Tygodnik „Nasza Polska” zmienia redaktora naczelnego. Pan Piotr Jakucki, który dotychczas pełnił te funkcję złożył wymówienie z pracy. Z oświadczenia jakie wystosował w związku z tym wynika, że nie mógł zgodzić się na firmowanie swoim nazwiskiem kilku artykułów, jakie w ostatnim czasie ukazały się na łamach tygodnika. Chodzi między innymi o tekst p. Stanisława Michalkiewicza „Arbeit Macht Freier” oraz tekst Zdzisława Podkańskiego „Stare idzie”.
Piotr Jakucki na swoim blogu na Salon24.pl publikuje to oświadczenie. Czytamy w nim m.in.: „Moja decyzja została spowodowana m.in. brakiem akceptacji dla tekstów, które ukazały się w tygodniku „Nasza Polska” podczas mojego urlopu. Dotyczy to m.in. tytułu felietonu Stanisława Michalkiewicza „Arbeit Macht Freier”, który nosi znamiona kpiny z napisu – symbolu ludobójstwa niemieckiego z czasów II wojny światowej i może stanowić podstawę do wytoczenia procesu sądowego („Nasza Polska” z 29 grudnia 2009 r.), jak również wymowy tekstu Zdzisława Podkańskiego („Stare idzie”, „Nasza Polska” nr 2/2010) przedstawiającego w nieprawdziwym świetle politykę zagraniczną PiS oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wyrażona przez Autora opinia, że za rządów PiS „nawiązaliśmy do tradycji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który przeszedł z obozu patriotycznego do Targowicy w strachu przed carycą Katarzyną II”, jak również zwrot – w odniesieniu do Głowy Państwa –  iż „obecni nasi przywódcy z Prezydentem RP na czele „padli na kolana” przed kanclerz Angelą Merkel” oraz stwierdzenie (w kontekście przyjęcia traktatu z Lizbony), że rządy PiS „do chlubnych tradycji narodu polskiego nie przeszły i nie przejdą” pozostają w całkowitej sprzeczności z faktami.  Nieuprawnione jest także postawienie przez Z. Podkańskiego znaku równości pomiędzy działaniami PiS  i obecnej koalicji PO-PSL z punktu widzenia obrony polskiej racji stanu”.
Opr. PSz

4 KOMENTARZE

  1. Przeciez w obywoch artykolach ich autorzy pisali prawde. To co prada jest straszna dla pana Jakuckiego na tyle- ze paskudzi w porteczki???

  2. Pan Stanisław Michalkiewicz w ostatnim czasie wykręcił swój czarny humor – np. felieton „seria taktownych samobójstw” (dostępna na youtube), czy ostatni Winterhilfswerk.
    Posłowie UKIP w październiku gratulują wschodnioeuropejskim miastom „przedwczesnego sezonu narciarskiego”, Henry Nitzsche z Niemczech jest twarzą kongresu przeciwko islamizacji Europy, w Fox TV jeden prezenter wprost powiedział „mamy dość” (chodziło tym razem o p. Bernanke).
    Cierpliwość konserwatystów się kończy i nie dziwota…

  3. To tylko demonstracyjne rozdzieranie szat, ale nie wiadomo po co. Za treść tekstu odpowiadają jego autorzy a nie naczelny. Dostał pewnie propozycję nie do odrzucenia i obudził się z końską głową w swej pościeli. Wyraźnie chłop wpadł w panikę. Jest przecież wolność słowa a polityczna poprawność w gazecie antymarksistowskiej?

  4. TW Alek morda nasza z Jolką Konty 10 lat nam miłościwie panowali. SB chłopcy kadry nasze umacniali. Uwłaszczenia się Polaczkom na majątku tym państwowym my nie dali. Solidaruchy i reszta gojów z gołą dupą pozostali. Cud-reformy te Balcerka i afery myśmy koszer wprowadzili. WSI chłopcy, dziarsko nas w tym POpierali. TW Bolek, TW Alek i Balcerek z Olechowskim, większość banków w RP III nam oddali, o czym Żemek w FOZ aferze z SBkami wspominali. Frycki, Mycki polskie media też złapali! Ciemnych gojów cymes ogłupiamy, bo medialnie wciąż za mordę ich trzymamy PO lichwiarsku w naszych bankach zadłużamy. W RP III nieźle kasy gojom my wybrali. Gudzowaty i Oleksy przy wódeczce o tym wspominali, za co Józka z SLD wylali. Nasze banki no i sklepy, goj kultura i gazety. Nasze wille, kamienice, im należą się ulice. W bezrobociu oraz w biedzie niechaj gniją w suterynach, my jeździmy w limuzynach. Cementownie, huty, stocznie gojom my zabrali, Włókiennictwo nasi także skasowali. Zbrojeniówkę cymes żeśmy oszukali, nowoczesnej technologii z F-16 do przemysłu gojom my nie dali, choć dolary miliardowe z polskiej kasy my wybrali. W POnagleniu PZU i mld euro goje nam oddają. Wykończona służba zdrowia już niebawem nam przypadnie, jak Sawicka POwiedziała, choć Platforma za to z PO ją wylała. Wyszyńskiego, Popiełuszkę i Wojtyłę goje utracili a Rydzyka w naszych mediach myśmy cymes zniesławili. Napieralski z Dereszową i Szmajdziński z lewa. Niesiołowski z Palikotem i Schetyna z prawa. W parlamencie cymes-koszer jest zabawa. Chamy z PSLu PO naszemu też śpiewają. Chłopi z biedy dawno więc zdychają i na zachód dzieci gnają. PO Geremku, Mazowieckim i Kuroniu jak sanhedryn polski Rząd i Sejm nam cymes stoi, grubą kreską faryzejsko więc kiwamy przestraszonych, głupich goi. My z nad Renu, Moskwy i Jordanu, wieczny swój interes w Polsce mamy. Goj Polaczków więc we świecie zniesławiamy, bo obozy choć niemieckie im wmawiamy i holokaust z rusofobią dowalamy. POlski ludek cymes ogłupiamy. PiSuarom, LPRom faszystowsko-oszołomską łatkę przyszywamy. Ich rządzeniem ciemnych gojów zastraszymy a lewicę, liberałów POpieramy. Z WSI przez 24h na TVNie, Polsacie i Super Stacji cymesowo i Wyborczo, gramy. Więc Poparcie gojów mamy!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here