Przejrzeliśmy kilka forów dyskusyjnych, na których króluje temat WOŚP. Zebraliśmy do kupy sporą ilość komentarzy, których część poniżej publikujemy. Temat mocno rozgrzał internautów, o czym można się przekonać. My, przy okazji, przygotowaliśmy grafikę na okoliczność kolejnej edycji WOŚP. Udostępniajcie ją dalej 😉

Obrońcy Jerzego Owsiaka stanowią na tych forach zdecydowaną mniejszość, a dokonany niżej zbiór komentarzy to głosy właśnie ich. Poczytajcie jakie mają argumenty.

owsiak_460x
(kliknij żeby powiększyć)

ONET

„Mnie jak i wielu BARDZO CIEKAWI rozliczenie KK , w tym Caritas z, dotacji budżetowych , darowizn, wpłat za pogrzeby ,śluby, datków na tacę .
Być może KK jest biedny i trzeba mu zwiększyć dotacje, DLACZEGO TO UKRYWA ???? Odpowiedz nasuwa się sama .

Jak sie komus nie podoba inicjatywa Owsiaka to niech nie daje na ten cel ani grosza.Ja co roku wspieam i wspieral bede..Dobrze jest anonimowo kogos oczerniac, zeby nie powiedziec obsry..c.Jak jestescie tacy mocni to zorganizujcie taka akcje.Tak trzymaj Jurku !

 spółka Złoty Melon w 100%, od zawsze należy do WOSP, więc jest majątkiem Fundacji, straszne spustoszenia w umysłach sieją Kurkowe kłamstwa…

 Jesienią 2006 r. na KWK „Halemba” wybuchł metan i pył węglowy. Zginęło wówczas 23 górników. Na pomoc rodzinom górników katowicki Caritas zebrał (od społeczeństwa) 15 mln zł. W ciągu pierwszego pół roku od tragedii przekazał rodzinom górników aż …… 100 tys. zł. Dlatego wspomogę Owsiaka, a złamanego grosza nie dam na Caritas. Może ktoś znający się na rzeczy wyjaśni mi, dlaczego od pewnej Albanki (Matka Teresa z Kalkuty) odeszła główna księgowa (po 10 latach pracy) stwierdzając: „w tych przewałach nie chcę dalej uczestniczyć! Dlatego dam na Owsiaka Caritas ani grosza!

    nie podoba wam się, że Owsiak zbiera 50 mln na sprzęt medyczny? nie podoba wam się jego facjata, gogle? macie do tego prawo. macie również prawo założyć własną fundację i udowodnić, że jesteście od niego lepsi. jak na razie nikt tego nie dokonał, nikt za coś takiego się nie bierze. uważacie, że WOŚP to bułka z masłem? ale jakoś nie słychać żebyś ty jacusiu z pacanowa i ty andrzejku z hameryki założył podobną fundację i zebrał 50 mln.

    Mówcie co chcecie żeby nie WOŚP nie mielibyśmy NIC !!!!!

No właśnie Złoty Melon, 100% własność Fundacji, to też jej majątek, nie rozumiesz?

    Zawisc,wrednosc,glupota,jatrzenie ,obsmiewanie,mialkosc ,niepunktualnosc,balaganiarstwo to cechy nad Wisla

    Ludzie! Ogarnijcie się! Odczepcie się od Owsiaka!

 ludzie zazdrościcie to weźcie się sami do roboty ZA DARMO!!!!!!!!!!!
Zarządzanie zebranymi pieniędzmi to odpowiedzialna finansowa praca!!!! Kto chce to może zgłosić się na taki etat do owsiaka i pracować za darmo!!!!!!!!
Nie chcecie to nie pomagajcie, przepijajcie mamonę i cieszcie się, że jest fajnie.

Zanim zaczniecie krytykować powiedzcie co Wy zrobiliście dla innych.

Wy,którzy opluwacie,nie macie do zaoferowania nic oprócz nienawiści.Waszą poprawnością polityczną jest właśnie opluwanie.Wylewacie jad często niezależnie nawet od tego,co myślicie!Przypatrzcie się może lepiej pewnej funkcjonującej od dwóch tysiącleci organizacji,której działalność miała być oparta na ubóstwie i czystości.I tyle NA TEN TEMAT,bo mówi się i pisze NA TEMAT,a nie W TEMACIE!

 Jeżeli ktoś kogoś publicznie oskarża to MUSI , mieć dowody .Inaczej jest to pomówienie !!! Od kuriozalnego wyroku sądu w Złotoryi , Pan Owsiak , odwołał się do sądu Okręgowego w Legnicy . Wytoczył też Pan Owsiak proces cywilny M. Kurce przed sądem cywilnym w Warszawie. Sterowana,fala nienawiści , kłamstw, oszczerstw , przeciw WOŚP budzi obrzydzenie normalnych ludzi .

    dziennikarza? czy hieny cmentarnej?

