Portal wNas.pl podaje: Pierwszy nakład powieści sensacyjnej Witolda Gadowskiego „Wieża komunistów” sprzedał się już niemal w całości, w wielu miejscach nie można już kupić tej pozycji. Wydawnictwo Zysk i S-ka szykuje drugie wydanie – będzie ono jednak musiało ukazać się ze zmienioną okładką.Jak ujawnił w środę 21 listopada na spotkaniu autorskim w Warszawie autor – Witold Gadowski – wydawnictwo otrzymało pismo od dyrekcji Pałacu Kultury i Nauki, w którym zażądano wycofania okładki, z powodu… bezprawnego wykorzystania wizerunku Pałacu.
Na okładce „Wieży komunistów”, książki odsłaniającej kulisy transformacji ustrojowej III RP i afery FOZZ, znajduje się kolaż przedstawiający Pałac Kultury i Nauki oraz Wieżę Babel.
Książka Gadowskiego to nie pierwsza publikacja wykorzystująca na okładce wizerunek Pałacu – wystarczy wspomnieć edycje powieści „Mała apokalipsa” Tadeusza Konwickiego czy „Zgred” Rafała A. Ziemkiewicza. W ich przypadku jednak szefostwo Pałacu nie czuło się urażone.
„Wieża komunistów” to powieść napisana przez dziennikarza śledczego, Witolda Gadowskiego. Opowiada o dziennikarzu, który wpada na trop wielkiej afery gospodarczej w III RP. Choć inspiracją wydaje się przypadek FOZZ, to autor zastrzega, że podobieństwa z tamtą aferą są całkowicie przypadkowe. Niewykluczone, że powieść Gadowskiego wyprzedza kolejna potężną aferę jaką będziemy mieć za parę lat, a związaną z mającą powstać z inicjatywy Donalda Tuska, spółką Inwestycje Polskie.
26 listopada 2012 roku z Witoldem Gadowskim spotkać się będzie można w Łodzi w Księgarni Wojskowej przy ul. Tuwima 28 (I p.). Początek spotkania o godz. 18.00.
P
 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here