Unia Polityki Realnej postuluje, żeby całkowicie zlikwidowano dotacje dla partii. UPR proponuje także, żeby obywatele mogli odpisywać 1% podatku na wybraną partię.
UPR uważa, że obecny system opłacania działalności partii politycznych z budżetu państwa jest niedopuszczalny. „Nie dość, że politycy zabierają pieniądze podatników, to jeszcze zupełnie je marnują na bezsensowne kampanie wizerunkowe” – mówi Bolesław Witczak, prezes UPR. Według obliczeń UPR, każdego dnia około 100 tysięcy złotych płynie z budżetu do PO i PiS.
UPR od początku swojego istnienia jest opłacana jedynie ze składek członkowskich i darowizn i postuluje, żeby tak samo funkcjonowały pozostałe polskie partie. W okresie przejściowym UPR proponuje wprowadzenie przepisu o odpisywaniu 1% podatku, tak jak w przypadku organizacji pożytku publicznego. Każdy obywatel mógłby decydować do jakiej partii trafią bezpośrednio jego pieniądze. „Dodatkowy plus tego pomysłu jest taki, że weryfikacja partii odbywałaby się co roku w zeznaniu podatkowym, a nie tylko raz na cztery lata przy urnie” – tłumaczy prezes Witczak.
Źródło: www.upr.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here