Obiektywny i niezależny od klakierów sondaż wyborczy został przeze mnie przeprowadzony na 200 reprezentatywnych osobach w wieku od 18 do 90 lat i wykształceniu od zawodowego po studia doktoranckie.

100 wyborców stwierdziło, że nie pójdą głosować. 72 osoby stwierdziły, że zagłosują na Andrzeja Dudę. 25 osób stwierdziło, że zagłosują na Bronisława Komorowskiego. 3 osoby zadeklarowały, że oddadzą głosy nieważne. Zatem Andrzej Duda znokautuje kartami wyborczymi kandydata koalicji PO-PSL!

Jak przedstawiały się wyniki w poszczególnych grupach wiekowych?

Wśród osób w wieku 18 – 25 lat nikt nie będzie głosował na Bronisława Komorowskiego. W grupie wiekowej od 26 do 35 lat tylko 10% odda swój głos na aktualnego Prezydenta R.P. W grupie wiekowej od 36 do 45 lat  15% zagłosuje na Komorowskiego, a 85% na Andrzeja Dudę. W grupie wiekowej od 46 do 55lat  40% wyborców zagłosuje na Komorowskiego, a 60% na Dudę. W grupie wiekowej od 56 do 65 lat  na Komorowskiego zagłosuje zaledwie 5% wyborców, a na Dudę 95%. W grupie wiekowej od 66 do 75 lat 60% zagłosuje na kandydata PO, a 40% na kandydata PiS. W grupie staruszków od 76 do 90 roku 95% zagłosuje na Bronisława Komorowskiego, tylko 5% na Dudę.

A jak się przedstawiają preferencje wyborcze w zależności od wykształcenia?

Wśród osób z wykształceniem podstawowym aż 90% chce zagłosować na Komorowskiego, a tylko 10% na Dudę. Wśród osób z wykształceniem zawodowym 75% zagłosuje na Dudę, a tylko 25% na Komorowskiego Wśród wyborców posiadających świadectwa maturalne 80% zagłosuje na Dudę, a tylko 20% na Komorowskiego Wśród wyborców z wykształceniem wyższym aż 85% zagłosuje na Dudę, a jedynie 15% na Komorowskiego. Wśród wyborców z obronionymi doktoratami 90% zagłosuje na Dudę, a jedynie 10 % na Komorowskiego.

Pytałem również 5 byłych kryminalistów na kogo zagłosują i stwierdzili, że wszyscy kryminaliści w 100% zagłosują na Bronisława Komorowskiego, bo obawiają się, że jeśli Duda dojdzie do władzy, to wzrośnie skuteczność wykrywania przestępstw.

Sondaż wykonał bezpłatnie i bez żadnych nacisków ze strony któregokolwiek ze sztabów wyborczych.

Rajmund Pollak

5 KOMENTARZE

 1. Ostatni głos należy do PKW.
  A ile głosów i komu będzie chciała przydzielić PKW?
  Jeszcze oficjalnie nie jest znany rozdzielnik.

 2. Panie Perczak – głosy się ucierają, to zależy jakie stronnictwa: pruskie, ruskie, żydowskoamerykańskie i inne pozostałe mają ułożone interesy i kto je będzie realizował i gwarantował. Z bulem serca trzeba iść i wybierać mniejsze zło? Teraz pytanie kto i co jest dla kogo mniejszym, a co większym złem? Mój zawodnik odpadł w I turze, którą uważam za rozstrzygniętą, bo wygrał ten co zebrał najwięcej głosów. A teraz każą mi iść jeszcze raz, do II tury. Po co i dlaczego? Bo tak ktoś, kiedyś wymyślił jako prawo wyborcze? Mam w wielkim poważaniu takie prawo i wymysły. Do zobaczenia przy urnach, JESIENIĄ!!!! I wówczas dokonać właściwych wyborów, o ile będzie na pozytywną partię i porządnego człowieka w tej partii głosować.

 3. Komentarz do tekstu z Salon24.pl
  „Kłamać to trzeba umieć. W tym sondażu nawet procenty się nie zgadzają. Na początku mamy, że na Bronka głosować będzie tylko 25 osób. OK, zaczynamy liczyć. …
  „W grupie staruszków od 76 do 90 roku 95% zagłosuje na Bronisława Komorowskiego, tylko 5% na Dudę.” Należy przyjąć, że w tej grupie najmniej 19 osób będzie głosować na Komorowskiego(przyjmując 5 procent – 1 wyborca”
  „W grupie wiekowej od 26 do 35 lat tylko 10% odda swój głos na aktualnego Prezydenta R.P.” Przyjmijmy 10 procent – 1 wyborca.
  „W grupie wiekowej od 36 do 45 lat 15% zagłosuje na Komorowskiego, a 85% na Andrzeja Dudę.”Przyjmijmy nawet najkorzystniej dla twórcy sondażu, że w tej grupie ankietowal siedem osób i zaokrąglal wyniki. Kolejny wyborca Bronka.
  „W grupie wiekowej od 46 do 55lat 40% wyborców zagłosuje na Komorowskiego, a 60% na Dudę.”Przyjmijmy 20 procent jeden wyborca, znowu dwóch zwolenników Komorowskiego.
  „W grupie wiekowej od 56 do 65 lat na Komorowskiego zagłosuje zaledwie 5% wyborców, a na Dudę 95%.” Przyjmijmy 5 procent -1 wyborca.
  ” W grupie wiekowej od 66 do 75 lat 60% zagłosuje na kandydata PO, a 40% na kandydata PiS.” Co najmniej 3 wyborców Bronka.
  Suma – 27 osób głosuje na Bronka, nawet przyjmując wszędzie minimalne wartości i nie zastanawiając się, że mamy 20 wyborców w wieku 76 -90, a tylko pięciu w grupie 46 -55:)”

 4. Wbrew swoim: sumieniu, przekonaniu, rozumowi i rzeczywistości dowlekę się do punktu wyborczego i zagłosuję na mniejsze ZŁO. Oczywiście to NIC nie da i nie pomoże sytuacji w Polsce, pod każdym względem. Będę miał jednak spokój dla siebie i przede wszystkim dla paru osób.

 5. Panie Pawle.
  Ciekawy jestem na jakiej podstawie komentator domniemał ile osób wśród ankietowanych znalazło się w poszczególnych grupach wiekowych?
  Zapewniam, że w każdej grupie wiekowej znajdowała się inna ilość respondentów.
  Procentów nie liczy się od procentów tylko w stosunku do konkretnej liczby ankietowanych w danej grupie wiekowej.
  Na końcu ujawniłem tylko i wyłącznie liczbę byłych kryminalistów ( którzy mieli się odwagę do tego przyznać), natomiast nie ujawniałem ich wieku, ale aby ułatwić komentatorowi zadanie, to teraz zaznaczę, że byli kryminaliści należeli do róznych grup wiekowych.
  Pozdrawiam
  R.P.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here