Warszawa: przyjął szczepionkę i po 20 minutach zmarł. Nagły zgon także w USA

1
Przymus szczepień
foto. pixabay.com

Portal msn.com podał we wtorek (9 lutego 2021) po południu informację, którą opatrzył tytułem: „Tragiczny finał szczepienia na Covid-19. Mężczyzna zmarł po 20 minutach”. 

Czytamy w niej (wytłuszczenia w tekście – od redakcji PROKAPA): „Warszawa była miejscem tragicznych wydarzeń. Mężczyzna, który przyjął szczepienie na Covid-19 zmarł niespełna 20 minut po tym, jak otrzymał zastrzyk. Polacy są przerażeni. Specyfik, który był nadzieją na zakończenie pandemii – budzi coraz większy lęk. Warszawa stała się miejscem smutnego i przerażającego jednocześnie wydarzenia. Trwają masowe szczepienia przeciwko Covid-19. Ta procedura ma pomóc naszemu krajowi wyjść z pandemii koronawirusa obronną ręką. Niestety, niedawno właśnie w stolicy doszło do tragedii. Jak wynika z raportu niepożądanych odczynów poszczepiennych opublikowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną w serwisie gov.pl – mężczyzna z Warszawy zmarł chwilę po podaniu mu szczepionki. 20 minut po zastrzyku wystąpiło u niego zatrzymanie krążenia. Niezwłocznie został zaintubowany i przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. Szczegóły sprawy nie są jeszcze znane”.

msn.com (zrzut)

Informacja podana na portalu msn.com sygnowana jest przez Microsoft News i zredagowana jest w tonacji hiper-sensacyjnej. Warto zastanowić się, dlaczego portal Microsoft, z którym przez lata związany był i wciąż jest jeden z największych propagatorów szczepień, Bill Gates, nagle zaangażował się w straszenie Polaków… szczepionkami? Być może powód jest bardzo banalny i chodzi po prostu o to, że firma CureVac, w której udziały wykupiła w 2015 roku fundacja Gates’a, jeszcze nie wprowadziła do dystrybucji swojego preparatu na Covid-19?

O innym zdarzeniu pisze portal interia.pl. W ośrodku szczepień w Hudson Yards zmarł 70-letni mężczyzna, po tym jak otrzymał zastrzyk. Według komisarza ds. Zdrowia stanu Nowy Jork Howarda Zuckera, mężczyzna upadł, opuszczając w niedzielę ośrodek szczepień w Hudson Yards. Stało się to ok. 25 minut po tym, kiedy otrzymał zastrzyk. – Nie wykazywał żadnych niepożądanych reakcji ani żadnych objawów zaniepokojenia. Wstępne oznaki wskazują, że mężczyzna nie miał żadnej reakcji alergicznej na szczepionkę – informuje komisarz. Argumentował, że i on sam i inni eksperci ds. zdrowia publicznego zgadzają się, że szczepionka przeciwko koronawirusowi jest bezpieczna. – Zachęcam wszystkich kwalifikujących się nowojorczyków do zaszczepienia się – zaapelował Zucker.

Wróćmy jeszcze na chwilę do związanego z Microsoft portalu msn.com… Dwie godziny po podaniu informacji o poszczepionkowym zgonie w Warszawie, pojawił się kolejny news – również w mocno sensacyjnej tonacji (wytłuszczenia w tekście – od redakcji PROKAPA): „Afera! Dwie dawki szczepionki i… zachorowali!”. W newsie napisano: „Czy szczepionka na COVID-19 jest naprawdę tak skuteczna jak zapewniają koncerny medyczne? W Niemczech wybuchł skandal, bo okazało się, że seniorzy, którzy otrzymali dwie dawki szczepionki Pfizer/BioNTech, zachorowali na koronawirusa. Co zrobią niemieckie władze?„. I dalej: „Czy to znaczy, że szczepionka przeciw koronawirusowi od Pfizer/BioNTech jest nieskuteczna? Ministerstwo Zdrowia zleciło nowe badania ekspertom z Instytutu Roberta Kocha i Instytutu Paula Ehrlicha„. W dalszej części newsa pojawiają się także wątpliwości co do skuteczności szczepionki firmy AstraZeneca. Czyżbyśmy mieli do czynienia z przygotowywaniem gruntu pod wprowadzenie na rynek preparatów firmy CureVac, w którą zaangażowana jest fundacja Billa i Melindy Gates? Gates w ostatnim czasie często powtarza, iż o szybkim końcu „pandemii” Covid-19 powinniśmy raczej zapomnieć. Czy tym momentem krytycznym będzie pojawienie się nowej – rewelacyjnej, najskuteczniejszej! – szczepionki?

msn.com (zrzut)

Wszystko wskazuje na to, że wojna firm farmaceutycznych wchodzi w nową fazę… W trosce o zdrowie Polaków sugerujemy, by tę wojnę uważnie obserwować i – co najważniejsze – nie podejmować pochopnych decyzji w kwestii ewentualnego uczestnictwa w trwającym, również w naszym kraju, eksperymencie medycznym.

Polecamy inne artykuły z naszego portalu:

O rzetelną debatę na temat szczepionki – apel naukowców i lekarzy w sprawie szczepień na SARS-CoV-2
Dlaczego sceptycyzm wobec szczepionki na Covid-19 jest uzasadniony…

K

1 KOMENTARZ

  1. To ile jest owych szczepionek? Z ilu firm? I z jakich krajów? Zaczynam się gubić w tych szczepionkowych spiskachintrygach. Ile tego jest? Śmierdzi śmiercią. Nie tylko fizyczną. Umysłową, emocjonalną, intelektualną i psychiczną przede wszystkim.

Comments are closed.