Foto.: Prokapitalizm.pl

Szanowny Panie Pośle

W dniu 28 września 2009 roku wystosowałem do Pana apel z prośbą o zrealizowanie swojej deklaracji złożonej w wywiadzie dla portalu Prokapitalizm.pl, skierowania do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o zbadanie zgodności traktatu lizbońskiego z konstytucją RP. Apel opublikowany został na Prokapitalizm.pl i spotkał się z szerokim odzewem części Czytelników, którzy zaczęli się do niego przyłączać.

30 września 2009 roku, ja, oraz wszyscy pozostali nadawcy apelu, otrzymaliśmy od Pana odpowiedź, w której stwierdził Pan, że wniosek do TK jest już gotowy, lecz „(…) jego skuteczne złożenie w Trybunale Konstytucyjnym wymaga jednak podpisu 50 posłów. (…)”. I dalej napisał Pan: „Niestety do tej pory nie udało się zebrać niezbędnej liczby podpisów. Nie wątpię jednak, że tak się stanie i to bez względu na losy referendum w Irlandii”.
Zachęceni Pańską odpowiedzią zaczęliśmy „bombardować” drogą elektroniczną posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy – jak nam się wydawało – nie powinni sprzeciwiać się złożeniu swojego podpisu pod Pańskim wnioskiem.
Od Pańskiej odpowiedzi mija już tydzień. Irlandczycy powiedzieli w referendum TAK dla traktatu lizbońskiego, minister z kancelarii prezydenta, p. Paweł Wypych zapowiada, że p. Lech Kaczyński podpisze traktat „bez zbędnej zwłoki”, natomiast w sprawie wniosku do TK zapanowała grobowa cisza.
Tymczasem do niektórych nadawców „apelu do posłów” spływać zaczęły pojedyncze odpowiedzi od niektórych parlamentarzystów. Pozwolę sobie przytoczyć te, które są mi znane:

Poseł Bogusław Kowalski:
„Szanowny Panie!Pan Poseł A. Macierewicz nie zwracał się jeszcze do mnie z tą sprawą. Pański list jest pierwszą informacją, że taki wniosek jest przygotowany. Oczywiście jak najchętniej i jak najszybciej go podpiszę. Na najbliższym posiedzeniu sejmu w przyszłym tygodniu sam zapytam o to Posła Maciarewicza.
Pozdrawiam
Bogusław Kowalski”

Poseł Artur Górski:
Witam!
Choć siedzę na sali posiedzeń obok min. Macierewicza, nigdy nawet nie wspominał o takim wniosku, a tym bardziej nie zwracał się o jego podpisanie. Dziwię się zatem, że ma problem z zebraniem pod nim podpisów. Oczywiście taki wniosek podpiszę i pomogę w zebraniu kolejnych podpisów.
Pozdrawiam
dr Artur Górski Poseł na Sejm RP

Poseł Robert Telus:
Witam.
Szanowny Panie Piotrze. W związku z Pana zapytaniem pragnę poinformować Pana, iż Poseł Antoni Macierewicz jak do tej pory nie zwrócił się do mnie z prośbą o poparcie wspomnianej przez Pana inicjatywy, która niewątpliwie na takowe poparcie zasługuje. Zapewniam Pana, że jeśli będzie ku temu stosowna okazja z pewnością złożę pod nią swój podpis.
Z poważaniem
Robert Telus

Z uzyskanych przeze mnie informacji wynika, że również inny poseł PiS, p. Krzysztof Maciejewski z Radomska, nic nie wiedział o zamiarze złożenia przez Pana wniosku do TK i że nie zwracał się Pan do niego z prośbą o złożenie pod nim podpisu.
Nie wykluczam, że od czasu, gdy te odpowiedzi napłynęły coś jednak „drgnęło” i że sprawy idą do przodu…

W związku z tym ponownie, w imieniu swoim, oraz Czytelników portalu Prokapitalizm.pl, którym nieobojętne jest jak potoczą się losy Polski w najbliższych latach i którzy sprzeciwiają się temu, by była ona jedynie niewiele znaczącą prowincją socjalistycznego superpaństwa o nazwie Unia Europejska, zwracam się do Pana Posła o zintensyfikowanie starań w celu zebrania przynajmniej 50 podpisów pod Pańskim wnioskiem i złożenie go do TK.