 WOŚP STWORZYŁ OWSIAK I TO JEGO FUNDACJA PRYWATNA NIE JAKAŚ INSTYTUCJA PAŃSTWA. OD POCZĄTKU tj. OD ZERA PRACUJE TAM Z ŻONĄ I WARA WAM OD NICH. COŚ WAM SIĘ WSZYSTKIM PORĄBAŁO. ZWYKŁA ZAWIŚĆ I PIENIACTWO Z WAS WYCHODZI. ŻE MA KOSZTY – MA. JAK KAŻDA FUNDACJA JAK CARITAS I INNE. INACZEJ SIĘ NIE DA. A WOŚP I TAK MA BARDZO MAŁE KOSZTY – VIDE SPRAWOZDANIA FINANSOWE WOŚP.

 małe , podłe , zawistne karły moralne! on robi dużo dobrego a wy???????? nie chcesz to nie daj ,ale po co opluwać?????

~Jorge : Niech ci bloggerzy wesprą innych. Oni tylko potrafią krytykować . Hieny i menty społeczne . Czy Owsiak ma pracować za darmo ??? W imie czego ??? Przecież na orkiestrę daje ten kto chce. Polacy potrafią zniszczyć wszystko … A ci malkontenci wredni z neta to już ostani sort rasy ….

    Wielcy znawcy się znaleźli ! Jeżeli tak krytykujecie WOŚP to sami zbierzcie tyle pieniędzy dla chorych. Orkiestra uratowała życie wielu osobom, ale to już się nie liczy!? Sami siedzicie w domach i nic nie robicie tylko krytykujecie. Zbierzcie chociaż 10% tego co WOŚP, wtedy będziecie mogli się wypowiadać.

    Dawalem na WOSP a nigdy na Caritas i hpsztaplera dyrektora,ktorych nikt nigdy nie rozliczy,Psy niech szczekaja a Ty Jerry dzialaj dalej.

Ten caly cyrk o finanse WOSP-u jest charakterystycznym zjawiskiem spolecznym w naszym kraju. Jezeli ktos zaczyna byc bogatym albo slawnym czy znanym i do tego w obrocie jest duza kasa ( jak w przypadku WOSP) zawsze znajduja sie jacys ludzie , ktorzy wesza przekrety, malwersacje itp. Nie interesuje mnie tu czy Owsiak jest czysty czy nie. Od tego sa inni. Chodzi o sam fakt. I tych bojownikow o prawo i sprawiedliwosc nie interesuje, ze ty zapieprzasz 24 godz. na dobe. Przez 7 dni w tygodniu. 12 miesiecy w roku. Ty masz pieniadze wiec musiales zrobic przekret. Wiec dawaj goscia oczerniac, pisac anonimy do skarbowki. Spytajcie sie tych ze skarbowek . Oni moga duzo na ten temat powiedziec. A co do Owsiaka. Wiadomo od samego poczatku kto jest przeciwnikiem Owsiaka. Szczegolnie jeden ich przedstawiciel z Torunia. Bo wiadomo . Co w niedziele WOSP-u normalnie powinno ladowac na tacach, w wiekszosci laduje w puszkach WOSP-u. Gdyby sie okazalo, ze Owsiak nie jest zbyt czysty to w przypadku krytyki z Torunia mozna by powiedziec: przyganial kociol garnkowi. I to potezny kociol. Bo jest tajemnica Poliszynela na jakich drogach rydzyk zbudowal swoje bogastwo. No ale , jak sam stwierdzil, jego prawo nie obowiazuje. Ci przedwczoraj w Paryzu tez mordowali bo oni mieli swoje prawa. Nie te obowiazujace . Ale w naszym kraju nikomu nie daje to wiekszosci nic do myslenia. On „czarny” wiec mu wolno. Moze lepiej „g….a” nie ruszac bo zacznie smierdziec. Zreszta niektorzy probowali. I nic nie wskorali. Prokuratura nigdy nic nie znalazla. Dziwne . Co nie?

 Wiem że Caritas na tzw koszty własne przeznacza 70 % . WIĘC TO JEST AFERA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dzieciom i biednym zostają ochłapy a czarnej mafii limuzyny i datki na rodzinki .

Jurek jestesmy z Toba całym sercem!!!!!! Rob to dalej !!!!! Nawet jak zarabiasz na tym to dobrze !!! Bo to jest twoja praca, za ktora NALEZY Ci sie wynagrodzenie!!!!!!!

Czepcie się ćwoki. Nawet gdyby zarabiał na fundacji – niech zarabia i to grubą kasę. Choćby jedno uratowane życie jest tego warte. Od iluś już dekad setki urządzeń medycznych uratowały wiele istnień, tysiące badań sami zrobiliście na sprzęcie kupionym przez WOŚP nawet o tym nie wiedząc. A jak się nie podoba – liczciena NFZ i fundusz pogrzebowy z ZUS-u.

