Krakowskie Przedmieście przed Pałacem Prezydenckim wypełnia tłum. Lista nazwisk ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu – 88 nazwisk polityków, działaczy społecznych, urzędników państwowych, badaczy, duchownych. Na pierwszym miejscu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Lech Kaczyński oraz Pierwsza Dama – Maria Kaczyńska. Ośmioro członków załogi. Kwiaty i znicze – pamięć dla zmarłych, współczucie dla ich rodzin.

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/katastrofa-samolotu/art,3,lista-pasazerow-rzadowego-samolotu.html

P.S. Stojąc w obliczu tragedii prosimy o uszanowanie zmarłych, ich rodzin i wszystkich pogrążonych w bólu i smutku Polaków również w wyrażanych opiniach i komentarzach.

Redakcja portalu prokapitalizm.pl

Fotoreportaż reportera Prokapitalizm.pl – Michała Nawrockiego…

palac_07palac_08palac_09palac_10palac_11palac_12palac_13palac_14palac_15palac_16palac_17palac_18palac_19palac_20palac_21

20 KOMENTARZE

 1. Szczerze mowiac wolalbym zeby sie to przytrafilo Naszemu Drogiemu Premierowi i jego swicie. No ale niebadane sa wyroki boskie.

 2. Dobrze radził prezydentowi Kaczyńskiemu w swoim artykule Wojciech Popiela, by popełnił samobójstwo.
  http://www.prokapitalizm.pl/zanim-lech-kaczynski-popelni-samobojstwo-w-celi.html
  Niestety nie zrobił tego więc zasłużył sobie na śmierć i tyle. Nasz Drogi Premier jeszcze nie dostał takiej rady, więc jemu też trzeba dać taką radę. Może pan Wojciech Popiela jeszcze raz się zmobilizuje do napisania odpowiedniego artykułu. Niecierpliwie czekam na taki.

 3. Dobry Boże przyjmij do swego Królestwa dusze tych tragicznie poległych wybitnych Polaków z Prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką na czele. Utul w bólu i żalu ich rodziny a także nas wszystkich Polaków wstrząśniętych tą kolejną po 70 latach tragedią narodową na Ziemi Katyńskiej.

 4. Tragedia w Smoleńsku pokazała ile braku rozsądku i nieodpowiedzialności jest wsród ludzi decydujących o naszym losie.

 5. Wczoraj, tj. 10 kwietnia 2010, z inicjatywy młodego NZS, odbył się w Łodzi marsz żałobny , w którym wzięło udział wielu łodzian.Była to inicjatywa spontaniczna, inicjatywa dobrych serc, czujących i myślących po polsku! W tłumie widziałem, wśród wielu młodych ludzi,moich uczniów, nie zawsze wyrażających się , w przeszłości, pozytywnie o Panu Prezydencie Lechu Kaczyńskim! I serce mi rosło, że znów jesteśmy razem! Niestety pozostał jeden NIESMAK!Około 20-tej pojawiła się też przy Placu Wolności kilkunastoosobowa grupa, posłów, działaczy i funkcjonariuszy
  samorządowych z PO i SLD. Byli wśród nich między innymi panowie : Fisiak, Joński, Pawłowski. Myślałem,że są z nami tak jak wszyscy, z dobrej woli i potrzeby serca. Rozumiałem, że mają prawo, jako przedstawiciele szeroko rozumianej władzy , maszerować w pierwszym szeregu! Wystarczyło przecież tylko poprosić o to młodych organizatorów !Niestety nie!Gdy zaczął się marsz działacze PO i SLD, bez słowa przepraszam, rozepchnęli ludzi w jednym z pierwszych szeregów i utworzyli własny rząd! Skąd taka pycha i buta!? WYSTARCZYŁO SŁOWO PRZEPRASZAM! I wtedy zdałem sobie sprawę z tego co odróżnia tych małych ludzi, od bezinteresownego propaństwowca i patrioty LECHA KACZYŃSKIEGO!
  Piotr Wojtczak- były działacz NZS i podziemia solidarnościowego, a
  dzisiaj nauczyciel historii

 6. Mam zdjęcia spod polskiej ambasady w Berlinie. Na moich oczach przyjechała kanclerzowa Merkel, aby złożyć podpis w księdze kondolencyjnej.

