Panie Premierze, czas na wyjaśnienia w sprawie Just Act 447

Niecierpliwie oczekujemy na rzetelne i dogłębne wyjaśnienie nam i ogółowi Polaków wszystkich aspektów związanych z nagłośnionymi ostatnio roszczeniami światowego Żydostwa i państwa Izrael w stosunku do Polski

1
Foto.: ekspedyt.org

Z naszej poczty:

List otwarty w sprawie udzielenia informacji o roszczeniach Żydów i Izraela wobec Rzeczypospolitej Polskiej, skierowany do Premiera RP, Mateusza Morawickiego.

„Szanowny Panie Premierze,

Zwracamy się do Pana Premiera o pilne udzielenie pełnej informacji za pośrednictwem mediów państwowych Telewizji Polskiej i Polskiego Radia o roszczeniach Żydów i Izraela wobec Rzeczypospolitej Polskiej.

Niecierpliwie oczekujemy na rzetelne i dogłębne wyjaśnienie nam i ogółowi Polaków wszystkich aspektów związanych z nagłośnionymi ostatnio roszczeniami światowego Żydostwa i państwa Izrael w stosunku do Polski ze wskazaniem tytułu, który w dochodzeniu roszczeń podnoszą Żydzi i państwo Izrael oraz USA, kwotowej wielkości tych roszczeń, zakresu ewentualnego uznania ich przez Polskę oraz planowanego sposobu ich zaspokojenia, w tym spodziewanych skutków gospodarczych i społecznych dla państwa i słowiańskiego narodu polskiego lub nie uznania Żydowskich roszczeń przez Polskę ( uznania za bezpodstawne).

W zaistniałej sytuacji ostatnich wypowiedzi poczynionych w Polsce przez Mike Pompeo oraz Benjamina Netanjahu uprzejmie oczekujemy publicznego zajęcia przez Rząd RP wiążącego stanowiska prawnego do Deklaracji Terezińskiej, Just Act 447, Just Act 1226 oraz wyjaśnienia suwerenowi polskiemu stanowiska politycznego jakie zostało wypracowane i będzie dominować na arenie międzynarodowej w tym, w kontaktach z USA i Izraelem.

Trudno nam zgodzić się z tezą L. Millera, że umowa indemnizacyjna zawarta z USA załatwia sprawę. Traktujemy to wystąpienie jako sterowaną próbę zmanipulowania opinii publicznej i kanalizacji nastrojów. Ale oczekujemy uprzejmie na stanowisko Pana Premiera, bo może jesteśmy w błędzie.

Nie jest w naszym Słowiańskim zwyczaju wyliczać gościny ale tu, ze względu na rażące naruszenie gościnności i obrażenie gospodarza (milionów Polaków oraz środowisk żydowskich w Polsce) prosimy o podanie do publicznej wiadomości łącznych kosztów Warszawskiej Konferencji Bliskowschodniej (zakwaterowanie, wyżywienie, obsługa bezpośrednia, ochrona, transport, obsługa organizacyjno-medialna ). O koszty polityczne obniżenia wizerunku Polski na świecie nie pytamy, bo nie zdarza się tak, że goście naplują gospodarzowi w twarz i do tego zrobią z niego dłużnika.

Bielsko-Biała, 20 luty 2019 r.”

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here