Jak rozwijają się płatności bezgotówkowe w Polsce, czego oczekują klienci od właścicieli punktów handlowo-usługowych? Dowiedz się więcej!

Rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce

Płatności bezgotówkowe w Polsce przeżywają prawdziwą rewolucję. Przełom nastąpił w 2015, kiedy to znacząco wzrósł obrót bezgotówkowy. Od temu momentu coraz więcej osób przekonywało się do płatności bezgotówkowych – według najnowszy badań związanych z płatnościami w Polsce (eservice badanie), prawie 60% respondentów jako preferowaną metodę płatności jasno wskazywało na formę bezgotówkową. To wszystko znacząco pokazuje kierunek w którym zmierzają płatności w Polsce. Co ciekawe duży wpływ na tę sytuację ma duże zainteresowanie nowymi technologiami wśród polskiej społeczności. Czym argumentują swój wybór? Dla większości przewagą płatności bezgotówkowych nad płatnościami gotówkowymi jest szybkość, wygoda oraz innowacja. Czynnikiem który ich ogranicza (oraz rozwój transakcji bezgotówkowych w Polsce) jest brak terminali płatniczych w wielu punktach handlowo-usługowych (problem szczególnie występuje w mniejszych miejscowościach).

Wsparcie dla przedsiębiorców – Program Polska Bezgotówkowa (darmowe terminale płatnicze)

Liczba terminali płatniczych w punktach handlowo-usługowych rośnie, ale czym spowodowana jest „niechęć” właścicieli do tej formy płatności? Wynika to przede wszystkim z obawy przed wysokimi kosztami związanymi z zakupem terminala płatniczego oraz abonamentem za świadczenie usług (transakcji bezgotówkowych). Na szczęście m.in. z myślą o takich przedsiębiorcach z inicjatywy sektora publicznego, Związku Banków Polskich, wydawców kart oraz agentów rozliczeniowych postała Fundacja Polska Bezgotówkowa. Jej „skutkiem” jest Program Polska Bezgotówkowa, którego celem jest promocja oraz popularyzacja płatności bezgotówkowych w Polsce. Dzięki temu mikro i mali przedsiębiorcy którzy zostaną zakwalifikowani do programu mogą otrzymać darmowe terminale płatnicze oraz pokrycie kosztów związanych z abonamentem za płatności bezgotówkowe, aż przez 12 miesięcy. Wszystkie szczegóły dotyczące wzięcia udziału oraz samego Programu Polska Bezgotówkowa i oferty terminali znajdziesz na stronie bezgotowki.pl https://bezgotowki.pl/odbierz-terminal/. Po zapoznaniu się z informacjami zastanów się który terminal płatniczy jest idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i preferencji – do wyboru masz dwa modele: terminal standardowy oraz terminal Smart D220. Dostosuj swój biznes do prawdziwych potrzeb rynkowych!

1 KOMENTARZ

  1. Moim zdaniem program eService jest strzałem w dziesiątkę, bo powinno się promować płatności bezgotówkowe. Są bezpieczne i przede wszystkim – dobre dla budżetu, bo wszystko będzie opodatkowane. a wygoda to inna sprawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here