Z naszej poczty…
Od p. Jacka Cyranika otrzymaliśmy prośbę o zamieszczenie poniższego apelu. Warto wesprzeć…

Nazywam się Jan Cyraniak, mam 28 lat, jestem ojcem trójki dzieci, pracuję w biurze projektowym i studiuję architekturę na Politechnice Poznańskiej, jestem konserwatywnym „wolnym strzelcem” z wieloletnim stażem w internetowych okopach – i piszę do Państwa z prośbą o pewną niewielką przysługę, a także o opinię.


Otóż pewien czas temu, zachęcony pomysłem znajomego, który poradził mi wykorzystanie mojej kolekcji kilkudziesięciu tysięcy zdjęć, założyłem kontrrewolucyjny fotoblog. Nazwałem go nieco zawadiacko: „Wandea, Ostoja Ciemnogrodu” – za francuskim departamentem, który zbuntował się przeciwko Rewolucji. Opisy do zdjęć mają za zadanie obnażanie absurdów nowoczesności, obronę starych wartości naszej cywilizacji, a także krytykę ideologii lewicowych – zdjęcia mają czynić całość atrakcyjną. Teksty są pisane nie z myślą o już przekonanych, ale o nieuświadomionych, szczególnie młodych – dlatego często pojawiają się rzeczy dla konserwatystów oczywiste, napisane w bezpośredni i prosty sposób. Blog można znaleźć pod tymi adresami w serwisie photoblog.pl:
http://vendee.photoblog.pl/ oraz http://www.photoblog.pl/vendee
Nie wiem na ile to przedsięwzięcie trafione, a na ile nie, ale ów znajomy zarzeka się, że w „propagandzie konserwatywnej” może to być „nowa jakość”. Zgromadziłem na razie ponad dwie setki regularnie odwiedzających, z czego się cieszę – jednak to nadal niewiele.
I tutaj pojawia się owa przysługa: otóż w celu poszerzenia grupy odbiorców umyśliłem sobie zgłosić ów blog do konkursu na najlepszy fotoblog roku 2010 w serwisie fotograficznym SwiatObrazu.pl. Konkurs opiera się na głosowaniu, a głosować może każdy… przeto jeśli mają Państwo chwilę czasu, to chciałbym prosić o wsparcie mej inicjatywy, głosować można tutaj:
http://www.swiatobrazu.pl/fotoblog/index.php?p=czytaj_blog&go=0bbzf6bd
Żeby zagłosować wystarczy kliknąć na guzik „oddaj głos na ten fotoblog” i wpisać wygenerowany na stronie kod weryfikujący. Głosowanie jest darmowe i nie wymaga rejestracji czy podawania jakichkolwiek danych.
Nagrodą w konkursie jest jakiś aparat fotograficzny firmy, której aparatów nie używam [jestem fanatykiem Sony] i jakaś drukarka [której nie potrzebuję, bo mam świetną drukarkę], a na blogu nie ma ani mojego nazwiska, ani mojej twarzy – przeto niech będzie jasnym, iż nie startuję w tym konkursie dla nagrody czy dla sławy, ale jedynie dla reklamy zawartego na fotoblogu, reakcyjnego przesłania. Jak napisałem w swym opisie: „Dlatego chwytam za klawiaturę, wstawiam powstańczy emblemat Sacré-Cour na avatara i ruszam na wojnę z Rewolucją. Niniejszy blog jest moją małą rebelią przeciwko zalewającej nas zewsząd fali lewicowej ideologii. Jest moim lasem wandejskim, ostoją zdrowego rozsądku i zapomnianych wartości, bastionem Ciemnogrodu.”
Z tego powodu ośmielę się również zapytać Państwa czy nie byłoby możliwe w miarę możliwości rozpropagowanie sprawy głosowania w konkursie wśród znajomych oraz innych ludzi o sympatiach prawicowych [np. za pomocą e-maila, serwisów społecznościowych, portali internetowych, itp.]. Konkurs kończy się dopiero w sierpniu, przeto jest jeszcze sporo czasu na rozpropagowanie tej wiadomości i zdobycie ogromnej ilości głosów [z każdego IP można zagłosować na dany blog tylko raz]. Wyobrażają sobie Państwo co by było, gdyby konkurs na najlepszy fotoblog w Polsce wygrało coś opisanego jako „Ostoja Ciemnogrodu”? 🙂 To mogłoby sprawić, że kontrrewolucyjne przesłanie nie tylko trafi do wielu setek ludzi, ale także uzyska w ich oczach wysoki status, nawet jeśli go nie polubią 🙂
Chciałbym też [w miarę możliwości] uzyskać od Państwa opinię o zawartości mego fotobloga, właściwej formuły, poprawności głoszonych tez i argumentów, sposobów na rozpropagowanie bloga oraz szans na przekonanie ludzi do prawicowych racji. Nie da się zadowolić wszystkich, ale do estetów chcę dotrzeć dobrą jakością zdjęć [z tym jest różnie, bo często „perełki” nie pasują do niczego, co bym akurat chciał napisać i trzeba wybrać coś średniawego], do myślących argumentacją, do niemyślących straszeniem euro-totalitaryzmem lub Islamem, do dziewczyn zdjęciami zachodów słońca, do rodziców [szczególnie matek] zdjęciami dzieci, itd. Wprowadziłem na blogu podział na kategorie, wygląda to tak:
=> Wandea – zdjęcia i informacje związane z Wandeą
=> Niebiosa – widoki nieba opatrzone przeróżnymi cytatami
=> ś.p. Cywilizacja Łacińska – obnażanie absurdów nowoczesności, obrona dawnego stylu życia
=> Ecclesia Catholica – przemyślenia na temat religii chrześcijańskiej
=> Tu i teraz – komentarze dotyczące wydarzeń bieżących
=> Czy Bóg istnieje? – przemyślenia na podstawie odkryć naukowych i archeologicznych
=> Amor Patriae – zdjęcia i teksty o charakterze patriotycznym
Jestem otwarty na wszelkie sugestie, rozumiem też, że treść mego fotobloga może nie odpowiadać Państwu w 100%. Na prawicy nie brak różnic w ocenie wielu tematów, z czego rodzą się dość ostre spory, które często przeradzają się w destruktywne i pełne emocji waśnie. Nie mam zamiaru się w te spory mieszać. Nie chcę walczyć wewnątrz prawicy, chcę kierować ku niej ludzi z zewnątrz. A to, co sobie wybiorą, zostawiam im – może dlatego, że sam nie wiem co wybrać. Ogólny zarys moich poglądów to wolnorynkowość w kwestii ekonomii, monarchizm w kwestii polityki i katolicyzm w kwestii religii. Sporów mających miejsce wewnątrz tych światopoglądów nie jestem w stanie rozstrzygnąć, a nawet nie mam na to specjalnie czasu. Dlatego proszę o wyrozumiałość w przypadku wykrycia u mnie „treści nieprawomyślnych” 🙂
To tyle, dziękuję za wszystkie oddane na mój fotoblog głosy!
Pozdrawiam serdecznie,
Jan Cyraniak
wandea_logo_banner

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here