Profesjonalna pomoc w uzyskaniu odszkodowania to szansa dla poszkodowanych na znaczne środki pieniężne!

Poszkodowani stający w obliczu konieczności dochodzenia roszczeń odszkodowawczych borykają się zawsze z tym samym problemem. Jaką ścieżkę uzyskiwania należnego odszkodowania i zadośćuczynienia wybrać? W pojedynkę, a może u boku doświadczonej kancelarii odszkodowawczej? Dla ułatwienia dokonania wyboru spróbujemy przedstawić oblicza każdego rozwiązania.

Specjalista od odszkodowań – fanaberia czy konieczność?

Wysokość otrzymanych roszczeń odszkodowawczych ma ogromne znaczenie dla poszkodowanych. W wielu przypadkach od ich wysokości zależeć będzie szybki powrót do zdrowia i realizacji życiowych planów. Dochodzenie roszczeń odszkodowawczych nie jest jednak zadaniem prostym. Poszkodowani muszą wykazać się nie tylko znajomością przepisów prawa, skrupulatnością w gromadzeniu dokumentacji, ale też sporymi umiejętnościami negocjacyjnymi. Nie należy zapominać, że u boku Towarzystwa Ubezpieczeniowego stoi sztab doświadczonych prawników, którzy skutecznie potrafią negować wysokość dochodzonych roszczeń odszkodowawczych. Dlatego jeśli nie czujemy się na siłach, by negocjować z ubezpieczycielem korzystniej jest skorzystać z usług doświadczonej kancelarii. Najwięcej problemów poszkodowanym nastręcza dochodzenie zadośćuczynienia, które ma formę całkowicie uznaniową. Pamiętajmy jednak, że zadośćuczynienie za ból i cierpienie stanowi główny składnik otrzymanych środków pieniężnych od ubezpieczyciela. Rzetelne uzasadnienie wniosku podparte dokumentacją to klucz do sukcesu w każdej sprawie.

Współpracuj z najlepszymi w branży

Głównym minusem współpracy z firmami odszkodowawczymi jest konieczność poniesienia kosztów wynagrodzenia za ich pracę. Kancelarie prawne to nie instytucje pracujące za darmo, dlatego każdy poszkodowany musi się liczyć, że za profesjonalną obsługę prawną będzie musiał zapłacić. Warto jednak podkreślić, że najkorzystniejszym modelem rozliczeniowym dla poszkodowanego jest działania na zasadzie efektu. Kancelaria pobiera swoje wynagrodzenie jedynie po skutecznym uzyskaniu odszkodowania. Uczciwa prowizja powinna wahać się od 15-30% w zależności od stopnia skomplikowania sprawy. Poszkodowani muszą być czujni, bowiem, jak w każdej branży i w sferze odszkodowawczej znajdą się nieuczciwe podmioty, które będą bazowały na nieszczęściu ludzkim. Jeśli firma zapukała do Twoich drzwi i oferuje wielostronicowe, niezrozumiałe umowy z bliżej nieokreślonym wynagrodzeniem nie decydujmy się na współpracę. Na rynku roi się od rzetelnych kancelarii nie musimy się spieszyć z wyborem pomocy w uzyskaniu odszkodowania. Na dochodzenie roszczeń odszkodowawczych poszkodowany ma 3 lata, a gdy zdarzenie miało znamiona przestępstwa aż 20 lat.

Czym się wyróżnia najlepsza kancelaria odszkodowawcza?

Szukając kancelarii odszkodowawczej zawsze sprawdzajmy jaki staż w branży ma dana firma. Długoletnie doświadczenie to dobry znak przy wyborze partnera do współpracy. Sprawdzajmy też opinie o danej firmie w internecie lub prosząc o referencje od byłych klientów. Dobre słowo od innych poszkodowanych przemawia na plus na każdej kancelarii. Na koniec upewnijmy się kto jest zatrudniony w wybranej firmie odszkodowawczej. To bardzo ważne, by naszą sprawę obsługiwali prawnicy z bogatym doświadczeniem i sukcesami. Profesjonalna pomoc w uzyskaniu odszkodowania to gwarancja pomyślnego rozwiązania sprawy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here