UPR utworzyła koło w sejmie! Szkoda, że tak późno…

1
Unia Polityki Realnej

Bartosz Józwiak, prezes Unii Polityki Realnej, do niedawna poseł Kukiz’15 poinformował, że w sejmie utworzone zostało koło tej partii. Czterech posłów zdecydowało się opuścić klub Kukiz’15.

„Staramy się zostać przy ideach Kukiza, natomiast gdzieś nasza centrala odpłynęła” – poinformował Józwiak. Koło UPR tworzą oprócz Jóźwiaka: Tomasz Jaskóła, Jerzy Kozłowski i Elżbieta Zielińska. Józwiak dodał podczas konferencji prasowej w sejmie w dniu 9 sierpnia br., że czworgu odchodzącym posłom nie odpowiada „ta formuła” oraz styl prowadzenia rozmów koalicyjnych. „Te rozmowy koalicyjne nie są nam bliskie, nie są zgodne z naszymi oczekiwaniami” – stwierdził. Według niego drogi UPR z Pawłem Kukizem się rozchodzą, dlatego że „nie ma pewnego spoiwa”.

Józwiak ma nadzieję, że Koło UPR będzie się rozwijać i ma przed sobą przyszłość.

Warto przypomnieć, że Unia Polityki Realnej ostatnio miała swoich posłów w sejmie na początku lat 90-tych XX wieku. Byli to wówczas: Janusz Korwin-Mikke, śp. Lech Próchno-Wróblewski, Andrzej Sielańczyk i Antoni Dzierżyński. Potem nigdy już partia ta nie miała swoich przedstawicieli w sejmie. W 2015 roku kilku działaczy UPR weszło do sejmu z listy Kukiz’15. Niedawno, jeden z nich, Tomasz Rzymkowski przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości.

S

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here