Nadal jesteśmy przekonani o szczerości Pańskich intencji, a także intencji tych posłów, którzy wniosek do TK gotowi byliby poprzeć. Nawet jeśli są jakieś przeszkody, które sprawiają, że ścieżki Pana i pozostałych posłów i posłanek PiS dotąd się nie zeszły, jesteśmy przekonani, że lada moment się zejdą w miejscu, które nazywa się „dobro Polski”.

W wyrazami szacunku

Paweł Sztąberek
www.prokapitalizm.pl

26 KOMENTARZE

 1. Panie Pawle,
  Pańska kurtuazja wystawia Panu jak najlepsze świadectwo. Myślę, że ma Pan zadatki na dyplomatę, co tym razem nie jest z mojej strony obelgą.

 2. Czegoś tu nie rozumiem. Skoro poseł AM nie kwapi się z zebraniem tych podpisów i nie wiadomo czy tak naprawdę zamierza to zrobić, a inni posłowie chcą podpisać, to co stoi na przeszkodzie, aby to ktoś inny zebrał podpisy? Np. poseł Górski? Np. senator Andrzejewski?

 3. Panie Pawle,
  Rzeczywiscie, intrygujaca i bardzo niepokojaca jest cisza dotyczaca zapowiadanego wniosku do TK.
  Gratuluje Panu swietnie napisanego listu w tej sprawie do p. posla Antoniego Macierewicza.

 4. Paweł ale Sztąberek (nie Kowal} jesteś Super Gość!
  A oto wieść z PIS-u:
  Potrzebna merytoryczna dyskusja
  Jeżeli ustawa kompetencyjna umocni rolę parlamentu narodowego w faktycznym decydowaniu w sprawach związanych z uczestnictwem Polski w Unii Europejskiej, to bardzo dobrze. Myślę, że w tej kwestii dobrym przykładem jest ustawodawstwo niemieckie. Niedopuszczalny jest jednak taki scenariusz, w którym projekt ten stanie się wyłącznie przedmiotem wojny politycznej i nieustannych prób ograniczania kompetencji prezydenta RP w polityce zagranicznej.
  Paweł Kowal
  Poseł do Parlamentu Europejskiego PiS/EKR

 5. ALARM! ALARM! ALARM!Dziś, 8.X.2009 A.D., czwartek – internetowa wersja gazety: „Rzeczpospolita” podaje, że w najbliższą niedzielę, 11.10.2009 A.D. Prezydent Polski Pan Lech Kaczyński uroczyście podpisze Traktat Lizboński. Nie podają szczegółów czy fakt ten nastąpi w Pałacu Namiestnikowskim przy ul.Krakowskie Przedmioeście czy w Belwederze. Jedno jest pewne, że środowiska propolskie, patriotyczne, narodowe i wolnościowe w dniu tym powinny demonstrować pod prezydenckim gabinetem czy inną Salą Kolumnową, koniecznie z hymnem Polski, flagami biało-czerwonymi i godłem – Orłem. Jeżeli jest to prawdą, to wszyscy, którym zależy na SUWERENNEJ, NIEPODLEGŁEJ POLSCE i NIEZALEŻNYCH, WOLNYCH POLAKACH, wszyscy, starzy i młodzi, mężowie i niewiasty, cywile i mundurowi, bezrobotni i biznesmeni, kombatanci i harcerze powinni być w tym momencie pod okiem Pana Prezydenta i wyrazić swój sprzeciw wobec kolejnego zniewolenia OJCZYZNY i NARODU. Nasze oburzenie i niezadowolenie może obudzi sumienie Pana Prezydenta. ALARM! ALARM! ALARM! ALARM! oczywiście o ile jest to prawda, a nie kolejny nacisk na jeszcze suwerenną Głowę Państwa, naszego Państwa.

 6. Paweł, świetna robota. Obawiam się, że w tym momencie są już niewielkie szanse na powstrzymanie Prezydenta. Wiemy przynajmniej z kim mamy do czynienia. W tej sytuacji polecam naukę czeskiego.

