Z naszej poczty
Organizacja Monarchistów Polskich, małopolska dzielnica Falangi oraz małopolski oddział Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego zapraszają do udziału w upamiętnieniu rocznicy zamordowania króla Ludwika XVI podczas zbrodniczej Wielkiej Rewolucji Antyfrancuskiej, która stała się początkiem cywilizacyjnej i politycznej degrengolady Francji i Europy, obserwowanej przez świat do dziś.
W ramach upamiętnienia planowana jest modlitwa o przywrócenie monarchii przy grobach królów na Wawelu, a następnie przemarsz pod konsulat państwa francuskiego i złożenie pod nim kwiatów.
Uczestnicy spotkają się 21 stycznia (czwartek), o godz. 14:45 w Krakowie, przed wejściem do Katedry Wawelskiej.
Adrian Nikiel
Strona Autora: www.legitymizm.org

4 KOMENTARZE

 1. Rewolucja francuska zbrodnicza?! To rozumiem że feudalny wyzysk był ok? Monarchia jest lepsza od republiki?

 2. Co to za sofizmat w ogóle? Co wymordowanie inteligencji, arystokracji, duchownych i katolików do rządów feudalnych? Chcesz Wiktorze powiedzieć, że lepiej wymordować setki tysięcy ludzi i zaprowadzić nowe rządy, które i tak niczego nie zmienią oprócz wprowadzenia nowego systemu?
  Oczywiście, że monarchia jest lepsza od republiki.

 3. Główną przyczyną rewolucji było wyzyskiwanie trzeciego stanu przez kler i arystokracje. Nie dziwę się tym ludziom, za ten przelew krwi. Gdy z urodzenia stajesz się albo arystokratą(żyjesz kosztem reszty) albo chłopem(i pracujesz nie wiadomo z jakiego powodu dla jakiejś wąskiej grupki) to gniew musi być potężny. Zresztą głosami feudalnej rozpaczy były bunty żakerii, Tylera i wiele innych niestety skutecznie zdławionych.
  Pisze Pan o mordowaniu inteligencji. Więc ja się pytam co przedstawiciele ,,starego ładu” zrobili z intelektualistą Janem Husem?
  Jesteśmy na portalu PROKAPITALIZM nie zaś
  PROFEUDALIZM. Skąd ta krytyka rewolucji? Przecież jeśli jest Pan za tym bu każdy mógł pracować DLA SIEBIE to winien Pan wychwalać rewolucjonistów.
  I monarchia lepsza od republiki?! Monarcha jeśli był( a w 99 % był) z łaski Bożej to mógł bez uzasadnienia ograniczać wolność poddanych. Gdzie tu liberalizm?
  Nie chodzi mi o to by czynić z rewolucjonistów nie wiadomo jakich bohaterów lecz o obiektywną ocenę historycznych wydarzeń. Moim zdaniem rewolucja była wydarzeniem niewątpliwie pozytywnym.

 4. Dlaczego łączycie kapitalizm z ciemnotą? Przypominam że u swego zarania był on postulowany przez liberalne środowiska postępowe, przeciwne konserwatyzmowi. Stary, irracjonalny świat już nie wróci i musicie się z tym pogodzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here