W 2020 r. łączne obroty rynku hazardowego w kraju wyniosły 27 mld zł. Rząd uważa to za jeden z wyznaczników sukcesu zmian wprowadzonych w 2018 roku. Jednak zdaniem ekspertów, sytuacji nie można nazwać optymistyczną.

W 2018 roku polski rząd przyjął poprawki, zgodnie z którymi szara strefa w sferze hazardu miała zostać ograniczona. Zrobiono to, aby chronić ludność przed interakcją z nielicencjonowanymi operatorami i uzupełnić budżet kraju.

Zmiany przyniosły dobre rezultaty, a wpływy do skarbu państwa zaczęły rosnąć. Jednak potencjał rynku nadal można uznać za stosunkowo duży. Średni wzrost w ciągu roku wynosi około 20%, co oznacza, że w ciągu najbliższych kilku lat całkowite obroty mogą się co najmniej podwoić.

Najszybciej rozwijającymi się sektorami są automaty do gry, zakłady sportowe i gry stołowe. Prawie wszystkie z nich są kontrolowane przez państwo, ponieważ dostęp do nich ma tylko jedna licencjonowana strona.

Jednak szara strefa branży hazardowej nawet nie myśli o tym, aby przestać istnieć. Faktem jest, że brak konieczności płacenia podatków przez nielegalnego operatora pozwala mu na oferowanie większej puli nagród i korzystniejszych bonusów. Zgodnie z wypowiedzią eksperta, niektóre nagrody są przyznawane po prostu za rejestrację i nie wymagają depozytu. Nic dziwnego, że wielu Polaków woli zagranicznych operatorów.

Klienci nielicencjonowanych kasyn walczą więc o potencjalnie bardziej znaczące wygrane.

W 2016 i 2017 roku 100% kasyn online działających dla Polaków było nielicencjonowanych, co powodowało, że do budżetu kraju nie wpływały spore kwoty z podatków. Jednak w 2018 roku, po uchwaleniu zmian, na rynek weszło Total Casino, które dzięki posiadaniu oficjalnej licencji zajęło większość rynku.

Jego użytkownicy mogą wpłacać depozyty wygodnymi metodami, grać za złotówki i nie obawiać się blokad.

Rok 2019 był pierwszym pełnym rokiem finansowym dla tej instytucji, na koniec którego wykazała się ona świetnymi wynikami w postaci obrotu na poziomie 3,98 miliarda złotych. I to pomimo całkowitego zakazu reklamy, nawet w przypadku legalnych kasyn.

Tym samym ludzie zostali przyciągnięci do licencjonowanego operatora tylko dlatego, że nie łamie on prawa i nie podlega regularnym blokadom.

(Materiał zewnętrzny)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here