Z naszej poczty…
Skarga na stronniczość telewizyjnych Wiadomości w dniu 5.03.2011r w temacie zagrożeń ze strony RAŚ
W głównym wydaniu „Wiadomości” TVP1 o godz. 19.30 dokonano kryptoreklamy RAŚ, gdyż pokazano migawki z marszu autonomistów w Katowicach, natomiast zupełnie pominięto informację o demonstracji przeciwników autonomii Śląska, jaka miała miejsce w listopadzie 2010  roku na Placu Chrobrego w Bielsku-Białej.


Ten manipulacyjny zabieg redaktorów TVP1 obraża wszystkich przeciwników autonomii Śląska z Podbeskidzia, ale również mieszkańców Sosnowca, Częstochowy, Będzina i innych miast tego samego województwa śląskiego, którzy są przeciwnikami RAŚ.
Nawet w Katowicach, w Chorzowie i w Gliwicach znakomita większość mieszkańców to przeciwnicy RAŚ, bo  prawdziwy Ślązak to jest Polak, a zatem osoby, które twierdzą, że Ślązacy są odrębnym narodem i żądają autonomii Ślaska, nie mogą być uznane za prawdziwych Ślązaków, a jedynie za prowokatorów.
Twierdzenie to opieram nie tylko na własnej opinii, ale przede wszystkim na ŚWIADECTWIE KRWI POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH Z 1919,1920 I 1921 ROKU, NA BOHATERSTWIE HARCERZY, OBROŃCÓW WIEŻY SPADOCHRONOWEJ W KATOWICACH WE WRZEŚNIU 1939R., PARTYZANTÓW A.K. I WSZYSTKICH BOHATERSKICH ŚLĄZAKÓW POLAKÓW, KTÓRZY NIE PODPISALI VOLKSLISTY I NIE DALI SIĘ WCIELIĆ DO WEHRMACHTU W CZASIE OKUPACJI HITLEROWSKIEJ, PARTYZANTÓW NARODOWYCH SIŁ ZBROJNYCH, KTÓRZY WALCZYLI Z SOWIECKIMI I UBECKIMI ZBRODNIARZAMI MORDUJĄCYMI NIE TYLKO POLAKÓW, ale również rabującymi i często nawet gwałcącymi NIEWINNE WDOWY PO POLEGŁYCH ŻOŁNIERZACH WEHRMACHTU I NIEWINNIE DZIEWCZYNKI, SIEROTY NARODOWOŚCI NIEMIECKIEJ. W NSZ BYLI POLACY Z RÓŻNYCH REGIONÓW, RÓWNIEŻ ŚLĄZACY, natomiast CI NIELICZNI BYLI ŻOŁNIERZE WEHRMACHTU, KTÓRZY WSTĘPOWALI DO NSZ POKAZALI, ŻE BARDZIEJ KOCHAJĄ POLSKĘ ANIŻELI JAKĄKOLWIEK TOTALITARNĄ IDEOLOGIĘ.
I WRESZCIE W NAJNOWSZEJ HISTORII ŚWIADECTWO POLSKOŚCI ŚLĄSKA DALI GÓRNICY Z KOPALNI „WUJEK” , KTÓRZY ZGINĘLI W DNIU 16GRUDNIA 1981 ROKU POD SZTANDAREM BIAŁO-CZERWONEJ NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” NIE ZA AUTONOMIĘ ALE ZA POLSKĘ.
KAŻDY KTO SIĘ OŚMIELA ŻĄDAĆ TERAZ AUTONOMII ŚLĄSKA OD POLSKI JEST TYLKO PROWOKATOREM I NIE ZASŁUGUJE NA MIANO PRAWDZIWEGO ŚLĄZAKA.
Tymczasem w dniu 5 marca 2011 roku Redakcja telewizyjnych „Wiadomości” wyeksponowała na pierwszy plan lidera RAŚ oraz jego politycznych sojuszników z PO i PSL oraz pokazała marsz autonomistów i ich emblematy, sztandary, a także okrzyki.
Nie wspomniano ani słowem o demonstracji przeciwników autonomii jaka miała miejsce w Bielsku-Białej, ani nawet nie zaprezentowano wywiadów z mieszkańcami Podbeskidzia, Sosnowca, Częstochowy, Żywca i Cieszyna na temat ich opinii o autonomistach.
Dobrze byłoby, aby redaktorzy „Wiadomości” przeszli przeszkolenie z zakresu geografii Polski i zrozumieli, że województwo śląskie to nie tylko Katowice i Chorzów.
Obecny Sejmik Województwa Ślaskiego powołał koalicję RAŚ z PO i PSL, a zatem RAŚ już jest w Zarządzie Woj.  Śl. i dlatego żądania jeszcze większej autonomii godzą w konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej .
Telewizja publiczna od pół roku podnosi lament, że coraz więcej ludzi nie płaci abonamentu RTV, a ja przypuszczam, że w województwie śląskim po 5 marca 2011 roku jeszcze więcej mieszkańców zastanowi się czy warto płacić abonament  za propagandę marszy autonomistów w wydaniu głównym „Wiadomości” i za to, że TVP1 nie zamieściła w tym samym materiale nawet krótkiej migawki z demonstracji przeciwników autonomii Śląska z Bielsku-Białej.
Rajmund Pollak
mieszkaniec Bielska-Białej

