Inicjatywa „KoLiber dla Życia” organizuje po raz kolejny konkurs plastyczny dla młodzieży. Projekt podejmuje zagadnienia pro­life, zachęcając najmłodszych by poprzez sztukę ukazywali piękno wartości opowiadających się za życiem oraz rodziną. Prokapitalizm.pl jest patronem tego konkursu.

W nawiązaniu do Narodowego Dnia Życia, tematem konkursu plastycznego jest tegoroczne hasło pro­life „NATURALNIE – RODZINA”. Kierowany jest do uczniów szkół podstawowych w klasach 4­-6, szkół ponadpodstawowych oraz studentów. Technika prac jest dowolna.

Konkurs zakończy się uroczystym wręczeniem dyplomów oraz nagród rzeczowych. Najlepsi uczestnicy wezmą udział w jednodniowych warsztatach plastycznych. Zostanie również przyznana nagroda publiczności w głosowaniu internetowym, a przy okazji wręczenia nagród zaproszony gość poprowadzi wykład o tematyce związanej z ideą pro­life, w nawiązaniu do tematu konkursowego. Wydarzeniu będzie towarzyszyła wystawa wybranych prac konkursowych.

„KoLiber dla Życia” to inicjatywa Stowarzyszenia KoLiber na rzecz ochrony życia od poczęcia. Projekt powstał we wrześniu 2012 roku. Akcja ma na celu na różne sposoby promować idee pro­life oraz uświadamiać społeczeństwo na temat tego, czym jest aborcja i jakie negatywne konsekwencje za sobą pociąga. Twórcy projektu podkreślają, że zależy im również na szerzeniu pozytywnych skojarzeń idei prolife, takich jak wartości rodzinne czy pomoc bliźniemu. Do komitetu honorowego akcji należą m.in. prof. Bogdan Chazan, Rafał Ziemkiewicz, Przemysław Babiarz, czy Tomasz Terlikowski.

W jury zasiądą przedstawiciele Stowarzyszenia KoLiber oraz artyści, zaś dla zapewnienia przejrzystości decyzji jury, w konkursie będą mogły brać udział jedynie osoby nienależące do Stowarzyszenia KoLiber.

Najważniejsze terminy:

8.06.2016 ­ termin nadsyłania prac
11-­12.06.2016 ­ narada jury
14.06.2016 ­ ogłoszenie wyników
14.06.2016 ­ rozpoczęcie głosowania internetowego
25.06.2016 ­ wręczenie dyplomów

Więcej informacji na stronie
http://dlazycia.koliber.org/naturalnie­rodzina­ogolnopolski­konkurs­plastyczny/

oraz na Facebook’u
https://www.facebook.com/events/223254388048212/

http://dlazycia.koliber.org/files/naturalnie-rodzina-plakat-a31.png

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here