WOŚP to fundacja-firma, MEGA marka, polska marka!!! Żeby prowadzić takie przedsięwzięcie, trzeba inwestować i działać m.in szkolić, posiadać siedzibę (najlepiej własną), a jak ktoś się tym zajmuje cały rok, tak jak J. Owsiak, to musi brać za to pensję, godną i odpowiednią do własnego wysiłku. Powinien też gromadzić wokół siebie zaufanych ludzi np członków rodziny, przyjaciół. Nie widzę w tym nic dziwnego i sama tak bym zrobiła. Jakie są wydatki fundacji i na co każdy może sprawdzić, to jest jawne. Znajdą się jednak tacy, którzy w piękny zryw naszego smutnego narodu, potrafią wprowadzić demony. Dlaczego? Bo mają kompa, internet, nie mają własnego pomysłu na siebie, dlatego żerują na pomysłach innych – hejtują, to bardzo wygodne. Panie JURKU hejterzy to faryzeusze dzisiejszych czasów. Porównanie krótkie, ale mam nadzieję że przyniesie wiele myśli. Odniosę się do samego artykułu – CHAOS

    To się nie mieści w głowie jak można krytykować tą fundacje i orkiestrę. Ta akcja to jest coś co wyróżnia Polaków. Coś niesamowitego co w żaden sposób nie obciąża budżetu przeciętnego Polaka i co najważniejsze jest nie jest obowiązkowe. A więc WARA wszystkim PISIOROM, zblazowanym blogerom, …

Skąd u was ludzie tyle jadu ludzie ….

    A może zrobilibyście zestawienie pt. „Ile kradnie i na co wydaje Rząd”? Póki co to p. Owsiak robi znacznie więcej dla społeczeństwa niż ktokolwiek z nas! Dziękować należy a nie szczuć!

    Ciekaw jestem czy gdyby dziecko któregoś z tych szczekaczy pilnie potrzebowało np. respiratora ,a dostępny by był tylko ten z naklejką WOŚP,czy powiedział by wtedy”nie podłączać bo to od Owsiaka”???

Czepcie się ćwoki. Nawet gdyby zarabiał na fundacji – niech zarabia i to grubą kasę. Choćby jedno uratowane życie jest tego warte. Od iluś już dekad setki urządzeń medycznych uratowały wiele istnień, tysiące badań sami zrobiliście na sprzęcie kupionym przez WOŚP nawet o tym nie wiedząc. A jak się nie podoba liczcie na to że sprzęt medyczny wam NFZ zasponsoruje.

    Nie chce mi się nawet czytać tych waszych wypocin. Nawet gdyby Jurek wziął sobie połowę zebranych pieniędzy, TO MU SIĘ NALEŻY!!!!!!! Pozostała połowa, która została by przeznaczona na pomoc dla szpitali, to i tak było by więcej niż daje nam nasze ” kochane państwo” Przepraszam, ODDAJE. Bo w końcu to są nasze pieniądze, których nigdy nie zobaczymy. Jak Jurek ma się zachowywać, kiedy przez okrągły rok nasz rząd robi dokładnie to samo. Więc odp……… się od niego!!!!!!!!!!!!!!!!

 Jurek trzymaj sie! Jestesmy z Toba do konca swiata i jeden dzien dluzej!!!

PCH24

Moje dziecko przeżyło tylko dlatego , że było podłączone do aparatury zakupionej przez WOŚP . Zawsze będę dawał na orkiestrę . A wszystkim wam pseudo-katolikom nasiąkniętym jadem i nienawiścią proponuję oświadczyć , że w dramatycznych momentach swojego lub swoich najbliższych życia (pobyt w szpitalu) NIE BĘDĄ KORZYSTAĆ Z URZĄDZEŃ ZAKUPIONYCH PRZEZ WOŚP

Chętnie wspomogę Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na Kościół nie daję nigdy.

Dziękuję całemu portalowi pch24 za coroczne utrwalanie mnie w przekonaniu jaką organizacje charytatywną wspierać: WOŚP!

Ile w tym wszyskim jest jadu, nietolerancji, zawiści i głupoty. Niechaj inni spróbują wcześniej coś rozkręcić a potem krytykują. Czy My POLACY umiemy tylko niszczyć i dewastować, bo paru osobom wydaje się że „coś jest nie tak w dokumentach”, pora na zastanowienie.

Jaki skandal? Ci dziennikarze udowodnili, że nie zachowują się poprawnie i nie dziwi mnie to. Czuć tu tylko nienawiść, w komentarzach również.

WP

DAJCIE MU SPOKÓJ!!!! POPATRZCIE NAJPIERW NA SIEBIE, CZY JESTEŚCIE UCZCIWI? CZY POMAGACIE INNYM ,CHOĆBY SĄSIADOM? ZOSTAŁAM OPEROWANA NA SPRZĘCIE OD OWSIAKA I TO URATOWAŁO MI ŻYCIE!!! A WY ZŁOŚCIWI… POMAGACIE KOMUŚ?????? SPOJRZEĆ NA SIEBIE, POTEM OCENIAĆ!!!!

