Pater Schiff, przedsiębiorca, który przewidział pęknięcie bańki na nieruchomościach w USA i kryzys finansowy 2008 roku, twierdzi, że Stany Zjednoczone zmierzają do kolejnego kryzysu. Głównym sprawcą będzie bank Rezerwy Federalnej.

Jak podaje Puls Biznesu, Schiff wieszczy problemy dużo większe niż te, które przechodzi obecnie Rosja, a wszystko przez politykę luzowania finansowego prowadzoną przez FED. Zdaniem Schiffa, amerykański bank centralny nie podejmie decyzji o podniesieniu stóp procentowych, w obawie o spowodowanie kryzysu. Wróci natomiast do polityki luzowania finansowego. „Ale konsekwencją tego będzie kryzys walutowy, run na dolarze, na amerykańskim rynku obligacji, który będzie znacznie gorszą, znacznie większą katastrofą, o wiele bardziej bolesną, niż jakikolwiek kryzys finansowy, który wynikałby ze wzrostu stóp procentowych. (…) Nie możemy nic zrobić. Nie możemy temu zapobiec. Katastrofa się wydarzy” – przewiduje Schiff.

S

2 KOMENTARZE

  1. Prosze wiec zapisac date kolejnego wielkiego kryzysu: 13 wrzesien 2015. Tego nie trzeba przewidywac. To jest od dawna ustalone i zapisane. Jest pewien kalendarz „kryzysow”. Niektorzy go znaja, nie tylko ten pan-jasnowidz. 13 wrzesien!

  2. Logiku napisz coś więcej na ten temat, jeśli możesz, bo warto się przygotować, jeśli to prawda. Skąd takie informacje? Jakieś źródło? Z chęcią przeczytam książkę czy inny materiał, żeby nie obudzić się 13 września z ręką w nocniku..
    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here