 7. ALARM! Coś jest na rzeczy co pisze Torwik alt 71. Telegazety TVP i TVN podaja sprzeczne wiadomości na temat podpisanie Traktatu z Lizbony przez Prezydenta Polski. Piszą: – że ma być podpisany w sobotę rano; – ma być podpisany w niedzielę po południu; w niedzielę wieczorem; raz piszą, że w Belwederze, potem, że w Pałacu przy Krakowskim Przedmieściu. Co nie wiedzą gdzie, kiedy i o jakiej porze? Taki ważny fakt i nic nie wiadomo? Prawdopodobnie nie chczą mieć pod oknami, w tym czasie demonstracji i dlatego kręcą i kombinują jak to zrobić, żeby wypadło ślicznie, żeby nie znalazło się kilku Rejtanów i nie zepsuło ceromoni. Śmierdzi! Zdrada! Środowiska antyunijne i eurosceptyczne rzeczywiście powinny energicznie zaprotestować i wymusić chociaż zaskarżenie Lizbońskiego Traktatu Zniewolającego do Trybunału Konstytucyjnego w Polsce. Prezydent zgodził się na podpisanie TL w innej sytuacji prawnej, a po werdykcie Niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego oraz gwarancji dla Irlandii warumki prawne i polityczne zostały zmienione, dając tym państwom przywileje i inne prawa, pozostałym zaś nie. I to Prezydent Polski powinien uwzględnić. Gra na zwłokę nie jest niczym złym, zwłaszcza, że Brytyjczycy widzą złe rozwiązania dla siebie, dlaczego nasi politycy nie widzą złych rozwiązań dla Polski? ALARM JEST UZASADNIONY!!!!!

 8. Dla przypomnienia – 7.X.1918 A.D. Rada Regencyjna Królestwa Polskiego ogłosiła NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI. W skład Rady Regencyjnej wchodzili: arcybiskup warszawski J.E. Aleksander Kakowski, Prymas Królestwa Polski, J.W. Zdzisław książe Lubomirski, J.P. Józef hrabia Ostrowski (podobno rodem z pochodzenia z Tomaszowa Mazowieckiego) i sekretarzem Rady był ksiądz prałat Zygmunt Chełmicki. 25.X1918 A.D. Rada Regencyjna powołała rząd premiera Pana Józefa Świeżyńskiego. Tak było 91 lat temu. Od 11.X.2009 A.D. jak będziemy pisać i uczyć historii o tych wszystkich prezydentach, ministrach, parlamentarzystach i premierach, co będziemy pisać. I to w nieodległej przyszłości. Za 123 lata czy za 91 lat nasi potomni znowu będą walczyć o ZMARTWYCHWSTANIE OJCZYZNY SERCU MIŁEJ? Znowu będzie się lać krew Polaków i znowu będziemy potrzebowali na salonach i w dyplomacji oddanych, mądrych i patriotycznych Kakowskich, Dmowskich, Paderewskich,Korfantów, Lubomirskich, Ostrowskich, Wojciechowskich? Historia się kołem toczy, tylko potem w karykaturalny sposób. Zapamiętajmy nazwiska tych wszystkich co naszą Ojczyznę i nas samych wciągnęli w eurosocjalistyczne bagno. Czy jest jakiś kronikarz, który spisuje dzieje po 1989 roku i odnotowuje nazwiska tych eurokomuszych rajfurów? Gdzieś chyba jest.

 9. Te odpowiedzi w artykule umieściłem w komentarzu do innego artykułu. Dalszą korespondencję otrzymywałem od p.Artura Górskiego. Z mojej korespondencji z nim wynika, że już rozmawiał z Macierewiczem i ma razem z nim zbierać podpisy.

 10. Przed chwilą podczas konferencji prasowej prezes PiS, Jarosław Kaczyński oznajmił, że doszły do niego plotki, że prezydent ma jakoby podpisać traktat w niedzielę. „Prezydent w niedzielę będzie w Watykanie i nie sądzę by podpisywał traktat u papieża.” – powiedział J. Kaczyński i dodał, żeby nie wierzyć w te wszystkie informacje, które są podawane w mediach.