A oglądał ktoś film o 20 latach WOŚP? czy skupiliście się na Wielguckim? p.s Polska paranoja…

Niektórzy potrafią tylko niszczyć piękne i szczytne inicjatywy. Łatwiej krytykować i obrzucać błotem. Moze jeden z drugim którzy najgłośniej szczekają sami wezmę sie za zrobienie czegoś dobrego dla dzieci lub innych potrzebujacych.

Do wszystkich przeciwnikow WOSP.To nie jest przymos aby wspierac WOSP.Jezeli kiedykolwiek ktos z was znajdzie sie w szpitalu kategorycznie macie zarzadac aby nie korzystac ze sprzetu ofiarowanego przez WOSP.

Domyślam się, że wszyscy tu plujący na WOŚP, podczas pobytu w szpitalu widząc sprzęt z orkiestry automatycznie rezygnują z jego użycia? Również odmawiają badania słuchu swoim nowonarodzonym dzieciom? Inkubatorami z sercem też gardzą? Czy raczej korzystają z tego na całego, na boku plując na Owsiaka? Ot typowa polska mentalność.

Psy szczekaja a karawana jedzie dalej!!! WOSP zawsze wspomagalam i nadal mam zamiar!!

Panie Jurku i szanowni lekarze zaangazowani w WOSP. Takze dziesiatki tysiecy wspanialej mlodziezy polskiej.Zostawcie te dranskie napady na Orkiestre,to robia zli,sfrustrowani ludzie. Robcie swoje, a my bedziemy was popierac do konca swiata i jeden dzien dluzej. Siema ! Powodzenia!

Fronda

Wytłumaczcie mi co was obchodzi Owsiak? W czasie swojej działalności zakupił do szpitali sprzęt warty prawie 600mln (tak sześćset milionów) złotych. Przez kolejne lata ludzie chcący innym pomóc zrzucą się na sprzęt za kolejne miliony. Tak się stanie o ile wasze zawistne krytyki nie doprowadzą do tego, że te pieniądze nie zostaną zebrane, przez co tysiące ludzi nie zostanie leczonych na tym sprzęcie. I pamiętajcie sprzęt z WOŚP posiada oznaczenie serduszka. Mam nadzieje, że odmówicie leczenia na tym sprzęcie sobie i swoim rodzinom. Żeby było uczciwie.

Wbrew szerzonej przez krąg zawistnych potworów, dzielnie wspieranych przez polski kościół katolicki fali nienawiści i nagonce zamierzam w najbliższą niedzielę wesprzeć WOŚP Jurka Owsiaka

No i po co ta nagonka? Pokażcie mi fundację, która zrobiła więcej niż WOŚP? Nie chcecie to nie dawajcie kasy ale odwalcie się od tych ludzi. Połowa księży żyje za większe pieniądze i do tego biorą dotację od państwa więc może lepiej skończcie z tą hipokryzją.

KrzysiekWarszawski Sty 3, 2015, 10:17 po południu

No dobrze, ale w czym właściwie jest problem?
Fundacja jest prywatną inicjatywą – i kogo zatrudnia to już jest jedynie sprawa osób, które o tym decydują. Istnieją też FIRMY RODZINNE, w których pracują również różne pokolenia tych samych rodów. Im też będziecie zarzucać, że rodzice oferują pracę swoim dzieciom?

Co do wynagrodzenia, to też nie wiem o co chodzi.
Owszem, jest to duża kwota. Pytanie jest jednak takie z jaką odpowiedzialnością się jej stanowisko wiąże.

Zasadniczo to typowe polactwo – jak komuś udało się do czegoś dojść, to trzeba go zgnoić i pokazać gdzie jest jego miejsce.
Opluwacie Owsiaka tylko i wyłącznie za poglądy – oraz za to, że stanowi konkurencje dla kościoła. Bo uważacie, że dla innych niż wy sami w Polsce nie ma miejsca.
Jedna partia, jeden wódz, jeden kościół, jeden naród.
Reszta – niech się wali.

KRZYSIEKWARSZAWSKI
„”Nie zgodzę się z Tobą. Własny biznes a fundacja to dwie różne sprawy. W biznesie sam ustalasz swoje zarobki, ale działasz na własny rachunek, celem firmy jest zysk. Natomiast fundacja działa z pieniędzy darczyńców, którzy przekazują pieniądze na cel dobroczynny oraz niezbędne koszty własne.”

To może najpierw wypadałoby zwrócić się z pytaniem do WOSP i GRZECZNIE poprosić o wyjaśnienia? Celem wyjaśnienia jakie jest źródło tych pieniędzy?
Po za tym z tego co pamiętam to ustawa o fundacjach reguluje ile mogą one przeznaczać na swoje własne utrzymanie. Jeżeli nie jest to nielegalne lub jest finansowane z innych źródeł – to sprawy nie ma.


