Unia Polityki Realnej zdecydowanie sprzeciwia się pomysłowi spłacania z państwowego budżetu kredytów mieszkaniowych dla wybranej grupy społecznej.
UPR uważa, że Platforma Obywatelska zmierza w kierunku socjalizmu, ponieważ chce realizować plan redystrybucji środków. Według UPR pieniądze przeznaczane na spłatę kredytu dla najbiedniejszych będą zabierane tym, którzy zarabiają więcej, co jest niedopuszczalne w państwie prawa.
UPR wzywa premiera Tuska, aby zrezygnował z tego pomysłu z powodu negatywnych konsekwencji dla gospodarki oraz relacji społecznych. „Przypominamy, że to w socjalizmie państwo daje pieniądze niezależnie od tego, czy się pracuje czy nie. Poza tym pytamy premiera, czy uważa, że to dobrze zabierać bogatym, żeby dać biednym? Czy premier Tusk chce przejść do historii w roli Janosika?” – pyta prezes UPR Bolesław Witczak.
Premier Tusk zapowiedział niedawno, że w ciągu 3-4 tygodni rząd przygotuje projekt ustawy, która gwarantowałaby bezrobotnym pomoc przy spłacie kredytu hipotecznego. Projekt dotyczyłby osób, które wzięły kredyt hipoteczny, a następnie straciły pracę.
Źródło: www.upr.org.pl

2 KOMENTARZE

  1. Mamy w UPR-ze Trzech Tenorów JKM, S.M. i M.Marusik!!! ale Oni nic a nic wspólnego z org.-owcami nie mają!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here