George Soros – wielki „filantrop”, miliarder, finansujący ruchy „społeczne”, „wolnościowe”,  fundacje „edukacyjne”, instytucje „medialne”, będący również dla wielu środowisk politycznych w Polsce „filantropem” i guru ideowym, zajął ponownie stanowisko wobec przyszłego modelu rządu światowego, mającego być remedium w skali globalnej na  kłopoty obecnego świata.


Na spotkaniu elit europejskich miliarder i „filantrop” George Soros po raz kolejny określił model chiński rządzenia krajem jako wzór dla państw całego świata. Soros na forum ekskluzywnego Travellers Club powiedział, że “chiński model kapitalizmu, w którym interes indywidualny podporządkowany jest interesowi rządu, zagrozi obecnemu modelowi państwa, gdy stanie się „zazdrością świata””
“Oczekiwanie idealnego porządku i rządów światowych jest nierealne.” – powiedział Soros do elit na spotkaniu w Paryżu. “Tym niemniej, smutnym jest, że zachodnie demokracje mają mniej skuteczne systemy rządzenia niż Chiny” – kontynuował.
Soros powtarzał wielokrotnie, że Chiny mogą być modelem dla świata jeśli chodzi o porządek finansowy, zastępując w tym USA, że należy zwolnić tempo rozwoju i zredukować standard życia.
Soros postrzega Stany Zjednoczone jako „narkotyk” dla świata, poprzez ciągle słabnącego dolara, dodając że nowa waluta światowa powinna powstać poprzez nadanie praw Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu – oczywiście waluta papierowa („fiat”), drukowana i regulowana przez „globalne” gremium.
Nadmienił również, że złoto jest jedynie “skrajną bańką giełdową”, odradzając inwestowanie w nie, podczas gdy sam prywatnie podwoił swoje zasoby w złocie.
Soros, przebywając w Europie na cyklu spotkań promujących The European Council on Foreign Relations, która to rada dąży do ścisłej współpracy w zakresie finansów i dalszej integracji w ramach Unii Europejskiej.
“Świat potrzebuje porządku, i porządek ten należy wspierać” – mówił dalej na forum the Traveller’s Club. “Okazuje się, że pomysł, by rynek sam regulował swoje wypatrzenia, nie sprawdziła się” – kontynuował, otwarcie atakując „wolny rynek”.
Soros mówił również o potrzebie obrony waluty europejskiej, dalszym organizowaniu struktur finansowych  ponad granicami państw oraz o konieczności zapewnienia wypłacalności banków poprzez nadzór i gwarancje ze strony instytucji UE.
„Autorzy >>euro<< wiedzą, że nie była to konstrukcja kompletna” – powiedział Soros. „I gdy niedoskonałości wyjdą na jaw, to konieczne będą działania polityczne. W chwili obecnej widać, że zdobycie się na odwagę „woli politycznej” jest bardzo trudne.
Powyższy tekst jest tłumaczeniem artykułu Steva Watsona z 9-3-2011. Za Infowars.com. Tłum. Jerzy Medon

9 KOMENTARZE

 1. Finansowany przez tego hosztaplera ruch „zielonych” obniza bardzo skutecznie standard zycia obywateli niemieckich. To samo zrobil wczesniej Bucholc vel Balcerowitz z obywatelami PRL-u. Ciekawe jak zalatwi Chinczykow? A moze juz im pokrzyzowal plany, kiedy wkrotce wymieni dolara na jakis inny bezwartosciowy papier i zostawi skosnookich z kupa makulatury w sejfach…

 2. Myślę, że dla pana Sorosa nadciągają ciężkie czasy. Chodzi mi tu oczywiście nie o jego majątek, a o jego „idee”. Biedny Greenspan już się chyba zorientował, Soros jeszcze nie.

 3. Soros to agent London City dzialajacy na jego zlecenie. Wbrew pozorm koniunkutra na „idee” anglo-saskiej hochsztaplerki jest wyborna a dzialania ida pelna para. Swiat trzymaja mocno a nawet bardzo mocno w garsci. Kto mysli, ze jest inaczej jest naiwny.

 4. alternatywą dla anglosasów jest sojusz niemiecko-rosyjski przy wsparciu chińczyków. tylko sojusz będzie tym razem trwalszy niż ten z 1939.

 5. Soros na którym jest miejscu na liście „Forbes”? Chińczycy rozliczają się w pewnej walucie jakim jest frank szwajcarski i tak jest od dzisiątków lat.

 6. Niemcy i Rosjanie siedza w kieszeni anglosasow. To na ich rozkaz Helmut Kapusta wprowadzil euro. Wszystkie pseudopartyjki niemieckie tancza jak im London City zagra, Ferkel i Szwesterwelle to marionetki Czerwonego Szyldu a szef niemieckich „zielonych” to czlowiek Sorosa, organizujacy rozne zadymy pseudoekologiczne – chocby przeciwko energii atomowej czy ostatnio przeciwko budowie Stuttgart 21.

 7. nom. zwłaszcza nawołania o wywalenie jankesów z ich obozów wojskowych można uznać za dowód siedzenia w anglosaskiej kieszeni. a sowieckie rakiety nacelowane na duże miasta USA to już w ogóle.

 8. Soros cwaniak – Chiny mają wiele własnych wewnętrznych problemów o, których przeciętny obywatel polski niemiec usa nie wie i nie musi wiedzieć !! Od systemu emerytalnego zaczynając po toksyczne aktywa SOE przez bańkę na rynku nieruchomości w największych miastach po inflację, problem demograficzny 4-2-1
  etc.etc.
  Co do jego dalszej części wypowiedzi – w skrócie potrzebujemy jeszcze więcej tego co już mamy. Typowe pieprzenie elity finansowej , która cieszy się z bankowości centralnej i wszystkich przywilejów, które otrzymały od rządzących, których trzymają w kieszeni !!

 9. Po 2 model kapitalizmu państwowego jest realizowany w wielu państwach nie tylko Chinach, ale np. USA Francji etc.etc. z tą różnicą, że w Chinach jest mniej socjalnie. USA przepuszczają przez budżet państwa 40,09% PKB czyli więcej niż Chinach.
  Najgorsze jednak w tym wszystkim jest to, że ludzie przeważnie w to wszystko wierzą lub mają to w głębokim poważaniu. ( ogólnie stan gospodarki i marzą tylko o wygodnym życiu na cudzy koszt )

Comments are closed.