Wielkie korporacje na wojnie ideologicznej. JP Morgan jak PZPR?

Okazuje się, że kupując lody, oglądając telewizję, albo otwierając konto w banku, klient, za sprawą szefów tych firm, zostaje poniekąd zmuszony do udziału w prowadzonej przez nie kampanii ideologicznej

2
Parada Równości (foto. Jan Bodakowski)

Paradzie Równości jaka w tym roku przetoczyła się przez Warszawę, poświęcił swój cotygodniowy wstępniak do „Tygodnika Do Rzeczy” jego redaktor naczelny, Paweł Lisicki. Co głównie skupiło uwagę publicysty?

Otóż w tym roku, po raz pierwszy w paradzie wzięło udział wielu przedstawicieli wielkich, globalnych koncernów. „Jak przystało na specjalistów od wciskania ludziom kitu, każdy z nich miał gębę pełną frazesów o wolności, różnorodności i tolerancji”.

Posypało się zatem z ich ust wiele „banałów”. Lisicki przytacza kilka przykładów: „(…) jakiś pan z The Coca-Cola Company powiedział: >>DNA marki Sprite opiera się na autentyczności. Sprite wierzy w to, że każdy ma prawo do bycia tym, kim chce oraz w wolność do wyrażania tego<<. Inny mędrzec z firmy Nielsen mówił: >>Pracownicy Nielsena zdecydowali się na udział w tegorocznej Paradzie Równości, by dać wyraz swoim przekonaniom i potwierdzić, że wierzą w to, iż różnorodność jest czymś pozytywnym, że różnorodność ma łaczyć, nie dzielić<<„. Podobnie – o czym informuje Lisicki – „marsz poparli przedstawiciele wielu innych firm: Procter & Gamble, Google, IBM, BNP Paribas, Citibank, JP Morgan, Microsoft, Johnson & Johnson…”.

Lisicki zwraca uwagę na to, iż do tej pory Polska wydawała się wolna od tego typu sytuacji. Ale teraz „Okazuje się (…), że kupując lody, oglądając telewizję, albo otwierając konto w banku, klient, za sprawą szefów tych firm, zostaje poniekąd zmuszony do udziału w prowadzonej przez nie kampanii ideologicznej. Nie ma chyba bardziej chamskiej i bezwstydnej formy – nie wiem, jak to nazwać – korsarstwa? grabieży? nadużycia zaufania?”. I dalej pisze: „Jakim prawem ludzie, którzy przedstawiają się najpierw jako sprzedawcy usług – bankowych, żywnościowych, komunikacyjnych, meblarskich – nagle zaczynają występować za pieniądze zdobyte ze sprzedaży tychże usług w roli nauczycieli moralności?”.

Jak zauważa Lisicki, obecna działalność zagranicznych koncernów, działających na terenie Polski to „obrzydliwy przejaw imperializmu kulturowego, poczucia wyższości i pogardy dla polskich >>tubylców<<, którym menadżerowie tego i owego niosą teraz kaganek oświaty”. Są one przykładem pogardy do Polaków, jeszcze nie dość „skolonizowanych”. Publicysta pisze wprost o oszustwie: do tej pory klient nie wiedział, że kupując jakiś towar, jednocześnie wspierał ideologię LGBT.

Redaktor naczelny „Do Rzeczy” zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt sprawy – „Publicznie angażując się po stronie LGBT, szefowie tych firm dają też jasny sygnał swoim pracownikom: chcecie u nas robić karierę, musicie śpiewać w jednym chórze z LGBT. Chcecie awansować, chcecie dostawać podwyżki, musicie popierać rewolucję. Okazuje się, że pod tym względem wielkie korporacje niewiele różnią się od komunistycznej PZPR: kto chciał robić karierę, ten musiał się dostosować. Musiał, przynajmniej oficjalnie, być po linii i na bazie”.

Czy przed tą perspektywą korporacyjnego terroru można się jakoś obronić? Tu Lisicki odwołuje się do państwa i proponuje zmiany w prawie: Należy umożliwić „(…) zarówno klientom jak i pracownikom owych szacownych korporacji występowanie do sądu przeciw swoim szefom i bronienie się w ten sposób przed próbą narzucenia im lewackiej ideologii. Być może konieczna jest nowa ustawa, która chroniłaby sumienia Polaków przed ideologiczną urawniłowką narzucaną przez szefostwo globalnych firm. (…) Oszustów, a nimi są sprzedawcy ideologicznych bajek, trzeba karać. To jedyny sposób, by otrzeźwieli” – kończy felieton Paweł Lisicki.

K

2 KOMENTARZE

  1. Szkoda, ze nadal niewielu rozumie ze za tym wszystkim stoi chazarska mafia. To chazarska mafia wymyslila kapitalizm i wprowadzila go wzycie. To chazarska mafia wymyslila pseudokomunizm (ZSRR) i pseudosocjalizm (m.in. PRL, Kuba) i wprowadzila go w zycie by potem miec ulatwiona droge do wprowadzenia kapitalizmu (vide PRL i PRL bis po 1989). To chazarskie koroporacje panuja na swieci i kaza ludziom myslec i zyc wg ich wzorca (dzinsy, coca cola, red srul, mcdonalds itd), to chazarska mafia stoi za rewolucja multi kulti bo to lezy w jej interesie po latach(wiekach) istnienia panstw narodowych. To chazarska mafia rzadzi od czasow Mieszka I w Polsce, to chazarska mafia siedzi w watykanie i to ona wymyslila m.in. chrzescijanstwo i papieza „Polaka” ktorym byl chazar Katz. To chazarska mafia sprowwadza do Polski Ukraincow i to chazarska mafia wygonila z Polski miliony mlodych ludzi zagranice. Chazarska mafia…ma jeszcze wiele pomyslow na Nowy Porzadek Swiato (NWO). Czekamy na kolejne jej kroki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here