 11. Kilka dni temu media podawały, że traktat zostanie podpisany, jeszcze w tym miesiącu i nikt nie podawał terminu. Jeśli prezydent podpisze traktat, to pokaże tylko, że opiera się naciskom, ze strony PO i telewizji.

 12. Na stronie kancelarii prezydenta, jest informacja, od pana Wypycha, że traktat zostanie podpisany w najbliższych dniach. Żeby referendum doszło do skutku, na co teraz jest raczej za późno, trzeba by zebrać 100 000 podpisów pod listem, do rządu, trybunału itp. Przynajmniej tak mi się wydaje.

 13. Zaraz, zaraz!
  Czy ktoś mi wytłumaczy jedną rzecz? Jeśli wszyscy ci posłowie uważają, że inicjatywa jest jak najbardziej słuszna to dlaczego sami takiego wniosku nie przygotowali??
  Ludzi toż to pokazuje TOTALNĄ GŁUPOTĘ NASZYCH posłów. Żenada zupełna…
  Nie wspominam już o prezydencie… zdrajca zwyczajny, który do tego wyciera sobie gębę Polską tradycją niepodległościową przy każdej możliwej uroczystości…
  Totalny głupek (co z tego, że profesor) i do tego zdrajca – HAŃBA !!!

 14. Presja europejsów jest ogromna i zaczynają się gubić. Właśnie na telegazecie TVN podali wiadomość zatytułowaną: „Szczygło zapowiedział, że Prezydent w sobote podpisze TL”, a w tekście napisali: „jak podaje minister Stasiak w soborę o 12.oo Prezydent podpisze TL. Zaproszeni zostali Baroso, Buzek i premier Szwecji oraz Tusk i korpus ambasadorów”. To w końcu kto wiadomość podał Szczygło czy Stasiak. Presja i nacisk. Jeszcze mam nadzieję, że Prezydent nie ulegnie. EuroPEJSY sa w lekkim zdenerwowaniu. Ciekawe co się stanie jak Pan Lech Kaczyński wygłosi w sobotę w samo południe orędzie do narodu, że nie podpisze TL, gdyż zostały zmienione warunki wynegocjowane dla wszystkich państw. Tymi zmiennymi są gwarancje dla Irlandii, w sferze podatków i moralnej i Niemieckie wyjątki dla Bindestagu i Bundesratu. Inne państwa też mogą chcieć wyjątki w różnych dla siebie ważnych i istotnych sprawach. Dlatego należy TL renegocjować. Wobec tego On, jako Prezydent Polski TL kieruje pod rozpatrzenie Trybunału Konstytucyjnego. Co a tedy? Giewołt i rwetes na pół województwa łomżyńskiego i całą Europę. Oby mi się te przewidywania spełniły.

 15. Pan poseł Antoni Macierewicz miesza swoim wyborcom w głowach. Myślę, że wie doskonale, iż jego wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności traktatu lizbońskiego z konstytucją RP nie zostanie przez Trybunał Konstytucyjny PRZYJĘTY do rozpatrzenia! Ponieważ zgodnie z polskim prawem, na tym etapie ratyfikacji umowy międzynarodowej (umowa podpisana przez premiera, a teraz leży na biurku Prezydenta RP i czeka na podpis prezydenta) JEDYNYM organem, który MOŻE, (ale nie musi) skierować do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności tej umowy międzynarodowej z konstytucją RP jest urząd prezydenta RP. Traktat lizboński jest umową międzynarodową. Specyficzną, wyjątkową – ale umową międzynarodową. Ten apel teraz należy kierować do pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Teraz tylko on może to zrobić. Nikt inny.

 16. Przecież ma specjalny sztab monitorujący co onim piszą i mówią media. Więc należy pisać do Prezydenta z podaniem do wiadomości do prasy i rtv. Myślę, że dobrze wie o potrzebie zaskarżenia TL do TK w związku ze zmienionymi warunkami prawnymi dla Niemiec i Irlandi. Podobno parlamentarzyści mogą zaskarżyć TL jak już TL będzie PODPISANY przez Prezydenta. 10.X.2009 prawdopodobnie zacznie się nie Rzeczpospolita Polska a Polska Gubernia. I Pan Prezydent Polski stanie się jewropejskim namiestnikiem dla polskiej guberni. Smutne. Przykre. Trudne.