 7. cytat „Szczerze mowiac wolalbym zeby sie to przytrafilo Naszemu Drogiemu Premierowi i jego swicie. No ale niebadane sa wyroki boskie.”
  No proszę widzę że administrator forum kasuje posty ujawniające prawdę. Myślałem że administrator to też prawdziwy Polak patriota i katolik tak jak ja, pan Bobola i Pan Wojciech Popiela. Dlaczego administrator stara się ukryć że Prezydent Kaczyński to Był zdrajca narodu i Prawa i Sprawiedliwości który podpisał Traktat lizboński odbierający nam niepodległość. Zasadnie więc Pan WOJCIECH POPIELA stwierdził w swoim artykule iż Kaczyński ruszył ochoczo ku hańbie http://www.prokapitalizm.pl/ochoczo-ku-hanbie.html a następnie w kolejnym swoim artykule że powinien teraz popełnić samobójstwo http://www.prokapitalizm.pl/zanim-lech-kaczynski-popelni-samobojstwo-w-celi.html . Niestety Prezydent nie uczynił tego wiec zasłużenie spotkała go kara boska. Zgadzam się z panem Bobolą iż podobna kara powinna spotkać naszego premiera i jego świtę.

 8. Niech to tragiczne wydarzenie, ten ból i cierpienie wydadzą owoce, które choć gorzkie nakarmią zrastające się ciało narodu! Niech śmierć elit takiej rangi będzie ofiarą, za którą odrodzi się w Polakach prawdziwa polskość,dla której żyły i dla której gotowe były zginąć ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.

 9. Dla mnie ta katastrofa to dwa w jednym – Druga Katastrofa Gibraltarska i Druga Zbrodnia Katyńska. Komu śmierć tych ludzi przynosiła korzyści największe? I mamy odpowiedź kto za tym stoi – polskie z nazwy ss, zwane rozwiedkami oraz strategiczni partnerzy: Rosja i Niemcy. Polacy szkolcie sie w walkach wręcz, strzelectwie, bojach miejskiej partyzantki i szlifujcie trzy języki: rosyjski i niemiecki obowiązkowo i jakiklowiek trzeci, to ważne aby wiedzieć co wróg i ewentualni sojusznicy mówią i piszą. Myślę, że około 10 do 15 lat i zaczną się u nas zamachy wymierzone we władze namiestnikowskie Polskiej Generalnej Prowincji Priwislańskiej. Obym sie mylił.

 10. Bardzo dobry, jak zwykle artykół jest na stronie Pana Stanislawa Michalkiewicza. Pytania jakie chciałbym zadać w Koluszkach, 13.IV.2010 po wykładzie o 19.oo są następujące:Czy obecnie jest na scenie politycznej siła polityczna i środowisko mogące zmienić upadek Polski? Jakie widzi środki zaradcze krótko terminowei i długofalowe? Co zwykli obywatele mają robić i czego nie czynić? Co myśli o obecnej sytuacji UPR i pana J.Korwin-Mikke? Jak jego zdaniem rozwinie się sytuacja międzynarodowa i jaki (o ile) będzie mieć wpływ na sytuację w Polsce? Czy są w Europie kraje o podobnej sytuacji jak Polska i czy jest szansa na wspólną obronę przed strategicznym partnerstwem Rosji/Niemiec przy obojętnym przyzwoleniu Francy i Angli i całej reszty starych ewropejsów.

