Polsko-Amerykańska Akademia Liderów, projekt edukacyjny Instytutu Globalizacji, zainaugurował witrynę internetową www.akademialiderow.edu.pl Na stronie można się już rejestrować na trzymiesięczny kurs przeznaczony dla osób pragnących zwiększyć swoje kompetencje w dziedzinie polityki, ekonomii oraz komunikacji społecznej.
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów ma być kuźnią młodych talentów. Projekt nastawiony jest na edukację młodych ludzi rozważających zaangażowanie w życie społeczne: przyszłych polityków, dziennikarzy, kadrę zarządzającą organizacji pozarządowych. Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę, od marca do maja, na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Akademia Liderów podzielona jest na trzy moduły: polityka, ekonomia, komunikacja społeczna. Zajęcia poprowadzą naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego oraz eksperci-praktycy z organizacji pozarządowych. Dodatkowo, każdego tygodnia przewidziane są wykłady gości specjalnych: niezależnych ekspertów, dziennikarzy, przedsiębiorców, ludzi sukcesu.
Nowa witryna internetowa www.akademialiderow.edu.pl umożliwi rejestrację w dwóch opcjach: dla słuchaczy „rzeczywistych” i „wirtualnych” – tłumaczy Jacek Spendel, dyrektor Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. – Rozróżnienie polega na tym, że ci pierwsi fizycznie będą brali udział w zajęciach w Katowicach, natomiast ci drudzy śledzić będą zajęcia na ekranie komputera – dodaje. Bez względu na to rozróżnienie, uczestnicy kursu z obu grup będą mogli wyjechać na kwietniową sesję wyjazdową, przystąpić do końcowych egzaminów i ukończyć kurs. Dla najlepszych Akademia przygotowała pakiet interesujących propozycji: płatne staże w prestiżowym Goldwater Institute w Phoenix oraz na obozach Liberty English Camp na całym świecie. Dodatkowo, na mocy porozumienia z The Fund for American Studies, dwaj uczestnicy będą mogli wziąć udział w szkole letniej w czeskiej Pradze, organizowanej pod auspicjami Georgetown University oraz Uniwersytetu Karola.
Organizatorzy z Instytutu Globalizacji podkreślają, że Akademia jest projektem skierowanym do ludzi ambitnych, wymagających od siebie. – To będą poważne wykłady i warsztaty dla pracowitych i wymagających młodych ludzi. My tym oczekiwaniom sprostamy: przygotowujemy solidny kurs, po którym można uzyskać konkret w postaci płatnych stażów w Stanach Zjednoczonych czy wyjazdu na prestiżową szkołę letnią w Pradze. Przed naszymi absolwentami otwierają się nowe ścieżki rozwoju kariery – podsumowuje Spendel.
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to projekt sponsorowany przez firmy i organizacje pozarządowe z Polski i Stanów Zjednoczonych. Dzięki temu wsparciu większość kosztów przedsięwzięcia biorą na siebie organizatorzy. Słuchacze w wymiarze „rzeczywistym” zapłacą 200zł, natomiast „wirtualni” jedynie 100zł za cały, trwający trzy miesiące kurs. Dodatkowo, dla kreatywnych jest szansa na darmowe uczestnictwo – wystarczy wziąć udział w konkursie, którego szczegóły opisane są na witrynie internetowej. Rejestracja na kurs Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów potrwa do końca stycznia. Inauguracja projektu już 3 marca.
Więcej informacji udziela:
Jacek Spendel
Dyrektor Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów
Fundacja Instytut Globalizacji,
spendel@globalizacja.org
tel. + 48 509 615 488
O Instytucie: Instytut Globalizacji jest prywatnym wolnorynkowym instytutem spraw publicznych założonym w 2006 r. Organizacja prowadzi badania z zakresu ekonomii, energetyki, nowych technologii i globalizacji.  W 2009 r. Instytut Globalizacji otrzymał Nagrodę Wolności Templetona w Waszyngtonie w dziedzinie „etyka i wartości”.

3 KOMENTARZE

  1. Pierwszym Polsko-Amerykanskim liderem z tej Akademii chyba jest nijaki Mark Brzezinski, ktory zostal Ambasadorem USA w Szwecji biorac przyklad ze swojego Ojca, Zbigniewa Brzezinskiego i podajze tez swojego dziadka, ktory byl jak sie nie myle ambasadorem w Kanadzie. Dynastia Brzezinskich dazy do tzw. GLOBALIZACJI poprzez grupe Bilderbergow i Komisje Trojstronna, ktorych dyrektorem czolowym jest nijaki David Rockefeller. To on przewodzi swiatowej KABALA. Tak sie przyznal w swojej bibliografi.
    http://www.wicipolskie.org
    http://www.infowars.com
    http://www.thenewamerican.com

  2. Panie Niezależny, Akademia jest moim projektem i jej geneza nie ma w zupełności nic wspólnego z tym, co Pan tu wypisuje. Gratuluję wyobraźni. Pozdrawiam.

  3. Dlaczego nazywa sie to:Fundacja Instytut Globalizacji? Samo slowo GLOBALIZACJI jest przeciwne Pana Spendel odpowiedzi. Globalizacja oznacza jeden rzad swiatowy, do ktorego tacy jak Brzezinski daza tez Kissinger, Clinton, Obama, i im podobni z grupy Bilderberg, Komisji Trojstronnej i Rady Spraw Zagranicznych.

Comments are closed.