„NAFTA nie gwarantuje wolnego handlu, gdyż meksykańscy kierowcy przewożący w ramach NAFTA towary nie są wpuszczani do USA. Wiele małych i średnich firm upada bo nie spełniają wymogów. NAFTA sprzyja dużym firmom. Większość Meksykanów jest przeciwna temu porozumieniu”mówi portalowi Prokapitalizm.pl Pedro Ultreras, meksykański reżyser.

O NAFTA oraz o walce rządu Felipe Calderona z narkotykowymi kartelami, a także o maksykańskich libertarianach, którzy niedawno objęli władzę w jednym z najważniejszych stanów Meksyku, posłuchasz na Prokapitalizm.pl…

Z Pedro Ultrerasem rozmawia Paweł Sztąberek. Tłumaczenie – Paweł Toboła-Pertkiewicz
mp3_logo Posłuchaj całego wywiadu… (MP3, 4,3 MB) mp3_logo

pedro_miniPedro Ultreras jest reżyserem filmowym, urodził się w Meksyku w mieście Durango, obecnie mieszka w Nowym Jorku. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter dla różnych telewizji anglo i hiszpańskojęzycznych, za swoją pracę został trzykrotnie nominowany do nagrody Emmy. Ma na swoim koncie dwa filmy dokumentalne.”Sound of the subway” to obraz pokazujący muzyków z całego świata, którzy prezentują swoją twórczość i kulturę narodową na stacjach nowojorskiego metra. „The beast” ukazuje losy emigrantów z Ameryki Środkowej, którzy w poszukiwaniu lepszego życia nielegalnie przekraczają granicę Stanów Zjednoczonych. Powstaje też pierwszy film pełnometrażowy „7 soles”również podejmujący tematykę nielegalnej emigracji.
Pedro Ultreras był specjalnym gościem tegorocznego Liberty Camp – Sulejów 2009, gdzie przyjechał na zaproszenie Glenna Cripe’a z Language of Liberty Institute aby nakręcić krótki film o idei obozu i o jego przebiegu. „Wydaje mi się, że może to być ciekawe, a jeżeli taki kilkunastominutowy film przyczyni się do wzrostu zainteresowania obozem to moja obecność tutaj będzie spełniona. Obiecałem również Glennowi Cripe`owi, z którym się przyjaźnię, że ten film będzie pomagać w zdobywaniu funduszy u sponsorów w Stanach Zjednoczonych na Liberty Campy w Europie Środkowo – Wschodniej.” – mówi reżyser.

Strona internetowa Pedro Ultrerasa, na której obejrzeć można trailery jego filmów – www.visionesfilms.com

Foto: PSz i PTP

pedro_01pedro_02pedro_03pedro_04pedro_05pedro_06pedro_07

5 KOMENTARZE

 1. Co ten stół taki pusty? Żadnej tekili, polisz wodki czy wina na stole nie ma? Nie po polsku przyjęto gościa?

 2. Heheh tak zresztą na początku mówił że nie pije alkoholu ale wyczuwa tu (na Camp-ie) taka atmosferę 😀 że pragnie się napić ;-)))

 3. Pedro nie tylko został przyjęty jak się należy, ale odwdzięczył się nam super filmem na koniec obozu.
  BTW – czy ktoś wie, czy to zostało powieszone na youtube?
  Może założymy jakąś www z fotkami z campu?
  Pozdrawiam!
  Local Organiser

 4. co za bzdury, że jest za wcześnie rano na alkohol? To na seks też jest za wcześnie albo za późno? Na takie rzeczy nigdy nie jest za wczesnie i nigdy za późno!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here