Taśma pakowa musi spełniać nieco inne wymagania od standardowych taśm klejących jedno- lub dwustronnych. Na rynku znajdziemy wiele jej rodzajów, które różnią się parametrami, rozmiarem, jakością wykonania czy długością. Zanim zdecydujemy się na jej zakup, warto dowiedzieć się nieco więcej. Sprawdźmy, jakie taśmy pakowe mamy do wyboru.

Taśmy akrylowe Hot Melt i Solvent

W sklepach znajdziemy trzy rodzaje taśm pakowych, do których zalicza się taśmy: akrylowe, Hot Melt i Solvent. Czym się wyróżniają i która uważana jest za najbardziej funkcjonalną?
 

  •     taśmy akrylowe- największą zaletę stanowi ich atrakcyjna, stosunkowo niska cena. Niestety, w parze idzie z nią najsłabsza jakość, co oznacza, że wykorzystać można ją na co dzień do zaklejania kartonów w domu bądź w biurze, jednak niekoniecznie sprawdzi się do zabezpieczenia pudeł przeznaczonych do transportu.
  •     taśmy Hot Melt- w ich składzie znajduje się kauczuk syntetyczny. Dzięki temu wyróżniają ją przyzwoite parametry, nieporównywalnie lepsze w stosunku do taśm akrylowych. Co więcej, nie są tak podatne na działanie ujemnych temperatur, pod warunkiem, że są one niewielkie.
  •     taśmy solvent- tego rodzaju taśmy posiadają dodatek kauczuku naturalnego, co sprawia, że są najdroższe i jednocześnie najbardziej wytrzymałe. Sprawia to, że świetnie poradzą sobie w każdej temperaturze. Niemniej, tak jak i inne rodzaje, należy je przyklejać, gdy temperatura wynosi powyżej 0 st. Celsjusza

Na co zwrócić uwagę wybierając taśmę pakową?

Na pewno duże znaczenie będzie odgrywać jej długość. Przeważnie ten parametr podawany jest w yardach, a niekiedy także w metrach. Standardowe taśmy posiadają 60 lub 66 metrów. Niekiedy możliwy jest zakup taśmy w dłuższych nawojach, co przekłada się na niższą cenę. Poza długością ważna będzie również szerokość. Najczęściej spotykana to 48 mm. Warto przy tym wiedzieć, że na rynku dostępne są specjalne taśmy z nadrukiem. Wykonuje się je na indywidualne zamówienie. To ciekawy sposób promocji i personalizacji. Znajdziemy je na https://tasmaklejaca.pl/produkty/tasmy-z-nadrukiem/. Ostatnia rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę to jej jakość. Trudno ją sprawdzić, jeżeli taśma nie zostanie wyprodukowana. Z tego też względu najlepiej wybierać sprawdzonych producentów. Zakup taśmy, która będzie wyróżniała się niską ceną zazwyczaj oznacza tylko jedno- słabe materiały użyte do jej produkcji. W przypadku pakowania i transportu paczek ma to duże znaczenie. Nieodpowiednio zabezpieczony towar może bowiem ulec uszkodzeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here