W ostatni weekend (19-20 września 2009) odbyła się w Warszawie pierwsza konferencja PAFERE LIBERTY WEEKEND, poświęcona twórczości Frederica Bastiata. Podczas dwudniowego spotkania wygłoszono szereg znakomitych prelekcji, a wśród gości znaleźli się m.in. prof. Robert Gwiazdowski, prof. Witold Kwaśnicki z Uniwersytetu Wrocławskiego, Sheldon Richman z magazynu The Freeman, Kris Mauren z Acton Institute, prof. Jan Kłos z KUL, Jacques de Guenin z Francji, Jaroslaw Romanchuk z białoruskiego Instytutu Misesa, dr Mateusz Machaj z Instytutu Misesa z Wrocławia i Janusz Korwin-Mikke.
Dokładną relację z konferencji przeczytać można na stronie Fundacji PAFERE. My zamieszczamy własny fotoreportaż z tej niezwykle udanej imprezy, która dowodzi ponadto jak wspaniałe przedsięwzięcia można organizować bez choćby jednej złotówki państwowych dotacji.
Foto. PSz
001002003004005006007008009010011012013014015016017018019020021022023024025026027028029030031032033034035036037038039040042043044045046047048049050051052

11 KOMENTARZE

 1. czy były tuzy ekonomiczne z Łodzi, z SGH w Warszawie, z Poznania itditp? Publicyści ekonomiczni z gazet o ekonomicznym i finansowym profilu byli i nasiąkli trochę wolością ekonomiczną? Czy i jakie będzie miało to przełożenie na decyzje polityków? Czy oprócz Panów Korwina-Mikke i Michalkiewicza byli jacykolwiek inni politycy? Widzę na zdjęciach księdza, czy była sugestia o edukacji ekonomicznej duchownych, szczególnie tych co decydują o kościelnej nawie? Ile czasu PROKAPITALIZM.PL daje na efekty tego rodzaju konferencji w politycznych decyzjach mających wpływ na ekonomię? Rozumiem, że uczestnicy wiedzieli i wiedzą co nalezy w Polsce zrobić dla wolności gospodarczej – jest jednak pytanie czy wiedzą jak to zrobić w warunkach demokratycznego reżimu, gdzie tłuszcza rząda socjalu? I czy wiedzą kto przeprowadzi tego rodzaju odważne działania? Jakoś Balcerowicza, Belkę, Kołodkę i podobnych ekonomicznych wesołków tam nie widać. Chyba, że foty są zmanipulowane i wszystkiego nie pokazano. I ostatne pytanie – jakie wino smakuje Pan Stanisław Michalkiewicz, mam nadzieję, że każde byle nie francuskie.

 2. czy były tuzy ekonomiczne z Łodzi, z SGH w Warszawie, z Poznania itditp? Publicyści ekonomiczni z gazet o ekonomicznym i finansowym profilu byli i nasiąkli trochę wolością ekonomiczną? Czy i jakie będzie miało to przełożenie na decyzje polityków? Czy oprócz Panów Korwina-Mikke i Michalkiewicza byli jacykolwiek inni politycy? Widzę na zdjęciach księdza, czy była sugestia o edukacji ekonomicznej duchownych, szczególnie tych co decydują o kościelnej nawie? Ile czasu PROKAPITALIZM.PL daje na efekty tego rodzaju konferencji w politycznych decyzjach mających wpływ na ekonomię? Rozumiem, że uczestnicy wiedzieli i wiedzą co nalezy w Polsce zrobić dla wolności gospodarczej – jest jednak pytanie czy wiedzą jak to zrobić w warunkach demokratycznego reżimu, gdzie tłuszcza rząda socjalu? I czy wiedzą kto przeprowadzi tego rodzaju odważne działania? Jakoś Balcerowicza, Belkę, Kołodkę i podobnych ekonomicznych wesołków tam nie widać. Chyba, że foty są zmanipulowane i wszystkiego nie pokazano. I ostatne pytanie – jakie wino smakuje Pan Stanisław Michalkiewicz, mam nadzieję, że każde byle nie francuskie. Jeszcze nie wszystko stracone skoro był jakiś prof z KUL. Może będzie odnowa?

 3. Czy były oficjalne media takie jak: TVP, Polskie Radio, Radio „Zet”, TVN, Polsat, TVTrwam, Radio Maryja, Nasz Dziennik, Wprost, Trybuna, Gazeta Wyborcza, Dziennik, Rzeczpospolita, Polityka, Myśl Polska, Gazeta Polska, Nasza Polska,…, …? Czy relacje i komentarze były w tych i podobnych mediach czy tylko coś się ukarze w niszowym i nie wiele wpływowym Najwyższym Czasie i nigdzie więcej? Jak to w demokracji

 4. Czy byli Panowie Bartyzel, Ziemkiewicz, Wielomski, Kluska oraz politycy tak z rządzącej koalicji jak i opozycji parlamentarnej? Czy informacje o tym wydarzeniu pojawią się w mediach oficjalnych, tak państwowych jak i prywtnych? W programach ekonomicznych i gospodarczych różnych stacji telewizyjnych i rozgłośni radiowych jak do dzis nie spotkałem na ten temat informacji czy omówienia. Podejrzewam, że konferencja jako niewygodna i niebezpieczna dla demokratycznych lewaków przejdzie bez echa. Co zamilczane i nieobecne w mediach to nie istnieje.

