Policja ochrania nielegalne manifestacje lewaków i antychrystów

0
Policja w Bielsku-Białej (foto. Rajmund Pollak)

W dniu 3 listopada otrzymałem zaskakującą informację z Biura Poselskiego pani Poseł R.P. Mirosławy Nykiel (PO):

„Policja w Bielsku-Białej popiera nielegalne demonstracje! Nie tylko nikt z policjantów nie przeszkadza w organizowaniu zgromadzeń proaborcyjnych i antykościelnych, ale Policja ochrania takie masówki w stolicy Podbeskidzia. Aby żaden prawicowy dziennikarz nie czepiał się funkcjonariuszy, to przez megafony eskortujących manifestacje radiowozów są nadawane komunikaty o konieczności noszenia masek i zachowania dystansu!”

Nie chciało mi się w takie informacje wprost uwierzyć i dlatego zwróciłem się do Policji Bielska-Białej z następującymi pytaniami:

W związku z informacją uzyskaną z Biura Posłanki na Sejm RP Mirosławy Nykiel, że w dniu 2.listopada 2020roku Policja ochraniała nielegalną demonstrację antychrystów i lewaków w Bielsku-Białej, która przemaszerowała w asyście Policji od Ratusza poprzez ul. Piłsudskiego aż do ul. Gazowniczej i Placu Chrobrego zwracam się o odpowiedź na następujące pytania:

1. Czy aktywistów PO, SLD, LGBT, KOD, lewaków wszelkiej maści oraz homoseksualistów nie obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób w okresie zaostrzonej pandemii?
2. Ile uczestniczek i uczestników nielegalnej demonstracji w dniu 2.11.2020roku ukarała Policja mandatami za wykroczenie?
3.Ile uczestniczek i uczestników nielegalnej demonstracji w dniu 2.11.2020roku   Policja wylegitymowała i skierowała do Sądu wnioski o ukaranie za naruszenie przepisów Kodeksu Wykroczeń w dniu 2.11.2020roku?
4. Ile wniosków o ukaranie uczestników nielegalnych demonstracji w Bielsku-Białej od października 2020roku skierowała Policja do Sądów?
5. Ilu organizatorów nielegalnych zgromadzeń od października 2020r,  przeciw Wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego Policja zatrzymała i ile skierowano notatek służbowych do Prokuratury o przekazanie do Sądu wniosków  o areszt tymczasowy za naruszanie przepisów przeciwdziałających pandemii i  narażanie mieszkańców Bielska-Białej na niekontrolowane zakażanie kovidem19?

Rajmund Pollak

Oto oficjalne stanowisko POLICJI:

„W odpowiedzi na Pańskie pytania informuję, że w przypadku zgromadzeń spontanicznych, policjanci podejmują czynności zmierzające do zapewnienia szeroko pojętego bezpieczeństwa osób postronnych oraz uczestników zgromadzenia. Nadmieniam, że celem działań mundurowych jest uniknięcie eskalacji zdarzeń, mogących zagrażać bezpieczeństwu i mieniu mieszkańców. Pragnę również poinformować, że podczas zgromadzeń funkcjonariusze monitorują ich przebieg, natomiast zabezpieczony materiał poddawany jest analizie. Podczas manifestacji z policyjnych megafonów nadawane są komunikaty o obowiązku zachowania dystansu oraz zakrywania ust i nosa.

Natomiast tam, gdzie dochodzi do przypadków agresji czy dewastacji, tam reakcja Policji jest zawsze zdecydowana. Należy jednak zauważyć, że do tej pory nie doszło do takich zachowań podczas protestów, które zagrażałyby w sposób bezpośredni zdrowiu i życiu ludzkiemu lub mieniu w znacznych rozmiarach. Policjanci mają świadomość tego, że w Polsce obowiązuje bardzo wiele obostrzeń w związku z pandemią, że zgromadzenie powyżej 5 osób to wykroczenie, ale jednak nie przestępstwo. Wykroczenia, co do zasady nie dają podstaw policjantom do zatrzymania ich sprawców. Policjanci są bardzo doświadczeni przy tego typu zabezpieczeniach. Mamy pełną świadomość tego, jak funkcjonuje tłum, który gromadzi się spontanicznie, aby wyrażać niezadowolenie z bieżących wydarzeń społecznych, politycznych czy gospodarczych. Naszym absolutnym priorytetem jest bezpieczeństwo ludzi. Policjanci zapewniają to bezpieczeństwo zarówno manifestującym, jak i osobom postronnym, w tym uczestnikom ruchu drogowego. Na  terenie podległym KMP Bielsko-Biała nie doszło żadnych zdarzeń drogowych spowodowanych przemarszem uczestników manifestacji.

W Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej prowadzone są czynności wyjaśniające związane z przedmiotowymi protestami.

Podpisał:
___________________________________________________
p.o. Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej

asp. szt. mgr Roman Szybiak
Specjalista Wydziału Prewencji

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej
43-300 Bielsko-Biała, ul. Wapienna 45
tel. miejski: (33) 812-12-10
tel. resortowy: 857-1210
tel. kom: 604-480-453
e-mail: roman.szybiak@bielsko.ka.policja.gov.pl, rzecznik@bielsko.ka.policja.gov.pl”

Daruję sobie jakiegokolwiek komentarz do udzielonej odpowiedzi POLICJI, bo nie chcę dolewać oliwy do ognia, ale Czytelnicy, mam nadzieję, nie pozostawią tego tematu bez komentarzy.

Rajmund Pollak z Podbeskidzia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here