 17. Szanowni Państwo,
  pozwolę sobie poinformować, że Minister Macierewicz jest w trakcie zbierania podpisów pod wnioskiem do TK. Dzięki Państwa wsparciu wiele Posłanek i Posłów zwróciło się do Posła z chęcią złożenia swojego podpisu. Ponieważ sam przebywam do końca tygodnia na zwolnieniu lekarskim nie mam wiedzy ile podpisów aktualnie znajduje się pod wnioskiem. Jak tylko taką wiedzę uzyskam, postaram się poinformować Państwa jak najszybciej. Proszę spodziewać się także, że Poseł Macierewicz zapewne i tym razem wystosuje oficjalną odpowiedź na Państwa apele; niestety nie jestem w stanie obiecać kiedy to będzie. Pragnę zapewnić Państwa, że monitorujemy apele, wnioski etc. na bieżąco, zapewniam że Poseł Macierewicz jest przeze mnie informowany o każdym mailu, czy komentarzu dot. jego inicjatyw. Pragnę jednocześnie przeprosić, za późne terminy odpowiedzi ze strony Posła, ale naszym problemem (a myślę, że nie tylko naszym) jest za krótka doba i zbyt pilnych spraw, ważnych dla Ojczyzny.
  Z wyrazami szacunku
  Bartłomiej Misiewicz

 18. Są różne procedury w TK do badania zgodności z konstytucją umów międzynarodowych. Przed ratyfikacją i po ratyfikacji. Przed ratyfikacją
  wyszczególniony jest tylko PREZYDENT, jako ten, który składa wniosek o stwierdzenie zgodności z Konstytucją umowy międzynarodowej przed jej ratyfikacją.
  To znaczy, że tylko on może to zrobić.
  Wystarczy przeczytać Ustawę o Trybunale Konstytucyjnym. Można ją znaleźć między innymi na stronach Trybunału konstytucyjnego:
  http://www.trybunal.gov.pl/index2.htm
  Proszę zwrócić uwagę na:
  Artykuł 2
  2.Trybunał na wniosek Prezydenta Rzeczypospolitej stwierdza zgodność z Konstytucją ustawy przed jej podpisaniem oraz umowy międzynarodowej przed jej ratyfikacją.
  Oraz na:
  Artykuł 25
  1.Trybunał orzeka:
  1) w pełnym składzie w sprawach:
  d) z wniosku Prezydenta Rzeczypospolitej o stwierdzenie zgodności ustawy z Konstytucją przed jej podpisaniem lub umowy międzynarodowej z Konstytucją przed jej ratyfikacją,
  To chyba rozwiewa wszelkie wątpliwości i zamyka sprawę pana posła Antoniego Macierewicza.

 19. To po co było robić ten cały szum i łudzić nadzieją sumienia, serca i umysły polskich patriotów oddanych szczerze Ojczyźnie? Zdrada! Hańba! Wstyd! Kłamstwa! ŻAŁOBA! Należy zapamiętać i zapisać nazwiska tych wszystkich polityków, którzy po 1989 roku z wielkim zapałem wciagali Polskę do SOCJALISTYCZNEGO ZWIĄZKU PAŃSTW EUROPY. Tych co żyją i tych co już są przed Panem Bogiem na sądzie własnej duszy i sumienia.