Problem jest w tym że podobnie jak większość demokratycznego motłochu zamieszkującego kraj nad Wisłą jesteś nieświadomy pewnych rzeczy albo ich „nie jarzysz”.
Po pierwsze ta prywatna inicjatywa nigdy by nie urosła do takich rozmiarów gdyby nie była pompowana przez instytucje samorządowe i państwowe czyli utrzymywane z pieniędzy podatników.”

Typowa schizofrenia polactwa.
Po pierwsze współpraca państwa i prywatnej działalności nie jest niczym zdrożnym.
Oznacza to tylko osiągnięcie Owsiaka – skoro umiał do tego co robi przekonać innych.
Założenie, że umiejętność współpracy z innymi jest czymś złym i wręcz niewybaczalnym jest chora. Chociaż tutaj niestety nie dziwi – skoro we wszystkim co się rusza upatruje się wrogów…

Po drugie państwo ma swoje własne cele i misje do wykonania. Czemu ma nie korzystać z prywatnej inicjatywy, jeżeli jej cele się pokrywają? Jeżeli jakiś sklep ze sprzętem rehabilitacyjnym ma umowę z NFZ’etem i korzysta z jego dopłat – to znaczy, że trzeba go zamknąć, bo lepiej żeby chorzy mieli gorszy dostęp do sprzętu, niż żeby dzięki prywatna działalność go oferowała?

Zasadniczo pewnie i tak jest to kłamstwo – bo jak państwo przekazuje środki takiej prywatnej inicjatywie jak kościół, to już wtedy jest wszystko cacy. On może z państwowej kiesy wycisnąć dowolne środki…

„Po drugie niby prywatna fundacja wyciąga od ludzi kasę na sprzęt dla instytucji państwowej na który wcześniej obywatele już zapłacili w podatkach więc jest jakaś gigantyczna bezczelność i hucpa.”

Państwowa służba zdrowia jest najbardziej rozpowszechniona, co oznacza, że to do niej w pierwszej kolejności kierują swe kroki obywatele.
Jeżeli to oni sami uznają, że udzielenie jej pomocy jest uzasadnione, to czemu nie?
Dlaczego społeczeństwo obywatelskie, w którym ludzie sami się organizują jest z założenia zbrodnią?

Po za tym zarzut jest absurdalny. Od samego początku atakuje się tutaj – ponieważ jest to inicjatywa RZĄDOWA – państwowy podręcznik. Na obecną chwilę tylko do pierwszych klas. W jego przypadku zakłada się, że chociaż obywatele w formie podatków opłacają edukację – to wskazane jest wyciąganie od nich setek złotych na podręczniki, które to pieniądze trafiają do prywatnych wydawnictw. Wtedy jest to cacy.

„Podatków nie da się w nieskończoność podnosić, zreformować tego cyrku też się nie da bo zbyt wielu cwaniaków się na tym pasie ale za to można orżnąć społeczeństwo przy pomocy Owsiaka.”

Społeczeństwo uznało, że jego działalność jest potrzebna.
Co to, komuna wróciła, że chcesz mu narzucać czego może, a czego nie?

„Obawiam się że większa odpowiedzialność ciąży na kierowcy miejskiego autobusu. Gdyby ten naraził mienie spółki lub życie pasażera na szwank poniósłby srogie konsekwencje, natomiast taka paniusia zostałaby co najwyżej przeniesiona na równie dobrze płatne stanowisko w siostrzanej spółce.”

Tego nie wiesz, a odpowiedzialność owego kierowcy i żony Owsiaka jest zupełnie różna. Jakby się skończyło dla niej podjęcie jakiejś niewłaściwej decyzji możemy jedynie zgadywać – co oznacza, że jest uzależnione od prywatnych poglądów.

„Zasadniczo to każda działalność na styku państwa z podmiotami prywatnymi z definicji śmierdzi i jest podejrzana. „

Właśnie, że nie.
Jest to całkowicie naturalna kolej rzeczy.
I jakkolwiek mogą z tego wyniknąć jakieś nieprawidłowości, to najpierw trzeba udowodnić iż miały one miejsce – a po drugie, że były one celowe.

„Tak samo jak śmierdzi wspierania prorządowych mediów poprzez dofinansowanie ich ogłoszeniami, tak samo jak śmierdzą firmy które doszły do sukcesu zamówieniami państwowymi tak samo śmierdzi fundacja wyciągająca od podatnika kasę na sprzęt dla nieudolnej socjalistycznej służby zdrowa na który wcześniej zabrano już temu podatnikowi pieniądze w postaci przymusu podatkowego. „

Łączysz ze sobą zupełnie oderwane kwestie.
Po pierwsze chyba nigdy nie udowodniliście, że pieniądze jakie owe „prorządowe media” otrzymują z tytułu rządowych ogłoszeń mają dla tych mediów jakiś znaczący wpływ i bez nich nie mogłoby sobie one poradzić.
Po drugie owe media w znacznie większym stopniu trafiają do społeczeństwa (w stosunku do opozycyjnych), więc to raczej ignorowanie ich wywarło by zły wpływ na inicjatywy, z którymi państwo wychodzi do społeczeństwa. To finansowanie „opozycjonistów” byłoby dla niego złym interesem.

