W dzisiejszym artykule omówimy jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy. Przyjrzymy się regulacjom prawnym, pośrednikom kredytowym, a także najnowocześniejszej porównywarce kredytów stworzonej przez blogera Rekina Finansów.

Poszukiwanie taniej pożyczki gotówkowej na własną rękę

Pomimo ogromu przepisów prawnych dotyczących kredytów bankowych, odszukanie najkorzystniejszej finansowo oferty kredytowej jest niemożliwe. Biurokracja i przepisy prawne nie umożliwiają tego konsumentom. Nawet rządowa strona informacyjna na temat kredytów konsumenckich, która ma pomóc, przyprawia o ból głowy niezrozumiałymi dla wielu osób paragrafami. Pozytywnych skutków regulacji prawnych można się doszukać jeśli chodzi o arkusz informacyjny w których klient uzyskuje po złożeniu wniosku do banku.

Jednak nadal porównanie ofert dla osób, które nie mają pojęcia o matematyce finansowej, jest trudne. RRSO (rzeczywista roczną stopa oprocentowania) miała być wskaźnikiem dzięki którym łatwo porównać koszty pożyczki. Tak się nie stało ponieważ każdy bank proponuje kredyt w różnej konfiguracji, szczególnie warunki dodatkowe np.

  1. Bank A proponuje kredyt z ubezpieczeniem o składce miesięcznej
  2. Bank B proponuje kredyt z ubezpieczeniem ale stopę procentową pokazuje jako% od wartości kredytu brutto (kredyt netto + prowizja)

Zwykły kredytobiorca nie jest w stanie określić, która oferta jest tańsza. Co więcej kredytobiorca uzyskuje indywidualne warunki kredytu dopiero po złożeniu wniosku. Złożenie każdego wniosku oznacza zapis w BIK czyli biurze informacji kredytowej. Więcej niż 3 takie zapytania obniżają zdolność kredytową kredytobiorcy. Często wiąże się to odmowa udzielenia kredytu takiej osobie.

Pośrednicy kredytowi

Aktualnie rząd chce zlikwidować możliwość wynagradzania przez banki pośredników kredytowych w hipotekach. Pośrednicy oferujący kredyty gotówkowe byliby prawdopodobnie zlikwidowani w drugiej kolejności. Absolutnie nie jest to działanie w celu pomocy kredytobiorcom ale raczej próba wzmocnienia państwowych banków i dochodów z nich płynących dla budżetu państwa. Obecnie państwowe banki należą zazwyczaj do tych, oferujących najdroższe kredyty konsumenckie na rynku. W banku klient dostaje zazwyczaj taką ofertę na której jest w stanie najwięcej zarobić, a pracownicy dostać największą premię za zrealizowany plan sprzedaży. Na obiektywną pomoc nie ma co liczyć.

Niezależny pośrednik kredytowy jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem ponieważ posiada oferty wielu banków. Dzięki temu można porównać wiele ofert. Znalezienie naprawdę dobrego pośrednika kredytowego też nie jednak takie proste.

Ranking kredytów gotówkowych

Dotychczasowe ranking kredytów gotówkowych zupełnie nie spełniały swojej roli. To znaczy, że na ich podstawie nie można było zobaczyć który kredyt gotówkowy jest tak naprawdę najtańszy. Można było jedynie przeczytać to co słyszymy w reklamie, że oprocentowanie kredytu wynosi np. 5% – bez prowizji. W rzeczywistości jest to kompletną bzdurą ponieważ koszty kredytu nierzadko sięgają nawet 50% zaciągniętej kwoty początkowej, a mogą na przykład tylko 30% – jeśli wie się, który bank takiej udziela.

Porównanie kredytów gotówkwocyh Rekina Finansów

Blogger i były bankowiec, znany w internecie jako Rekin Finansów, stworzył niedawno całkowicie bezpłatną porównywarkę kredytów gotówkowych, która naśladuje algorytmy banków. Rzeczywiście jest to pierwsza porównywarka kredytów, w której możemy zobaczyć realistycznie koszt pożyczki oraz wielkość raty. To pomocne narzędzie kredytowe można zobaczyć pod adresem http://rekinfinansow.pl/kredyt-gotowkowy/ .

Osobnym problemem jest jednak to iż każdy klient banku ma nieco inną sytuację finansową. Jeden klient może dostać lepsze warunki pożyczki, inny dostanie trochę gorsze w tym samym banku. Tutaj także bloger wyszedł na przeciw temu problemowi i oferuje darmowe bezpłatne porównanie ofert kredytowych z ponad 10 banków.

Porównanie pożyczek bankowych przez rekina finansów pokazuje, że wolny rynek potrafi poradzić sobie z problemem, jaki ma bardzo wiele osób. Wymaga to jednak dużej wiedzy i nakładów finansowych w celu zbudowania tak zaawansowanych ale pomocnych narzędzi jak zrobił to Rekin Finansów.

Rekin Finansów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here