Mówiąc wprost – najemcy magazynów są w wyśmienitej sytuacji. Mnogość konkurujących ze sobą właścicieli tego typu nieruchomości powoduje, że muszą nieco bardziej postarać się o klientów. Oferują różnego rodzaju zachęty, które znacząco mogą wpłynąć na ostateczny koszt najmu.

Pomocna dłoń

Nie każdy magazyn na wejściu będzie dopasowany do prowadzonej działalności gospodarczej. Może okazać się konieczne np. dobudowanie dodatkowych ramp czy rozbudowa wentylacji.  W takim wypadku nierzadko najmujący sami oferują udział w kosztach adaptacji obiektu. Lub nawet wziąć na siebie całość kosztów związanych z remontem. Warto więc negocjować szczegóły.

Niższy czynsz

Najemców najbardziej jednak kuszą czasowe zwolnienia z opłat czynszowych. W praktyce oznacza to, że przez czas określony w umowie najemca ponosi wyłącznie koszty eksploatacji obiektu. To może więc generować oszczędności rzędu kilkuset tysięcy złotych w skali roku.

To ile konkretnie i kiedy zaoszczędzi najemca, będzie naturalnie zależeć od podpisanej umowy. Oferta może bowiem zacząć obowiązywać np. po piątym roku najmu magazynu. Może także dotyczyć na przykład trzech miesięcy każdego roku lub siedem w trakcie trwania całej umowy. Tym sposobem może się więc okazać, że w trakcie 10 letniej umowy najemca zostanie zwolniony opłat za czynsz na przykład łącznie na cały rok.

Podobną formą zachęty są zwroty kosztów. W takim przypadku najemca z wynajmującym także umawiają się na okresowe zwolnienia z czynszów. Różnica w wysokości opłat nie jest potrącana z rachunku, a zwracana na konto najemcy po jej uprzednim wpłaceniu.

Sposoby kombinowane

Nierzadko właściciele powierzchni magazynowych decydują się również na mieszanie promocji. Tak bywa najczęściej wtedy, gdy magazynu nie może wynająć przed dłuższy czas – a przez co niewykorzystana przestrzeń generuje koszty. Tam właśnie może kryć się prawdziwa gratka dla najemcy. Jeśli bowiem dodać okresowe zwolnienie z opłat za czynsz i na przykład partycypację najmującego w kosztach adaptacji magazynu, to najemca naprawdę sporo zaoszczędzi.

Trendy

O atrakcyjności oferowanych zachęt decydować będzie także umowny okres najmu magazynu. Żaden właściciel powierzchni nie zgodzi się remontować budynku na własny kosz, a najemcę na rok zwolnić z opłat czynszowych, jeśli umowa będzie obowiązywać tylko dwa lata. Przedsiębiorcy muszą mieć to na uwadze.

Zobacz oferty wynajmu magazynów na: http://warehouses.pl/