Ponadto państwo potrzebuje prywatnej przedsiębiorczości do swej własnej działalności – i jak długo nie udowodni się nie prawidłowości, tak długo jest to w porządku.

A ostatnie, to atak na społeczeństwo obywatelskie.

Typowe polactwo – polacy są narodem złodziei, oszustów i bandytów, więc wszystko co robią z założenia jest zbrodnią. A niech tylko ktoś do czegoś dojdzie – to trzeba go zgnoić.

To co piszesz Eccehomo jest śmieszne.

Owsiak pokazuje co można osiągnąć wspólnymi siłami, współpracując z różnymi ludźmi i instytucjami. Tworząc coś pozytywnego.

Co wy macie do przekazania?
Nienawiść do człowieka, który jest inny niż wy – a więc zły? Zawiść, że coś osiągnął? Tu niczego innego nie ma.

Tu nie chodzi o wykazanie nieprawidłowości, tylko zgnojenie człowieka. Którego zbrodnia polega właśnie na byciu innym. Punktem wyjścia jest u was zawsze wylewanie jadu – bo z góry się zakłada jak najgorsze intencje.

W zamian nie oferujecie zupełnie nic. Sami niczego nie organizujecie, niczego nie wspieracie.

Mam dość takiego polactwa. Takiego pokazywania, że najważniejsze, to aby wszystkim było tak samo źle.

To wy niszczycie dobroczynność twierdząc , że współpraca obywateli i państwa jest niewybaczalną zbrodnią.

WOŚP przeznacza całą zbiórkę na sprzęt medyczny. Wystarczy zajrzeć do sprawozdań, ale dla niektórych to zbyt trudne. Pozostała działalność Jurka to jego sprawa, bo NIE JEST finansowana ze styczniowych zbiórek. Opluwanie na podstawie plotek – tak nie robią chrześcijanie!

Po pierwsze.
Finanse Owsiaka to dla prawicy wyłącznie kamuflaż. On jest szkalowany dlatego ponieważ jest inny – co tu jest nieakceptowalne. Inni nie mogą tu mieć zupełnie żadnych praw – i też nie są ludźmi. Więc trzeba obnosić się swoją nienawiścią do niego, bo też nic co robi nie może mieć znaczenia.
Po drugie.
Tu nie ma mowy o czymś takim jak krytyka. Ta bowiem musi zakładać wyjaśnienie błędu – jeśli on istnieje – i możliwość poprawy. Nigdy tu tak naprawdę tego nie było. Najpierw założono istnienie nieprawidłowości, a teraz wszystkie wątpliwości INTERPRETUJE się w sposób stawiający Owsiaka w złym świetle. Przy takim nastawieniu jest on całkowicie bezbronny, bo nic co powie, zrobi czy pokaże, nie zmieni nastawienia do niego. I tak będzie nienawidzony, bo dla niego wrogów jest to bezcenne – i też jest to cel sam w sobie.

Oni MUSZĄ mieć kogoś, kogo będą gnoić, bo bez tego nie umieją funkcjonować.

„Prawda” made in fronda zibikn…
Pominąłeś – rozumiem, że świadomie i z pełną premedytacją – zasadniczą kwestię.
Owsiak nie był przeciwny przedstawieniu swych ksiąg, postawił jednak jeden, bardzo prosty warunek. Chciał tylko, żeby zostały one zinterpretowane przez biegłego księgowego. By to właśnie fachowiec je sprawdził.

Sąd jednak zrezygnował z tego rozwiązania – co jednocześnie sprawiło, że i Owsiak swych ksiąg nie pokazał.

Zasadniczo on i tak został by przez was zgnojony.
Wybieracie sobie tylko to, co wam pasuje, zgodnie z zasadą, że jeśli fakty nie pasują do tezy – to tym gorzej dla faktów. Przykładów tego jest mnóstwo.

Gdyby pokazał swoje księgi i był do nich dostęp bez ograniczeń – wybralibyście sobie tylko to, co miałoby go przedstawiać w złym świetle, a wszystko inne byście zignorowali.
Gdyby powołano biegłego i wydał on przychylną Owsiakowi opinię – zostałby zgnojony i uznany za niewiarygodnego.

Chodzi mi wyłącznie o elementarną ludzką przyzwoitość.
O to, że jeśli stawia się zarzuty, to druga strona MUSI mieć możliwość obrony.
Ponadto źle można pisać wyłącznie o tym, co celowo zostało zrobione źle – a nie to, co wynika z różnic w ocenie. Jeżeli zamiast na sprzęt woli się wydać na edukację i profilaktykę – to absolutnie nie jest to coś nagannego.