 20. Panie „Torwik alt 71” nie zapomnimy i jednocześnie proszę nie zapominać nie tylko o politykach. Polską Niepodległością rajfurczyli również dziennikarze, publicyści, aktorzy, pisarze, muzycy, artyści, filmowcy, prawnicy, naukowcy i wielu wielu określanych jako elita polskiego narodu, postrzeganych jako ludzie mądrzy oraz politycznie i historycznie wyrobieni. To ci zaprzedani socjalistycznej i zbrodniczej ideologi i judaszowej mamonie ludzie oszukali i zmanipulowali Naród Polski pozbawiając Go mądrości, rozsądku i wyrzutów sumienia, co doprowadzi jutro, 10.X.2009, w sobotę do kolejnego rozbioru i okupacji. Będą te nazwiska spisane i nie zapomniane oraz osądzone. Jeszcze nie nalezy zapominać o biskupach, księżąch i duchownych różnych wyznań w Polsce, którzy nie bronili jednoznacznie i zdecydowanie Polski Suwerennej. Jest to bardzo długa lista nazwisk ludzi, którzy miliony Rodaków doprowadzili oszustwem do zgody na zniewolenie własnej Macierzy.

 21. Tak a propos wniosku o referendum w sprawie TraLes. Pamiętam (bo podpisywałem), że jeszcze poprzednia ekipa europosłów PiS zbierała podpisy i też nic z tego nie wyszło.

 22. Dla pełnego obrazu dodam, że pan poseł Antoni Macierewicz mając poparcie odpowiedniej ilości posłów MOŻE skierować do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności traktatu lizbońskiego z konstytucją RP. MOŻE TO ZROBIĆ, ALE PO RATYFIKOWANIU traktatu lizbońskiego przez prezydenta. Szkoda, że pan poseł tego nie powiedział. Bo nie sądzę, aby tego nie wiedział.
  W takiej sytuacji trybunał Konstytucyjny zbada zgodność tej umowy międzynarodowej i wyda orzeczenie w składzie 5 sędziów Trybunału. Można powiedzieć, że będzie to orzeczenie niższe rangą. Bo gdyby prezydent RP wystąpił z wnioskiem PRZED złożeniem swojego podpisu, czyli przed ratyfikacją umowy to Trybunał Konstytucyjny orzekałby w PEŁNYM SKŁADZIE.
  Ustawa o Trybunale Konstytucyjnym
  Artykuł 25
  1. Trybunał orzeka:
  1) w pełnym składzie w sprawach:
  d) z wniosku Prezydenta Rzeczypospolitej o stwierdzenie zgodności ustawy z Konstytucją przed jej podpisaniem lub umowy międzynarodowej z Konstytucją przed jej ratyfikacją,
  2) w składzie pięciu sędziów Trybunału w sprawach:
  a) zgodności ustaw albo ratyfikowanych umów międzynarodowych z Konstytucją,

 23. Jak była rozpoczynana akcja o niepodpisywaniu TraktLesb to należało od razu powiedzieć, żeby pisać i nalegać na Kancelarię PrezydentaPolski i samego Lecha Kaczyńskiego, panie pośle Macierewicz! A tak entuzjazm i nadzieje kilku patriotów zostały wykorzystane nie w tym miejscu i czasie co należało oraz zmarnowany czas i energia. Hańba dla wszystkich, którzy namawiali na bezwarunkowe wejście do UE. Wstyd dla wszystkich polityków oraz warstw opinotwórczych i polskich środowisk zaangażowanych w wciąganie Polski do UE bez zabezpiieczenia Polskich wszelkich interesów; dla wszystkich, tak tych ogólnopolskich jak i tych regionalnych i gminnych – WSTD i HAŃBA. Szczególnie dla Wałęsy, Kwaśniewskiego, Mazowieckiego, Bieleckiego, Suchockiej, Skubiszewskiego, Bartoszewskiego, Millera, Buzka, Belki, Cimoszewicza, obu Kaczyńskich, Pawlaka, Kuronia, Geremka, Olechowskiego, Sikorskiego, Oleksego i …….Nie zapmnimy! Nie zapomnimy również księżom i biskupom oraz duchownym innych wyznań braku z ich strony zdecydowanego poparcia patriotów widzących zagrożenia z UE, szczególnie zagrożenia dla moralności i kultury wynikające z unijnego prawodastwa. Szybko duchowieństwo odczuje złe skutki wepchnięcia Polski w socjalistyczną Europę, już są, vide wyrok obrończy niejakiej Tysiąc Alicji. I takie wyroki i działania będą się mnożyć. Lecz żywi niech nie tracą nadziei, może……??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here