Portal wPolityce.pl podaje: „Władze samorządowe miasta Rotherham w angielskim hrabstwie South Yorkshire odebrały zastępczym rodzicom prawo wychowywania trojga dzieci. Powodem była ich przynależność do Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa – podały w sobotę brytyjskie media.Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) jest przeciwna wielokulturowości, chce wprowadzenia kontroli nad migracją i wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Partia była niegdyś na politycznym marginesie, ale obecnie sondaże wskazują, że popiera ją nawet do 9 proc. wyborców.
Lider UKIP i poseł do Parlamentu Europejskiego Nigel Farage uważa, że odpowiedzialni za tę „przerażającą decyzję” powinni podać się do dymisji.
Dwiema dziewczynkami i chłopcem zajmował się rezerwista marynarki wojennej pracujący z niepełnosprawnymi i pielęgniarka, która zawodowo zajmuje się małymi dziećmi. Trójka dzieci nie urodziła się w Wielkiej Brytanii, ale w jednym z nowych krajów UE, nazwy państwa nie podano. Władze samorządowe uznały w związku z tym, że ich „kulturowe i etniczne potrzeby nie będą zaspokojone”.
Zastępczym rodzicom powiedziano, że UKIP propaguje rasizm. Partia zaprzecza tym zarzutom, podobnie jak małżeństwo, któremu odebrano prawo do dalszego opiekowania się dziećmi.
Gdybym była przekonana o tym, że UKIP to partia rasistowska, nie wstąpiłabym do niej. W rodzinie mam kolorowych przodków – powiedziała dziennikowi „Daily Telegraph” zastępcza matka.
Lokalny oddział Partii Pracy, który kontroluje władze samorządowe w Rotherham zaapelował o pilne przeprowadzenie dochodzenia. Władze – pod presją krytyki – zapowiedziały ponowne zbadanie sprawy.
Sprawa wyszła na jaw w gorącym okresie. W najbliższy czwartek w Rotherham odbywają się wybory uzupełniające w związku z ustąpieniem posła Denisa McShane’a, któremu udowodniono nadużycia przy refundacji poselskich wydatków”.
Źródło: wpolityce.pl

1 KOMENTARZ

  1. Ministerstwo Prawdy istnieje, a wszyscy myśleli, że to wytwór literackiej fantazji lewackiego pisarza Orwella.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here