Tylko, że na to wszystko Owsiak liczyć nie może – bo wy prawicowcy nienawidzicie go nie za błędy, tylko za samo jego istnienie.

„Powiedz mi kim jest w Polsce Owsiak żeby sądowi stawiał warunki. Może dla ciebie to lewacki świątek ale wobec prawa powinien mieć tyle samo uprawnień co przeciętny obywatel. Wyobrażasz sobie że idziesz do sądu i stawisz mu warunki? Dostałbyś ty czy ja od razu karę porządkową, jedną, druga, trzecię a po czwartej opuścilibyśmy sąd w skarpetkach.”

Jesteś bardzo zabawny i o niczym nie masz pojęcia 😀 .
Powoływanie biegłych nie jest czymś wyjątkowym, tylko całkowicie normalną procedurą. Mającą miejsce wtedy gdy sąd lub strona postępowania uważają, że przedmiotem rozprawy jest coś wymagającego specjalistycznej wiedzy.

To, że Owsiak zwrócił się do sądu z takim wnioskiem nie jest więc niczym nadzwyczajnym – gdyby ciebie to dotyczyło, mógłbyś zrobić dokładnie to samo.
Dziwnym było wyłącznie to, że sąd tego nie zrobił.

Chciałbym również przypomnieć, że masz prawo odmówić składania zeznań, jeśli są one dla ciebie niekorzystne.

Tak więc sytuacja o której mówisz nie miałaby miejsca.

„2. Co to znaczy wybrać coś sobie z ksiąg rachunkowych? Albo są one rzetelne w każdym fragmencie, albo sa nierzetelne. O czym ty człowieku piszesz??? „

Jaja sobie robisz? Przecież was nie interesuje to, czy jego księgi są rzetelnie prowadzone – interesuje was tylko ty, czy udałoby się znaleźć na Owsiaka jakiegoś haka. Czy jest tam coś, co można wykorzystać przeciwko niemu.
Prawda jako taka dla was nie istnieje.
Macie też fatalny zwyczaj przypisywania innym jak najgorszych intencji, a o przeinaczaniu czy manipulowaniu faktami to już nie ma co wspominać…
Taka jest rzeczywistość.

„Rzecz w tym że WOSP finansuje przez spółki pośrednie nie tylko życie Owsiaka i jego żony (w rozsądnych granicach jest to do przyjęcia bo wiadomo że manną nie zyją) ale też Przystanek Woodstock co może darczyńcom byłoby nie w smak.”

Kompletny bezsens.
Organizowanie przystanku Woodstock przez WOŚP nie jest żadną tajemnicą i wszyscy o tym wiedzą. Oznacza to również, że owi darczyńcy nie mają zupełnie nic przeciwko takim działaniom.

Owsiak deklarował, że przystanek jest finansowany z odsetek z wpłat w corocznym finale i nie ma powodu tego podważać, skoro na działalność statutową niejednokrotnie przeznacza się więcej środków niż zostaje zebranych.

Tak więc ten problem jest całkowicie sztuczny.

„Można by powiedzieć że to sprawa między darczyńcami a Owsiakiem gdyby nie to że na WOSP idą publiczne pieniądze z kasy państwowej i samorządowej (opłacanie artystów,milicji,straży,wojska, TV itp-na to wszystko są dokumenty)”

Zadaniem państwa jest działanie na rzecz obywateli. Więc wspieranie inicjatyw obywatelskich nie tylko nie jest niczym zdrożnym – ale też powinno być normą.

„Jeżeli prowadzi się taką instytucją charytatywną to powinno się być jak żona cezara, a gdy ktoś ma pytania to trzeba wątpliwości wyjaśniać a nie mataczyć czy unosić się pychą.”

Rzecz w tym, że prawicowców nie obchodzi wyjaśnianie wątpliwości.
Interesuje ich tylko szczucie i gnojenie, bo nienawidzą wszystkiego co jest inne niż oni sami.

Gdyby rzeczywiście chodziło o wyjaśnienia – to nie miałoby sensu przypisywanie Owsiakowi złych intencji, ani traktowanie go jak wroga. Można by to zrobić w inny sposób. To zostało jednak odrzucone.

Co do pychy, to jakoś ci sami prawicowcy sami mają o sobie bardzo wygórowane mniemanie i traktują innych jak bydło i nic nie warte śmieci, więc ten zarzut to absurd.

” Piszesz o jakiejs nienawiści do Owsiaka. Ja mogę Owsiaka nie lubieć za kumanie się z komuchami czy przypochlebianie się dzisiejszej władzy, ale nienawidzieć – chyba cie pogięło. Bądź tak dobry i nie stosuj tutaj płaskich socjotechnicznych zabiegówe opartych na emocjach”

Stwierdzam jedynie fakt.
Fronda – i również prawica , ta sama gnojąca Owsiaka – ZAWSZE pisze o innych źle.
Zawsze stosuje w stosunku do nich selekcję negatywną, nie pozwalając napisać niczego pozytywnego.
Ateiści, homoseksualiści, lewacy, ekolodzy, wegetarianie – oni zawsze byli opluwani, zawsze byli traktowani jak zbrodniarze i potwory. To fronda z Terlikowskim na czele ich uporczywie dehumanizowała i odmawiała samego faktu bycia ludźmi.

