Wczoraj Trybunał Konstytucyjny uznał, że rabunek środków z OFE przez rząd Donalda Tuska jest zgodny z konstytucją III RP. Tym samym okazało się, że konstytucja w oparciu o którą funkcjonuje obecne państwo jest konstytucją promującą łamanie VII Przykazania.

Oto fragment relacji Onet.pl dotyczący orzeczenia TK: „Według TK traktowanie aktywów OFE jako prywatnych środków ubezpieczonych miałoby daleko idące konsekwencje konstytucyjne. Ustawodawca doprowadziłby w ten sposób do naruszenia istoty własności, czyli przymusowego oszczędzania i przekazania części wynagrodzenia podmiotowi prywatnemu. Zdaniem Trybunału to mogłoby być niekonstytucyjne wyzucie obywatela z własności na rzecz podmiotu prywatnego.”

I jeszcze wypowiedź sędziego TK: „”płacenie składki jest obowiązkiem ubezpieczonych. Środki pochodzące ze składki emerytalnej nie mogą być zatem rozumiane w sensie konstytucyjnym jako własność prywatna ubezpieczonych”.

Czy choćby te krótkie fragmenty wymagają jakiegoś komentarza?

Mimo to zachęcamy do wysłuchania opinii Stanisława Michalkiewicza na temat orzeczenia TK oraz innych spraw bieżących.

1 KOMENTARZ

  1. Czym jest OFE? Odpowiedz na to jest b. prosta – jest kolejnym narzedziem bezczelnego kapitalisty-zlodzieja sluzacym do okradania zwyklego obywatela. W kapitalizmie najwazniejszy jest zysk i bogacenie sie wszelkimi sposobami. Do tego powolane sa specjalne think-tanki aby wymyslac systemy kradziezy. OFE jest jednym z nich.
    Czym jest TS? Odp. jest b prosta – narzedziem kapitalisty do uzasadnianiania i „legalizowania” kradziezy ogolnego mienia.

Comments are closed.