prawica wyciągnie wnioski z tej porażki. Zamiast wzorować się na Niemcach przy zamykaniu w niedziele sklepów (oczywiście z wyłączeniem tych monopolowych, czyli z samym alkoholem), lepiej byłoby wzorować się na uregulowaniach prawnych odnośnie do monopolów medialnych. Niemcy u siebie nie dopuszczają innych, prócz własnych nadawców i wydawców. U nas dzierżą ponad 80% prasy, radia i telewizji. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy, że nie ma to wpływu na wybory zmanipulowanych tymi mediami Polaków.

Jakby tego było mało, bardzo skwapliwie wprowadzamy absurdalne, czy po prostu destrukcyjne prawo unijne. Czemu na przykład służy RODO? Temu, żebyśmy się nie znali. Obcość wobec sąsiadów, to gwarancja, że się nie zorganizujemy przeciwko neokomunistom.

Walkę o uczciwość i sprawiedliwość musimy zaczynać od początku, a tej o kulturę właściwie jeszcze na dobre nie podjęliśmy, czas więc się za nią wziąć. Inaczej okaże się, że 11 listopada zamiast marszu niepodległości będziemy mieli paradę równości.

Małgorzata Todd

Autorka prowadzi swojego bloga Internetowy Kabaret…

1 KOMENTARZ

  1. Naród nasz jest zdemoralizowany, nie tylko nasz. Obserwując media to ilość zachowań obmierzłych i zbrodni jest w świecie przerażający. Dotyczy to również środowisk sportowych, w tym kolarskich. Czy prawda jest bardziej przygnębiająca niż opisana? Z różnych dziedzin życia ludzi, w tym sportowych przenosi się upadek na życie codzienne. A tu art (ile w nim jest faktów, a ile domysłów?) – https://sportowefakty.wp.pl/kolarstwo/786141/lord-voldermort-polskiego-kolarstwa-czyli-ten-ktorego-imienia-nie-mozna-wymawiac Obecnie jest modne oskarżanie o molestowanie i gwałty znanych osób. Czy tak jest w tym przypadku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here