Taki stosunek również do Owsiaka jest tylko opisem rzeczywistości.
Udawanie, że tak nie jest, tego nie zmieni.

kk-iemu i innej masci katolikom zal du…e sciska, bo sami nie sa w stanie zadnej akcji charytatywnej zaplanowac, przeprowadzic a co dopiero odniesc sukces i pomoc spoleczenstwu. To trzeba udupic tych co sa w tym lepsi i staraja sie cos robic. Taka polityka. zalosne:(

Końcówka artykułu to jakieś życzenia?
Kurtka Matki nawymyślał, nawymyślał i co? I nic . Jurek Owsiak jest czysty.
I jeszcze jedno dla chcących skłócić WOŚP Z Caritasem. WOŚP zbiera…jeden dzień.
Nienawistnym dziadygom mówię nie. Nie chcecie wpłacać to nie musicie. I nie korzystajcie ze sprzętu.

kanap ty pozostajesz w wielkiej wierze tego co zmanipuluje tobą Kurtka Matki.
Matka z Kurtką dalej będzie wymyślał filozofie na temat Owsiaka bo tym żyje.
Będą dalsze procesy po których Kurtka Matki znów przegra i znów będzie drążył filozofie”.

Subiektywnego wyboru dokonał PROKAPITALIZM.PL

1 KOMENTARZ

 1. Pozwalam sobie na zamieszczenie listu otwartego pani Marceliny Sierackiej, prezesa Klubu Patriotycznego im. por. Antoniego Bieguna ps. „Sztubaka”
  Szanowni Państwo,
   
  Zbliża się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwracam się do Państwa – liderów Organizacji prowadzących działalność wychowawczą i dbających o kształtowanie u młodego pokolenia postaw patriotycznych – z apelem, aby jednoznacznie opowiedzieli się Państwo przeciwko współpracy z Jerzym Owsiakiem i jego Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W ten sposób swoim autorytetem przeciwdziałając zaangażowaniu w jego inicjatywy młodych ludzi, którym ideały patriotyczne są bliskie sercu, a którzy nie są świadomi, jakiego człowieka dzieło wspierają.
   
  Jerzy Owsiak to postać, która reprezentuje zupełnie inny system wartości niż ten, który powinien być wpajany młodemu pokoleniu. Wspierając finansowo dzieło Owsiaka, wspieramy tworzenie z niego autorytetu moralnego, w ten sposób pomagając lewicowej rewolucji kulturowej. Owsiak, korzystając ze swego autorytetu, stara się zaszczepiać w ludziach niechęć do patriotyzmu, do Kościoła, do tradycyjnego światopoglądu, stara się oswoić Polaków z lewicowymi postulatami cywilizacji śmierci, na przykład wzywając do dyskusji o eutanazji.
   
  Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, za pośrednictwem spółki Złoty Melon, wydaje wielkie pieniądze na organizowanie „Przystanku Woodstock”, gdzie młodzi ludzie zagrożeni są nie tylko pokusą nieobyczajnego zachowania, ale również sektami (Hare Kryszna) i indoktrynacją lewicowo-liberalną
   
  Rodzina Owsiaków zarabia wielkie pieniądze ze swojej działalności związanej z Fundacją WOŚP. Owsiak to bardziej biznesmen niż filantrop. Mimo wszystko ludzie lewicy starają się czynić z niego „świeckiego świętego”, przeciwstawiając Owsiakowi rzekomo zdegenerowany Kościół Katolicki.
   
  Co więcej, w procesie Jerzego Owsiaka przeciwko Piotrowi Wielguckiemu sąd wykazał sprzeczności w zeznaniach „świeckiego świętego”, do tego stwierdzając, że na pewno miał miejsce transfer środków w trójkącie Fundacja WOŚP, Złoty Melon i Mrówka Cała (prywatna firma żony Owsiaka, niedawno rozwiązana). Co najbardziej zdumiewające, odmówiono sądowi dostępu do dokumentacji księgowej Mrówki Całej. Owsiak jako prezes Złotego Melona i jego żona jako reprezentantka Fundacji WOŚP zlecali zamówienia prywatnej firmie żony Owsiaka (czyli Mrówce Całej).
   
  Dlatego apeluję, aby Strzelcy i Harcerstwo (w znaczeniu: wszystkie organizacje odwołujące się do idei strzeleckiej i harcerskiej) wycofały się ze współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i nie hańbiły munduru. Strzelcy i Harcerstwo to środowiska, które powinny uczyć młodych ludzi postawy patriotycznej, tradycyjnych wartości, a popieranie lewicowego Owsiaka się z tym kłóci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here