Na Węgrzech wrze. Na Budapeszt ruszył marsz bezrobotnych. Przed laty, w Rumunii miał miejsce marsz górników na Bukareszt, jednak nie przyniósł on jakichś większych wstrząsów. Jak będzie z węgierskim marszem?Jak informuje serwis Money.pl, marsz wyruszył w sobotę z miasta Nyiregyhaza na północnym wschodzie Węgier. Dołączają do niego ludzie z miast przez które prowadzi droga marszu na Budapeszt. Protestujący zamierzają domagać się w stolicy kraju, by rząd wypowiedział bardziej zdecydowaną walkę z bezrobociem oraz zwiększył wysokość zasiłków. Organizatorem marszu są związki zawodowe.
Politycy rządu Viktora Orbana oskarżają lewicę, że manipuluje nastrojami społecznymi zarzucając jej jednocześnie, że ubóstwo występowało na Węgrzech już w czasach jej rządów. Protestujący bezrobotni zamierzają dotrzeć do Budapesztu na 11 lutego, na inaugurację wiosennej sesji parlamentu.
Sytuacja pokazuje kolejny idiotyzm demokracji… Nieważne, że obecna sytuacja to konsekwencja wieloletnich zaniedbań w reformowaniu kraju i to w okresie, kiedy Viktora Orbana nie było u władzy. Wystarczy podkręcenie nastrojów, odpowiednia manipulacja i nagle okazuje się, że to jego rząd jest wszystkim winien. Brukselskie kacyki pewnie zacierają ręce, gdyż Orban nie należy do ich ulubieńców. Pytanie, kiedy ruszy marsz na Brukselę, by przepędzić stamtąd te biurokratyczną hołotę?
P.

6 KOMENTARZE

  1. Sytuacja jaka jest w UE a takze w USA jest nie do naprawienia jesli nie powroci sie do protekcjonistycznej polityki w handlu zagranicznym. Przy imporcie niemal wszystkich towarow powszechnego uzytku z Azji wyelimnowano wiekszosc stanowisk pracy . Wprowadzenie mechanizacji produkcji takze dziala w tym samym kierunku. Efektem jest nadmieran podaz pracy co owocuje minimalizacja wynagrodzenia i w konsekwencji malymi wplywami z podaatkow od wynagrodzen. Na domiar zlego w niemal wszystkich krajach UE mamy do czynienia z przerostem populacji, dla ktorej nie ma i nie bedzie miejsc pracy.

  2. Idąc Twoim tokiem rozumowania lepiej gdyby ludzi w ogóle nie było, pozbylibyśmy się bezrobocia. Kolejne ograniczenia niczego nie dadzą, niech brudne ręce brukseli i innych lokalnych rządów odczepią się od gospodarki to chiny przegonimy w kilka lat. Przy takiej polityce jak ty proponujesz staniemy się zacofaną wyspą jak Japonia w XIX w. ale co ty wiesz o historii

  3. Pan Bobola ma w czesci racje. Eksport miejsc pracy zniszczyl USA i UE. Postep technologiczny zastepuje prace czlowieka. To bezsporny fakt. Powstaje pytanie co dalej? Odp. jest prosta: panstwo gospodarcze w formie spolki akcyjnej prowadzace na swoim terenie (geograficznym) dzialanosc produkcyjno-uslugowa wg potrzeba zamieszkujacego tam spoleczenstwa i dzielace te wytwory na „udzialowcow” tej gospodarczej spolki – czyli obywateli. Dziala jak typowa SA w dzisiejszej gospodarce. Wowczas reguluje sie temat importu i eksportu (produkt, sila robocza) wg potrzeb panstwa gospodarczego, a takze ilosc populacji. Prawda jest taka, ze rodzina z 6-11 dzieci jest juz dzisiaj niepotrzebna. I tu Bobola tez ma racje. Tylko droga do tego stanu jest inna, bez mordowania ludzi na wojnach i truciu ich (soft killing) „leczeniem”, zatrutym pozywieniem czy innymi wytworami Ligi Oszustow.

  4. @Marko: komunistyczny prowokatorze, zmień płytę bo zanudzasz tymi twoimi pierdołami i ligami. Leki wzięte na dziś, trollu…?

  5. Jestes baranie St itd. na liscie tych do eutanazji. Twoj czas nadejdzie, nie ma co do tego watpliwosci. Agenturalne […..] ma pierwszenstwo w odejsciu.

  6. @Marko: słuchaj no […..], nie bredź tu swoich pierdół komunistycznych tylko zabierz się za porządną robotę, najlepiej fizyczną bo ta wychodzi ci najlepiej, jak każdemu z was, tłumoki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here