Gdy otrzymałem wyższy rachunek za gaz mimo deklarowanych przez Ministerstwo Gospodarki obniżek cen gazu poczułem się ordynarnie oszukany. Zwróciłem się do Ministerstwa Gospodarki z zastrzeżeniami, że odpowiedź, którą otrzymałem w styczniu b.r. na temat rzekomego potanienia gazu jest niepełna, gdyż ukryto przed opinią publiczną, faktyczną podwyżkę cen !

Poprosiłem o wyjaśnienie m.in.:

1. Kto w Ministerstwie Gospodarki zatwierdził podwyżki cen?
 2.  Jakimi przyczynami merytorycznymi PG NiG uzasadnia  podwyżki abonamentu przy spadających cenach światowych gazu?

Otrzymałem wielce pokrętny elaborat pełen pretensji, ale przy okazji wyszło szydło z worka, bo okazało się, że abonament wprawdzie nie wzrasta, ale podrożały tzw. opłaty sieciowe!

Oto pełna treść odpowiedzi:

Odpowiedź z Ministerstwa Gospodarki

Odpowiedź z Ministerstwa Gospodarki 1

Odpowiedź z Ministerstwa Gospodarki 2

Jakie wnioski płyną z tego elaboratu Ministerstwa Gospodarki?

Abonament wprawdzie nie wzrósł, ale….opłaty sieciowe drożeją od 3% do 6,4%. Zatem Polacy zapłacą w 2015roku wyższe rachunki za gaz ziemny mimo taniejącego na świecie paliwa. Z łaski na uciechę PGNiG i Ministerstwo Gospodarki puściło w media radosną informację, że gaz tanieje od o,8% do 1,8%, natomiast zapomniało dodać, że opłaty sieciowe drożeją od 3% do 6,4% !

Zatem bilansując całą tę politykę koalicji PO-PSL dowodzonej przez… „Bronkobus”, to każdy Polak w 2015roku będzie płacił rachunki za gaz wyższe od 2,2% do 5,6%! Najbardziej humorystyczne jest wyjaśnienie Ministerstwa, że:…. „Dyrektywa Parlamentu Europejskiego”…..

Czy w związku z tym w ogóle jest nam jeszcze potrzebne jakieś Ministerstwo Gospodarki, które zatrudnia setki urzędasów tylko po to, aby posłusznie realizowali dyrektywy …… Eurosojuza?

Rajmund Pollak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here