12 KOMENTARZE

 1. @ Jacek
  Przeciwnicy RAŚ to mieszkańcy zarówno Bielska jak i Białej, a ponadto Żywca,Cieszyna, Suchej Beskidzkiej, Pszczyny, Częstochowy, Sosnowca, Będzina i innych miast i miejscowości. Na demonstracji przeciw autonomii była w Bielsku-Białej również jedna osoba z Katowic i dwie z Gliwic.
  Niech żyje Polska

 2. „Stany Zjednoczone Rzeczypospolitej Polskiej”
  Federalne nomokratyczne państwo, na wzór wczesnych Stanów Zjednoczonych.
  Nie byłoby pięknie?

 3. nie wiem jak na stronie gospodarczych liberałów i tradycjonalistów można na tyle pozwalać panu Rajmundowi Pollakowi… przecież tutaj powinniśmy od rana do wieczora gromić, że chcemy decentralizacji, federalizacji i kantonizacji Polski. W Polsce powinno być 8-10 prowincyj mocno od siebie uniezależnionych, które płacą centrali tylko na wojsko, administrację i dyplomację (bo nawet policją powinny się same zajmować). mniej złodziejstwa, mniej zmarnowanych pieniędzy, większa kontrola społeczna, metropolie przestałyby wysysać pieniądze z prowinicji (tak naprawdę Śląsk dostałby po dupie dzięki federalizacji, ale ozdrowieńczy szok dobrze molochom robi, patrz Zagłębie Ruhry). Gadki nacjonalistów od Macierewicza, który w decydującym momencie w Trybunale Konstytucyjnym fochnął się jak głupia nastolatka, można naprawdę potraktować z przymrużeniem oka. Fakt jest taki, że RAŚ zwinął PiSowi koalicję z Platformą na Śląsku i to się od dawna szykowało, więc talibowie napierniczają w RAŚ jak w przybudówkę PO.
  Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. Spadkobiercy kupców weneckich, florenckich, amsterdamskich, londyńskich, bawarskich, gdańskich i hanzaetyckich… Zgadnijcie, co (oprócz Londynu) cechowało je wszystkie – były małe, ale silne i bogate, bo były niezależne.

 4. @ Kamil
  Pana opinia:”nie wiem jak na stronie gospodarczych liberałów i tradycjonalistów można na tyle pozwalać panu Rajmundowi Pollakowi”… przypomina mi czasy cenzury, których pewnie pan nie pamięta ! Wtedy to był taki „ktoś” ( o kim Pan marzy) kto pozwalał coś opublikować, albo nie pozwalał !
  Atrakcyjność Prokapa polega między innymi na tym, że tutaj nie ma cenzury ani cenzorów !

 5. A czy nacjonalista nie może być kapitalistą?
  Spotkałem kilka osób sympatyzujących z ONR, będących skrajnymi „kapitalistami” aż do bólu (taki wręcz utopijny optymizm), a nawet sumując ich poglądy to są „libertarianami” w pełnym tego słowa znaczeniu – co nie przeszkadza im być narodowcami.

 6. @ Heh
  Poglądy gospodarcze wbrew pozorom mają również znaczenie dla wyrażania postawy patriotycznej, której brakuje tym naszym politykom, co wyprzedają bezmyślnie majątek narodowy .

 7. 😀 dobry tekst Panie Rajmundzie! 😀
  Jak już ktoś powiedział: nic bardziej nie ośmiesza Pana Rajmunda niż jego teksty…
  Ps. Ile osób było z Panem na tej pikiecie w Bielsku-Białej?

 8. @ Rajmund Pollak
  ale niech Pan spojrzy na nazwę tego serwisu. On ma się dobitnie kojarzyć. A dzisiaj, dzięki Panu, kojarzy się z Kaczyńskim, samolotami, rosyjskimi spiskami, syndykalizmem i niechęcią do RAŚ, z którym nasze środowiska polityczne często współpracowały (omijając szkodliwe osoby jak dr Gorzelika). Jeśli się wchodzi na stronę krytyki politycznej, to nie po to, by znaleźć tam uwielbienie dla kapitalizmu, nikt tego nie oczekuje zresztą, tak samo wchodząc na prokapa oczekuje się krytyki socjalizmu i wszelkich jej odmian. Pana, typowo pis-owska koncepcja państwa centralistycznego, budzi we mnie w najlepszym wypadku niesmak.

 9. @ Kamil
  Jeśli Pan współpracuje z RAŚ, to niestety jest Pan zwolennikiem jeszcze gorszego centralizmu Katowic webec Bielska-Białej, Częstochowy, Sosnowca, Żywca i wszystkich miejscowości w woj. Śl., które wolą aby Polska była Polską integralną, ze stolicą w Warszawie, a nie w Katowicach !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here