Stanisław Michalkiewicz doczekał swojej biografii!
Okładka biografii Stanisława Michalkiewicza

Rafał Ziemkiewicz napisał, że „tej książki nie można nie przeczytać”. Dlaczego? Bo Stanisław Michalkiewicz to jeden z najwybitniejszych żyjących polskich publicystów. Mimo to do tej pory nie miał swojej biografii, co jeszcze kilka miesięcy temu bardzo dziwiło jego przyjaciela Janusza Korwin-Mikkego, który stwierdził: „W ogóle się dziwię, że jeszcze żadna biografia [Michalkiewicza] się nie ukazała”.

I oto jest! Napisał ją publicysta i dziennikarz Tomasz Cukiernik. To bardzo poważna pozycja. Autor ze szczegółami opowiada o całym życiu swojego bohatera: od korzeni ojca i matki, poprzez jego edukację, pierwszą miłość, pierwszą i kolejne prace, życie rodzinne, działalność antykomunistyczną i inwigilację przez SB, w tym także internowanie, działalność polityczną w III RP, a przede wszystkim działalność publicystyczną, aż do czasów obecnych.

Tomasz Cukiernik nie pominął trudnych dla Stanisława Michalkiewicza tematów. W biografii cytowane są nie tylko osoby zachwycające się talentem redaktora, ale i otwarcie go krytykujące i potępiające. Książka była autoryzowana przez redaktora Michalkiewicza, który całe życie zwalczał cenzurę, i również teraz konsekwentnie nie usunął żadnego wątku z tej liczącej niemal 500 stron biografii w grubej oprawie okraszonej unikalnymi i w większości nigdzie wcześniej niepublikowanymi, głównie kolorowymi zdjęciami i ilustracjami, których jest aż 223. Nie brakuje ostrych słów i dosadnych sformułowań.

Książkę można kupić w księgarni internetowej www.BiografiaMichalkiewicza.pl.

K

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here