 5. Czy byli ekonomiści i skarbnicy z kurii biskupich i seminariów duchownych, aby dowiedzieć się czegoś nowego o współczesnym i nowoczesnym spojrzeniu na ekonomię w powiązaniu z religią, filozofią i teologią? Może materiały tak piosane jak i elektroniczne i fi,owe warto przekazać biskupom i Episkopatowi? Na stronie KONSERWATYZM.PL jest podana ciekawa informacja jak generał Franko i związane z nim pamątki są przez iberyjskich socjaldemoliberałów wykluczane z życia publicznego na zasadzie będzie msza za generała to nie będzie pieniędzy na zabytki kościelne. Taki populistyczny i demagogioczny samobój. Trzeba hierarchom, szczególnie polskim tego rodzaju sytuacje uświadamiać i pokazywać do czego prowadzi bratanie się i kompromisowe układanie z socjalDEMOKRATOliberałami. Czy byli zaproszeni goście z innych pokomuszych państw, czy tylko ten wykładowca z Białorusi? Co z innymi kolegami i koleżankami wolnościowcami z Europy Środkowo-Wschodniej? Czy Estończycy stracili entuzjazm, bo podobno u nich straszny kryzys, spowodowany liberalnymi reformami ekonomicznymi? Czy nie powinniśmy dalej zachęcać Środkowowschodnich Europejczyków do nie zniechęcania się do gospodarczej wolności i zatrzymywać ich w przechodzeniu na pozycje SOCJALdemoLIBERALNE?

 6. antyklerykal jak chcesz relacje to napisz do mnie to ci odpowiem na wszelkie nurtujące ciebie pytania 😛
  gg #2919318 😛

 7. Nie wiem, czy ten link zadowoli tzw. antyklerykała itp… ale załączam
  http://www.prokapitalizm.pl/liberty-camp-przybliza-do-wolnosci.html
  Co do oficjalnych mediów i ich obecności bądź nie, na Pafere Liberty Weekend… Zacznijmy może wreszcie polegać na własnych mediach, inwestujmy w nie, wspomagajmy a nie tylko narzekajmy, że to albo tamto… Nawet gdyby przyszły TVN czy Polsat czy „Jedynka” to cóż tak naprawdę dałaby kilkusekundowa migawka w ichniejszych serwisach? Czy spowodowałaby kontrrewolucję w ludzkich umysłach? Zacznijmy ufać naszym mediom, bo jeśli ciągle będziemy się łasić do TVN-u i innych to własnych nigdy nie stworzymy. Wspierajmy je materiałami do publikacji, piszmy artykuły, nagrywajmy ciekawe MP3-ki, róbmy wywiady, a nawet wspierajmy finansowo, gdyż prowadzenie takiego portalu jak choćby ten, wymaga dużo pracy, samozaparcia i zaangażowania. Róbmy wydruki ciekawszych materiałów i powielajmy je, przesyłajmy linki do znajomych, gdzie tylko się da, zachęcajmy innych do zaglądania na strony z NASZYMI mediami. PROKAPITALIZM.PL jest otwarty na ciekawe pomysły i na współpracę z ludźmi, którzy chcieliby dołożyć swoją cegiełkę do jego rozwoju. Przebijajmy się z naszym przesłaniem do coraz szerszego kręgu odbiorców, a nie tylko poszukujmy dziury w całym…

 8. Nczas wcale nie jest taki niszowy. Zdziwiłem się będąc na wakacjach w górach, gdy kioskarz mi powiedział (kupowałem w środę ostatni egzemplarz) ze to jedyna gazeta, która mu schodzi do pnia, pomimo iż dostaje jej (miał kiosk ruchu, więc sam nie miał zbyt wiele do gadania ile dostaje gazet) 15 egzemplarzy, co jak na małą miejscowość on uznawał za niezły wynik. Z tego co mi wiadomo to Nczas ma gdzieś 15 tys. sprzedaży z numeru – co chyba nie jest złym wynikiem. Taka Gazeta Polska ma raptem ok 40 tys. Także mimo wszystko Nczas aż taki niszowy nie jest. Niszowa to jest Myśl wydawana przez środowisko LPR, która ma 3 tys. nakładu – sprzedaż pewnie na poziomie 2-2,5 tysiąca.

 9. Bardzo dobrze!!! Oczekiwałem takich odpowiedzi co do mediów i polityków, a co z klerem? Pamiętam jak kilka lat temu broszurka o zasadach wolnorynkowych była rozpowszechniana wśród księży, autorstwa chyba księdza Sirico. I był odzew wśród biskupów i księży? Zainteresowali się? W kazaniach jest odzwierciedlenie? Wiem kropla drąży skałę. Ile czasu trwa takie drążenie? Dłłłuuuuuuggoooo, za długo. Poszukiwanie dziury w całym ma prowadzić do doskonałości, a tej jak wiadom nigdy nie osiągniemy. Co nie znaczy, że nie należy dziur w całym szukać, skoro jednak są.

 10. Pamiętam również z dwie może trzy programy w TV Trwam z udziałem księdza Sirico, p.Toboły-Pertkiewicza i co? Dalej wpieprzył się PiS i po ptokach. Wczoraj(22.IX.2009) w godzinach popołudniowych był w TV Trwam ksiądz z Hiszpani i opowiadał ciekawie o socjalistycznych zagrożeniach Zapatero i jego socjalDEMOKRATYCZnych towarzyszy dla rodzin. Widziałem fragment, był bardzo niepokojący.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here