 11. Nazywanie Katynia jako miejsca przeklętego, w obliczu narodowej tragedii jaką jest kolejna śmierć tylu wybitnych Polaków, na postsowieckiej Rosyjskiej ziemi, lub określenie zbrodni komunistycznej jako „pomordowanych na wschodzie” czy inne faryzejskie sztuczki, to wyrafinowana i cyniczna komunistyczna manipulacja, podobna do kłamstwa katyńskiego przypisującego to ludobójstwo Niemcom. Komunistyczna perfidia ma za zadanie wmówienie Światu, że to ziemia katyńska jest przeklęta ale nie oni komuniści co tą ziemię niewinną krwią Polską broczyli, we wszystkich miejscach kaźni w ZSRR i PRL. Prawdy o komunistycznej zbrodni unikają jak ognia ci sami co od wielu lat gardzili Kaczyńskimi i ludźmi z nimi związanymi, poniżając ich patriotyzm i religijność, a dziś udają ogromnie nawróconych i samo dobro w swoich niedawnych wrogach widzący. I obym się mylił co do ich fałszywego nawrócenia i skruchy.

 12. Panie Piotrze – gratuluję pomysłu tablicy pamięci na Pomniku Golgoty Wschodu na Rondzie Lecha Kaczyńskiego w Piotrkowie Trybunalskim, jak Pan to przedstawił na stronie trybunalscy czy piotrkowianie czy jakoś tak!!!

 13. Jednego nie pojmuję – dlaczego jest tylko identyfikacja zwłok bez ich sekcji dokonanych przez patologów. Może na pokładzie samolotu wybuchła bomba i jej nie spalone resztki znajdują się na ciałach zabitych 96 ludzi. Samolot jest rozwalony na przestrzniu kilkuset metrów i wygląda mi, że cos rozerwało i rozrzuciło maszynę na duzym obszarze. Sprawa jest bardzo śmierdząca. Kto na tym korzystał ten to zrobił. Albo jest to zemsta na Kaczyńskim za Gruzję i przeszkodzeniu Rosji w zajęciu całego tego państwa. Potrafili wydać kilka milionów dolców na izotopy, które zabiły Litwinienke to co im szkodzi załatwić kilkadziesiąt osób byle głównego wroga unieszkodliwić. Za naszego życia nie dowiemy się tego.

 14. Szanownemu panu masd chodziło o Wielce Szanownego Pana, który jest na zdjęciu na stronie „piotrkowscy.pl” czy „trybunalczycy.pl” czy jakoś tak. W każdym razie pozdrowienia, wyrazy podziwu za odwagę i poparcie – masd

 15. „W tłumie widziałem, wśród wielu młodych ludzi,moich uczniów, nie zawsze wyrażających się , w przeszłości, pozytywnie o Panu Prezydencie Lechu Kaczyńskim! I serce mi rosło, że znów jesteśmy razem!”
  Tak nagle się nawrócili. Niebywałe. Ja to nazywam obłudą i hipokryzją.
  Jak dla mnie to nie był żaden wypadek. NIGDY w historii żadnego kraju nie zgromadzono tylu wpływowych dla kraju ludzi na jednym pokładzie. Kiedy raz jedyny tak się stało akurat „pech” chciał że się rozbił. Teraz nasi dzielni „niezależni” specjaliści od Putina i jego sługusy w Polsce wyjaśnią nam co się stało i już lud będzie wiedział co ma myśleć. Tylko ciiii… nie pytajcie zbyt wiele bo nazwą was oszołomami.

 16. Żal i smutek niewątpliwie.
  Ale to nie był mój prezydent !!! Szkodził i ośmieszał Polskę, zapomnieliście już ???
  A do zwolenników teorii spiskowych : myślicie że komuś by się chciało uśmiercać jakiegos drugorzędnego, pełniącego tak naprawdę funkcje tylko reprezentacyjne prezydenta z biednego kraju ?? Wraz z jego świtą Pisowskich oszołomów, którzy po wyborach i tak wylądowali by na śmietniku historii ??

 17. Mam nadzieję, że 'admin’ tej strony niejakiego pana 'bolo’ ocenzuruje i go wytnie. Kwaśniewski nie był moim prezydentem to jednak był prezydentem mojego kraju. Niestety. On dopiero ośmieszał Urząd Prezydenta!!! Kaczyński ile mógł to bronił suwerenności, a że nie mógł wiele i był stawiany w złych sytuacjach po swym poprzedniku i kolejnych rządów to już inna pokręcona historia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here