Już w najbliższy weekend (7-8 maja 2016 roku) w dworze Sieraków pod Krakowem odbędzie się konferencja Invest in Uruguay. Organizowana pod egidą ambasady Wschodniej Republiki Urugwaju, adresowana jest do wszystkich zainteresowanych tematyką inwestycji, zarówno w tym kraju jak i w całej Ameryce Południowej, szczególnie w dziedzinach związanych z energią odnawialną, informatyką, innowacyjnymi usługami finansowymi i turystyką. Portal Prokapitalizm.pl objął patronat medialny nad tą konferencją.

Położony między Brazylią i Argentyną Urugwaj, jeden z najmniejszych krajów Ameryki Południowej, nazywany jest niekiedy „Szwajcarią” tego kontynentu. Jako przewodni kraj unii handlowej Mercosur (zrzeszającej ponad 270 mln konsumentów), stawia na promowanie międzynarodowej współpracy i buduje swoją reputację miejsca bezpiecznego, przyjaznego dla biznesu i odpowiedzialnie rządzonego – szczególnie na tle problemów innych krajów regionu.

„Polacy niestety wciąż niewiele wiedzą o Urugwaju. Bardzo często mylą ten kraj z Paragwajem. Kojarzą Urugwaj z tylko piłką nożną albo z legalną marihuaną. A nie wiedzą, że z tego państwa pochodzi wysokiej jakości mięso, np. wołowina i znakomite wino. Urugwajczycy mają trochę większą wiedzę o Polsce, niż Polacy o Urugwajczykach. Mieszkańcy Montevideo potrafią wymienić nazwiska kilku znanych Polaków. Ale w drugą stronę to jeszcze nie. I chcemy to zmienić”. – powiedziała Pani Karolina Grabowska Konsul Urugwaju w Polsce.

Atrakcyjność dla inwestycji zwiększają nie tylko stabilność i bezpieczeństwo, ale też zachęty fiskalne. Państwo to aktywnie poszukuje zagranicznych inwestorów, obiecując ulgi podatkowe, swobodny transfer kapitału i swobodny dostęp do giełdy, ułatwiony przez sprawny system bankowy, obsługujący zarówno walutę lokalną jak i waluty zagraniczne.

Te atrakcyjne warunki, w połączeniu z dobrze wykształconym społeczeństwem i wysokim poziomem wolności gospodarczej i politycznej w kraju sprawiły, że Urugwaj stał się znaczącym graczem nie tylko w tradycyjnie przypisywanym mu rolnictwie i hodowli zwierząt, ale też w produkcji oprogramowania, konsultingu, oraz wszelkiego rodzaju usługach bankowych i finansowych.

Urugwaj to kraj ciekawy, przyjazny, ze zrozumiałym systemem podatkowym i z bardzo korzystnym położeniem geopolitycznym.
 
Istnienie od XIX wieku miejscowości Nowa Helwecja – zakładanej przez emigrantów ze Szwajcarii – szukających nowych lądów i możliwości biznesowych tylko zachęca potencjalnych inwestorów – dla których Zurich jest niedostępny z przyczyn językowych, ekonomicznych czy formalnych – mówi Maciej Ziółkowski (Satoshi.pl), organizator konferencji.

Dwudniowa konferencja Invest in Uruguay jest unikalną okazją, by poznać lepiej możliwości oferowane przez ten kraj, nawiązać kontakty biznesowe i uzyskać niezbędną pomoc administracyjną. Przygotowane wystąpienia prelegentów dotyczyć będą tematyki związanej z nowoczesną techniką finansową i oprogramowaniem, kryptowalutami, prawem, rolnictwem i turystyką.

Więcej informacji pod adresem:
https://www.facebook.com/events/549634881875229/

urugwaj_plakat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here