Prezydent III RP Andrzej Duda odwiedził Watykan. Spotkał się tam z papieżem Franciszkiem. Zaprosił papieża do Polski i odbył z nim rutynową rozmowę.

Jak podają media, rozmawiano o różnych sprawach. Jednym z wątków, jaki poruszył prezydent był program rządu PiS, gorąco przez prezydenta popierany jako „sztandarowy” – czyli „500 plus”.

Prezydent pochwalił się Franciszkowi, że taki „prorodzinny” program jest w Polsce i że nie tylko on. Można się tylko domyślać, że Andrzej Duda chwalił się także innymi plusami, jak np. „Mieszkanie plus”, „Mosty plus”, „Stop smog plus”, „Kolejka na Kasprowy plus” itp… Ciekawe czy wspomniał o programie „Opłata paliwowa plus”, gdyż papież, jako wielki zwolennik „ekologii” zapewne byłby szczęśliwy z tej informacji.

W każdym razie chwalenie się „500 plus” nie poszło na marne, gdyż obecny papież, gorący zwolennik socjalizmu, odniósł się do sprawy bardzo życzliwie. Media cytują wypowiedź prezydenta (polskatimes.pl): „Ojciec Święty z wielką aprobatą mówił o wsparciu dla rodziny realizowanym przez polskie władze – o programie 500 plus, ale też o innych formach wsparcia. Mówił, że to tak niezwykle ważne. Mówiłem, że rodzinom żyje się w naszym kraju dużo lepiej, że ubóstwo zostało praktycznie zlikwidowane wśród polskich dzieci. Ojciec Święty bardzo się z tego ucieszył”.

Prezydent Andrzej Duda deklaruje się jako katolik. Powinien wiedzieć, że socjalizm jest sprzeczny z religią jaką wyznaje. Jako katolik deklaruje się również papież. A papież tym bardziej powinien to wiedzieć. Ktoś, kto ciągle mówi o „godności człowieka”, jego „podmiotowości”, a jednocześnie popiera rozwiązania, które tym pojęciom zaprzeczają, chyba jednak pomylił się z powołaniem.

Jednym słowem – prezydent Duda zrobił z nas dziadów w Watykanie, a gospodarz Watykanu pochylił się nad dziadami ze zrozumieniem i poparciem…

K

3 KOMENTARZE

  1. Do tego ktory pisal tego newsa – jestes po prostu zabawny. Gdybym ci napisal dlaczego i tak bys nie zrozumial. Masz mocno zakleszczone zwoje mozgowe pozwalajace myslec, oceniac rzeczywistosc i wyciagac wlasciwe wnioski.

    • Logik, ten wiejski mędrek, jak widzę nieztrudzenie produkuje się tu od lat. Jemu nawet nie ma się co zakleszczać bo pustota dudni na kilometry. Z niego taki Logik jak z PiSu partia prawicowa.

  2. Takie mendy jak Logik wysrywają swoje gówniane produkty nibymózgowej odbytnicy na różnych portalach. Zamiast zasmradzać portal swoimi wypierdzinami załóż swój własny. Oczywiście nie zrobisz tego bo czytałbyś go Ty sam no i może twój pies, jeśli go jeszcze nie zamęczyłeś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here